יום שני, 25 במאי 2020, ב' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות אזורינט ברמלוד נט באר יעקב

חדשות אזורינט

משרד הפנים בשיתוף האוניברסיטה העברית יכשירו בקורס מיוחד את ראשי הרשויות המקומיות החדשים שנבחרו.

משרד הפנים בשיתוף האוניברסיטה העברית יכשירו בקורס מיוחד את ראשי הרשויות המקומיות החדשים שנבחרו.

פורסם בתאריך:


משרד הפנים בשיתוף האוניברסיטה העברית יכשירו בקורס מיוחד את ראשי הרשויות המקומיות החדשים שנבחרו.
התוכנית תארך כ- 100 שעות לימוד, שיתקיימו בסדרה של 10 מפגשים, ותכלול ליווי של ראשי הרשויות הנבחרים ע"י מנטורים בעלי ניסיון בשלטון המקומי שילוו את הנבחרים החדשים, במהלך כהונתם הראשונה.

במפגש הראשון שיערך ביום רביעי הקרוב, יופיעו שר הפנים גדעון סער, וראש עיריית ירושליים, ניר ברקת.

משרד הפנים מסבסד את עלות ההשתתפות בתוכנית, בסך של  כ-13 אלף שקל לראש רשות, המהווים כ-650 אלף שקל לכל המשתתפים..

רשימת המרצים והמנטורים כוללת ראשי ערים ותיקים מנכ"לי רשויות מקומיות, חברי כנסת, שרים ובכירים במשרדי הפנים והאוצר.

הלימודים יעסקו באתגרים הכלכליים והתכנוניים של ראשי הרשויות, פיתוח חסון ואסטרטגיה לרשות המקומית, הממשקים עם השלטון המרכזי, הנהגה, פיתוח ניהול ציבורי איכותי ושיתוף הציבור.
מנהלת אגף בכיר לשלטון מקומי במשרד הפנים, מיכל גולדשטיין, אמרה כי מדובר "בקורס שפותח לאר שנים רבות של דרישה מצד ראשי הערים החדשים שחיפשו מורה נבוכים בזירה המוניציפאלית".

ראש ביה"ס למדיניות ציבורית באוני. העברית, פרופ' מומי דהן, אמר: "בשיחות שערכנו עם ראשי רשויות מקומיות, הם הודו שבשנתיים הראשונות הם עשו לא מעט טעויות. תוכנית ההכשרה לראשי הרשויות, שנעשית בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל, נבנתה כדי לקצר את עקומת הלמידה של ראשי הרשויות, כדי להכניס אותם לתפקיד באופן טוב יותר ולשפר את השירותים לתושבים, בנוסף אנחנו בונים להם רשת ידע מתקדם שמורכבת ממנטורים, מפגשים עם מומחים באקדמיה, וממפגשים עם אנשי השלטון המרכזי ממשרד הפנים ומשרד האוצר".

שר הפנים, גדעון סער, מסר:  "אנו רואים חשיבות רבה בהכשרת ראשי רשויות החדשים, גם אם כיהנו כחברי מועצה או בתפקיד מוניציפאלי אחר. התוכנית משלבת לימוד מעמיק ופרקטי המגובה אקדמית על מנת לתת כלים לראשי הרשויות לניהול טוב יותר".
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: