יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות אזורינט ברמלוד נט באר יעקב

חדשות אזורינט

ציון הדר: צל"ש או טר"ש?

כל האמת על גזבר עיריית לוד

פורסם בתאריך:


תחקיר בלעדי ל- Ezorinet:

ציון הדר - צל"ש או טר"ש?

בקרוב! כתבת תחקיר בלעדית ל-אזורינט: למי באמת דואג ציון הדר? פרסום מכתב מנכ"ל עיריית לוד: הקבלן התפרץ לישיבה, וטען בצעקות, כי נתן לציון הדר 20,000 ש"ח בתוך מעטפה, כשישבו במסעדה באבו-גוש. הדר איים בדיבה. במקום זאת, הוסיפו לקבלן קווי הסעה... ומי היום חבר של הדר? הקבלן! ומי עוד חבר של הגזבר? ראובן רובין. מה אומר על הגזבר עיתונאי בכיר ב"ישראל היום"? "פגע רע ונזק מהלך". ומה חושב מבקר המדינה עליו? הכל בקרוב, ב"אזורינט"!

דובר עיריית לוד תוקע השבוע בשופר, ויוצא מגדרו, בתרועות, שבחים ו"צל"שים", אותם הוא מעניק לציון הדר, מי שמכהן בעשור האחרון כגזבר העירייה, ואף המציא לעצמו טייטל חדש: "אוצר העירייה".
למקרא הכתבה המלוקקת, אין כלל ספק מי הזמין אותה, ואולי אף הכתיבה לדובר. עברו האפלולי של הדר לא הולם כלל את השבחים שבן ארוש מרעיף עליו. שיטוט קצר באינטרנט, מגלה כי גזברית המועצה המקומית ערערה, בה שימש כיו"ר ועדה קרואה לתקופה קצרה, האשימה אותו בקבלת שוחד ובמעילה בכספי ציבור. לא פחות!
מסמך של מנכ"ל העירייה לשעבר, אריאל בן חמו, מלמד, כי בעבר התפרץ קבלן של עיריית לוד למשרדו, בעיצומה של ישיבת מכרזים, ואיים כי הוא בדרך למשטרה, לספר על "20,000 ש"ח שהעביר במעטפה להדר, במסעדת אבו-גוש"...
בקרוב, יחשוף תחקיר "אזורי-נט" את כל האמת על האיש שבכיר בעירייה הדביק לו את הכינוי "ציון כל-מנעול", כרמז על כך שהוא סוגר כל מפעל חיובי בלוד, מקפיא תקציבי רווחה ושולל מתושבי העיר כל פעילות חברתית-תרבותית.
עד שתחליטו אם הדר הוא "מלאך", כפי שמנסה לצייר אותו הדובר בן-ארוש, או "פגע רע ונזק מהלך", כפי שמכנה אותו מרדכי גילת, וכפי שמציירים אותו רבים מעובדי העירייה ותושבי העיר, קראו מה חושב עליו מרדכי גילת מ"ישראל היום":

* * *

"מי זה בדיוק ציון הדר הנחשב לאיש החזק בעיריית לוד? אדם שצמח לפני 20 שנה ויותר בערוגות ש"ס, נדד בין רשויות מקומיות ונחת ב-2002 בלוד. מאז הפך לגזבר הכל יכול של העירייה. 
אנשי מבקר המדינה נתקלו בכל מקום בטביעת היד שלו, שאלו שאלות קשות ולא קיבלו תשובות מספקות. הוא הפך לנזק מהלך. למרות זאת, הוא עדיין שם. לא יו"ר הוועדה הממונה, לא מנכ"ל משרד הפנים, לא שר הפנים אמרו לו: "מצטערים, תודה, לך הביתה".
הדר היה ונשאר, על פי בדיקת עוזי דיין, עוף מוגן. גרוע מכך: נוסף על תפקיד הגזבר הוא מונה גם למנכ"ל העירייה ובהמשך, כנראה כפרס על מחדליו, נתפר למענו תפקיד שלישי: "אוצר העירייה".
במילים אחרות: האיש הכושל והמכשיל הזה, הפגע הרע, ממשיך לכהן כראש העירייה בפועל. ישי יודע זאת ומשתף פעולה. תגובתו לשאלות הקשות שהציג לו בנושא עוזי דיין, אינה מלמדת שהפנים את חומרת הפרשה.
"ראשית", כותבים דובריו, "הגזבר ממונה על ידי הרשות המקומית ולא על ידי משרד הפנים או השר". שנית, "הדו"חות הכספיים מעידים על איזון". והעיקר: "השר קיבל את הדו"ח לידיו לאחרונה והוא בוחן את הנושא".
תגובת מאיר ניצן: "העירייה בוחנת את הממצאים, הוקם צוות לבדיקת הערות המבקר ולתיקונם, הדר גרם לכך שזה עשרות שנים סיימה העירייה את 2012 באיזון תקציבי". רוצה לומר: מגיע לו בכלל צל"ש.
על מה לא השיב ניצן? על השאלות בעניין התנהלות הדר ואי כיבוד המלצת מבקר המדינה. ניצן בורח מהבעיה. הוא זוכר מי אירגן לו ביום סגריר את הג'וב בלוד במקום לשבת באפס מעשה בבית.
"
בקרוב התחקיר המלא. יהיה מעניין!

 צפו בסרטון:

מרדכי גילת:
"הרשויות המקומיות
הפכו לחממות פשע"

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
נבל וגנב
בטי כהן | 02:54   18.01.18