יום חמישי, 28 במאי 2020, ה' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות אזורינט ברמלוד נט באר יעקב

חדשות אזורינט

נציגות רמלאית בכנס ה- GA

נציגות רמלאית בכנס ה- GA

פורסם בתאריך:


ה-GA הוא הכנס היהודי הפילנתרופי הגדול בעולם. מנהיגים המייצגים 153 פדרציות יהודיות ואגד של כ-300 קהילות עצמאיות מרחבי צפון אמריקה מתכנסים מדי שנה לשלושה ימים חגיגיים של שיח ורישות (נטוורקינג).
השנה (11.11), נערכה העצרת במרכז הקונגרסים הבינלאומי "בנייני האומה" בירושלים ושימשה כמקום מפגש לעמותות וארגונים מקומיים עם פעילי ובכירי יהדות צפון אמריקה. העצרת אפשרה למשתתפיה רב-שיח בנושאים העומדים על סדר היום בארץ ובעולם.
בעצרת שהתקיימה ביוזמת קרן גנדיר וחברת הכנסת יפעת קריב, הוחלט לשים את נושא הצעירים בלב השיח באמצעות פאנלים שונים החושפים בפני הפילנתרופים את הצרכים של צעירים בישראל ובעזרת 6 צעירים נבחרים הפעילים בארגוני הצעירים השונים.
בתוך כך נבחרה ביסאן סלמאן, חברת פרלמנט הצעירים הפועל במרכז קשתות, מבין אלפי צעירים, לייצג ולשאת דברים, באנגלית צחה, בשם כלל הצעירים.  ביסאן, אשר בימים אלו אף החלה לרכז את תחום המעורבות החברתית בקרב צעירים ערבים בקשתות, בחרה להציג את הדרך שעשתה בעזרת מרכז קשתות, הן בבחירת תחום לימודיה, והן בחשיפה לתפיסת הרב-תרבותיות המאפיינת את המעורבות החברתית במרכז.
ביסאן היטיבה לתאר את השינוי שחל בה כצעירה ערביה שחיה וגדלה בעיר רמלה, מתפיסה של עיר עם שני מגזרים לעיר רב-תרבותית.  ביסאן הוסיפה ושכנעה את המשתתפים בכנס בחשיבותם של מרכזי הצעירים בארץ בכלל וברמלה בפרט, כגופים המתמקדים בפיתוח שירותים ייעודים לצעירים ובהרחבת מעורבותם במתרחש בעירם.  בסיום סבב הנואמים, ניגשו נציגים רבים לביסאן לשמוע עוד על העיר רמלה ועל מרכז קשתות במטרה לקדם שיתופי פעולה עתידיים ולחבור לעשייה החשובה.
פרלמנט צעירי רמלה פתוח בפני צעירים תושבי רמלה בגילאי 18-35. המעוניינים לפעול בהתנדבות לקידום נושאים מגוונים בעיר, מוזמנים להצטרף.    מרכז קשתות הינו מרכז עירוני הפועל במסגרת מחלקת אסטרטגיה, קליטה והון אנושי של עיריית רמלה בשותפות עם משרדי ממשלה וקרנות.  המרכז הינו אחד מ-50 מרכזים שהוקמו בשנים האחרונות ברשויות, בהובלה מקצועית של ארגון הג'וינט. לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז קשתות: 073-2409730  ו"מרכז צעירים רמלה" בפייסבוק.
 


תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: