יום שני, 25 במאי 2020, ב' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות אזורינט ברמלוד נט באר יעקב

חדשות אזורינט

רמלה התגייסה למניעת סרטן המעי הגס

הבריאות מתחילה ברמלה ! רמלה התגייסה למניעת סרטן המעי הגס

פורסם בתאריך:


תושבי רמלה לא זוכרים התגייסות כה גדולה לפרויקט כל כך חשוב, כמו שהיה כאן בעיר במהלך השבועות האחרונים. זאת, כאשר החודש התקיים שילוב כוחות מיוחד במינו של עיריית רמלה ומפעל המלט "נשר", יחד עם עמותת "צו מניעה" – המקדמת את המודעות לסרטן המעי הגס, שבמסגרתו הועלה קמפיין נרחב בעיר, למיגור הקטל והקטנת מספר החולים בסרטן המעי הגס, הנקרא 'הבריאות מתחילה ברמלה'.
הקמפיין כלל שילוט ברחבי העיר, תוכנית  ברדיו "קול רמלה", פינה במגזין הקהילתי המשודרת בטלוויזיה הקהילתית.  השיא הגיע במהלך השבוע האחרון, שבו התקיימו מספר הרצאות של רופאים מומחים בתחום:  פרופסור חיים שירין, מנהל מחלקת גסטרו במרכז הרפואי "אסף הרופא" וד"ר עינת שמואלי שחם, גסטרו אונקולוגית בבית החולים שיב"א.
ההרצאות, בהן השתתפו תושבים רבים, עובדי העירייה, גמלאי המתנ"ס ועובדי מפעל נשר, עסקו בנושא כיצד מתפתח סרטן המעי הגס, על הבדיקות האפשריות לגילוי מוקדם,  דם סמוי בצואה או קולונוסקופיה, סממנים וסימפטומים ועל החשיבות הגדולה ללכת להיבדק. שלמה לבקוביץ', יו"ר עמותת 'צו מניעה', סיכם את הפעילות וציין כי "זה היה ללא ספק שיתוף פעולה מרגש וחסר תקדים, שזכה להיענות רבה מצד גורמים רבים בעירייה ובחסות מפעל המלט "נשר".
מנכ"ל העירייה, עופר תודר, אשר השתתף באחת ההרצאות, הדגיש כי "העירייה, בשיתוף מחלקת בריאות הציבור, פועלת למען קידום בריאותם של תושבי העיר והעובדים בה. העירייה רואה חשיבות רבה במניעת מחלות בפרט (ביניהן סרטן המעי הגס)  ובקידום אורח חיים בריא ככלל. בחודש נובמבר החל סקר פרופיל בריאות עירוני שמטרתו לבחון את מצב בריאותם של התושבים ועל תוצאותיו תתבסס תוכנית אסטרטגית בתחום הבריאות. בהזדמנות זו ברצוני להודות לעמותת צו מניעה, לרופאים פרופ' חיים שירין ודר' שמואלי-שחם, שהקדישו מזמנם בהתנדבות להרצות לציבור וכן למפעל נשר על מתן החסות לקמפיין".
חשוב לציין, כי על אף שאינו סוג סרטן מדובר במיוחד, סרטן המעי הגס הינו השני בשכיחותו בישראל, ואינו מבדיל בין גברים ונשים בכל חלקי האוכלוסייה. מדי שנה מאובחנים כ-3,200 חולים, ועוד כ-1500 איש נפטרים מידי שנה בארץ! זוהי כמות פי 4 מהרוגים בתאונות הדרכים!! יחד עם זאת, סרטן המעי הגס היינו הסרטן היחיד הניתן למניעה. את התופעה הזו מבקשים למגר חברי עמותת 'צו מניעה' הקוראים לציבור לבצע בדיקות פשוטות המומלצות למי שהגיע לגיל 50 ויכולות להציל חיים.
למידע נוסף www.zav-menia.org,או ליעל נסימיאן פאי, מתאמת בריאות עירונית 08-9771405

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: