יום שני, 25 במאי 2020, ב' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות אזורינט ברמלוד נט באר יעקב

חדשות אזורינט

יאיר רביבו: "נהפוך את לוד לעיר בריאה"

העיר לוד ארחה השבוע את הכנס השנתי הרביעי של משרד הבריאות, בהשתתפות בכירי מערכת הבריאות בישראל בראשותו של מנכ"ל משרד הבריאות פרופ’ רוני גמזו, מנכ"לי ומנהלי מחוזות מקופות החולים, מרצים ונציגים מהאקדמיה ומארגונים חברתיים במדינה.

פורסם בתאריך:


העיר לוד ארחה השבוע את הכנס השנתי הרביעי של משרד הבריאות, בהשתתפות בכירי מערכת הבריאות בישראל בראשותו של מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו, מנכ"לי ומנהלי מחוזות מקופות החולים, מרצים ונציגים מהאקדמיה ומארגונים חברתיים במדינה.

הכנס שהתקיים בהיכל התרבות העירוני, עסק בהתמודדות של מערכת הבריאות עם אי-השוויון בין מרכז לפריפריה ובהבדלים שבין קבוצות חברתיות שונות בישראל, עניים, עשירים, יהודים, ערבים, עולים, דתיים ושאינם דתיים.

את המעמד כיבד בנוכחותו ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו, אשר ציין כי אמנם מבחינה גיאוגרפית לוד נמצאת במרכז אך מוגדרת כפריפריה חברתית-כלכלית.  "לוד עוברת תהליך הבראה והבחירה שלי לראשות העיר מסמלת את תחילתו של התהליך. לוד בשל מיקומה במרכז המדינה אינה מקופחת, יש בה את כל סניפי קופ"ח והיא מוקפת בבתי החולים מהטובים במדינה, במרחק של 10 דקות. הנתון שפורסם אתמול לפיו לוד נמצאת בין הערים עם תוחלת חיים נמוכה העומדת על 78.6 שנים לעומת ממוצע ארצי של 80.8 שנים, אינו נובע בשל שרותי הרפואה אלא בשל אוכלוסייה ממעמד חברתי-כלכלי נמוך (העיר לוד מדורגת 4 בסולם מ-1 עד 10) ומפערים בחינוך לבריאות ולתזונה נכונה, ואולי גם בחינוך שלא להתעצבן כפי שאומר הרמב"ם, בריאות – ראשי תיבות של בולם רוגזו יפחית אוכלו ויגביר תנועתו. היינו תאכל מעט, תעשה פעילות גופנית ואל תתעצבן".

רביבו ציין כי בחודש האחרון ביקר פעמיים בבית החולים "אסף הרופא", פעם אחת בנסיבות המשמחות של הולדת בנו, ובפעם השנייה כאשר ביקר מספר פעמים את עו"ד עבד אל כרים אזברגה שנורה בערב הבחירות ומאז נמצא בטיפול נמרץ. "באחד הביקורים ציינה בפניי משפחתו כי אין מקום במדינת ישראל שיש בו שוויון כמו בבית החולים, והם בהחלט מרגישים שהם זוכים ליחס שווה כאשר מסביבו כל היום, רופאים ומטפלים שעושים עבודה מסורה ונאמנה ומעניקים את הטיפול הטוב ביותר, ללא כל הבדל. זאת נקודת החוזקה הגדולה שלנו כמדינה וכחברה ובהחלט מגיע יישר כוח למערכת הבריאות", אמר רביבו
יאיר רביבו ציין כי שמח לפגוש בכנס חברה לספסל הלימודים, רויטל טופר, איתה למד באוניברסיטת בר-אילן כחברים באגודת הסטודנטים, המשמשת כיום בתפקיד בכיר במשרד הבריאות כסמנכ"ל לפיקוח על קופ"ח ושירותי בריאות.

"העיר הייתה חולה משך שנים ארוכות והיום יש בלוד תקווה ורוח חדשה, חברה צעירים, גרעין תורני, סטודנטים, ארגונים ועמותות ויחד אנו נהפוך את לוד לעיר בריאה בחינוך, בתשתיות, בתעסוקה ורווחה ובכל תחומי החיים", אמר בסיום דבריו וזכה לתשואות מצג הנוכחים הרבים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
3
הכולל מצוין, חשוב שיישאר
אברהם | 18:01   10.05.16
2
כדאי
אמיתי | 08:09   10.05.16
1
כולל לא בבית הכנסת
מ. א. | 12:55   04.05.16