יום שבת, 21 באוקטובר 2017, א' חשון ה' תשע"ח
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

נפגעתם בתאונת עבודה? כיצד נפעל ביעילות מירבית? - מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

נפגעתם בתאונת עבודה? כיצד נפעל ביעילות מירבית?

מהי בכלל תאונת עבודה? תאונת עבודה בהגדרה הבסיסית שלה היא אירוע בו נפגע עובד תוך כדי ועקב עבודתו אצל המעביד, לרבות פגיעה של עצמאי במהלך עבודתו. יובהר כבר עתה, כי חוק הביטוח הלאומי הרחיב את ההגדרה הבסיסית דנן, ואף הוסיף מקרים נוספים בהם עשוי העובד שניזוק להיחשב כתאונת עבודה. כפי שכבר נאמר, החוק הורחב והיום תאונה שאירעה לעובד בדרך מביתו למקום העבודה או בדרך ממקום העובדה לביתו.

מכתב מעניין שנשלח לפני שנים רבות לנשיא המדינה - מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתב מעניין שנשלח לפני שנים רבות לנשיא המדינה

בארכיון המדינה נמצא תיק שכותרתו "נשיא המדינה יצחק נבון – הצעות ותלונות" (http://bit.ly/2wSoAfg), נתקלנו במכתב מרתק שכתב באפריל 1983 נער בן 18 בשם אלון פרגמן אל הנשיא נבון שעוסק בענייני מעמדו של החינוך בישראל, בעיקר כאשר עומדים אנחנו בפיתחה של שנת לימודים חדשה, שנת התש"ח.

ילדכם נפגע במהלך משחק בגן ציבורי - מי אשם, אם בכלל? - מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

ילדכם נפגע במהלך משחק בגן ציבורי - מי אשם, אם בכלל?

בילוי בגן ציבורי במהלך החופש הגדול ובכלל הוא דבר שבשגרה, אך לא פעם בטח קרה לכם, כי הבילוי הפך אסון.הרי מה יותר כיף ומשמח מלראות את הילדים נהנים להתגלש, להתנדנד ולהשתעשע במשחקים שהגינה מציעה. אך החרדה של כל הורה היא, שלפתע, באמצע משחק תמים ומהנה באחד ממתקני הגינה, ילדו ייפצע ויזדקק לטיפול רפואי.​ אם כך, יש לשאול ולבדוק האם הבעלים או המחזיקים בפועל של המקום הציבורי התרשלו, ואם כן, האם כתוצאה מהתרשלות זו ניתן לתבוע?

האם השתלת השיער בראש עושה לך שינוי בחיים? - מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

האם השתלת השיער בראש עושה לך שינוי בחיים?

ניתן לתבוע את הרופא על אי מסירת כל המידע או חלקו. בנוסף, קורה, כי המנתח מתרשל בביצוע הניתוח עצמו והסיבה לכך יכולה להיות העדר מיומנות ו/או ניסיון, אך קיימת גם אופציה, כי המנתח בחר בשיטת ניתוח לא נכונה ו/או שגויה. על כל פנים, כל מקרה של רשלנות בניתוח, יכול לגרום למטופל נזק פיזי חמור, אליו גם יכול להתלוות נזק נפשי