יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

נדל"ן ודיור מקומי ברמלוד נט באר יעקב

כל חדשות הנדל"ן של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

בקרוב מנופים בקו הרקיע של לוד

בקרוב מנופים בקו הרקיע של לוד

פורסם בתאריך:


הצלחה לתכנית 'מחיר למשתכן' בלוד: הנחה של עד 420,000 ש''ח לדירת 4 חדרים בשכונת  "אחיסמך" - 30% ממחיר השוק - על דירות לזכאים, זוגות צעירים מחוסרי דיור * ראש העיר יאיר רביבו: "בקרוב מאוד נתחיל לראות מנופים בקו הרקיע של העיר, בפרויקטים נוספים מלבד אחיסמך. האתגר להשאיר את הצעירים ואת התושבים שמבקשים לשפר דיור בלוד ולמשוך אוכלוסיה צעירה לעיר".

הצלחה גדולה למכרז של שר האוצר בשיטת ''מחיר למשתכן''. כל המתחמים בשכונת אחיסמך בלוד להקמת 376 דירות, אשר עליהן התחרו הקבלנים, נמכרו בהצלחה.

מחיר דירה בת 4-5 חדרים בגודל 110 מ"ר בפרויקט, יחל ב- 780,000 ש''ח, כולל מרפסת ומחסן. מחיר הדירות שנקבע בפרויקט משקף הנחה של עד 30% ממחיר השוק.  במסגרת המכרז, היזמים קיבלו הנחה משמעותית על מחיר הקרקע והתחייבו למכור את הדירות במחיר ממוצע של כ-805,000 שקל לזוגות צעירים. בכל המכרזים זכתה חברת "שרבט יזמות".תוכנית שכונת אחיסמך הגדולה בלוד כוללת 3,600 יחידות דיור, ותכנית זו של "מחיר למשתכן" להקמת 376 יחידות דיור מהווה רק חלק מהתכנית הגדולה המיועדת בעיקר לציבור דתי וחרדי. 18 קבלנים ניגשו למכרז שחולק ל 3 מתחמי משנה, בכדי לאפשר ליזמים קטנים לגשת למכרז.

הזכאים לרכישת דירת מחיר למשתכן הם "חסרי דיור" – מי שלא הייתה דירה בבעלותם בשש השנים האחרונות - יחיד מגיל 35 ומעלה וזוגות בכל גיל. בחירת הזוכים מבין הזכאים שנרשמו לפרויקט תתבצע באמצעות הגרלה. זכאי שרכש יחידת דיור במסגרת מחיר למשתכן, לא יהיה רשאי למכור את יחידת הדיור לצד שלישי במשך 5 שנים מיום קבלת טופס 4.

בישיבת המועצה שהתקיימה השבוע, עדכן ראש העיר עו"ד יאיר רביבו על הבשורה החשובה, וציין כי בקרוב מאוד נתחיל לראות מנופים בקו הרקיע של לוד, ועל תנופת בנייה שתחל בפרויקטים נוספים מלבד אחיסמך, בהם בגני אביב של צמודי קרקע ובנייה רוויה גם בשיטת מחיר למשתכן, בשכ' שגיא, באזורים נוספים במרכז העיר, וזאת נוסף על התחדשות עירונית וחיזוק שכונות ותיקות, דוגמת פרויקט "מגדלי נימרוב" בממשלתי. "בהחלט בשורה לצעירים ולתושבי העיר שמבקשים להישאר בעיר ולשפר דיור, זהו האתגר שלנו להשאיר את הצעירים בלוד ולמשוך אוכלוסיה צעירה שתראה בלוד מקום אטרקטיבי למגורים במרכז הארץ".

בתמונה: ראש העיר מציג בישיבת המועצה השבוע את תכנית הפיתוח בלוד


תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: