יום שלישי, 11 באוגוסט 2020, כ"א אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

נדל"ן ודיור מקומי ברמלוד נט באר יעקב

כל חדשות הנדל"ן של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

גולדה ורבין עקפו את בגין

גולדה ורבין עקפו את בגין

פורסם בתאריך:


לקראת הבחירות הקרבות לכנסת ה- 20 שיתקיימו ב- 17 במרץ, מדד הנדל"ן של יד2 החליט לבחון את העסקאות שבוצעו בשנת 2014, במסגרתן נרכשו דירות הממוקמות ברחובות הנושאים את שמותיהם של ראשי ממשלת ישראל בכל רחבי הארץ, מאז ועד היום.


מהסקירה עולה, כי ברחוב לוי אשכול ברחבי הארץ בוצעו העסקאות היקרות ביותר כשמחיר דירה בממוצע עומד על 1.784 מיליון שקל. בסך הכל בשנה החולפת בוצעו ברחוב לוי אשכול ברחבי הארץ 88 עסקאות נדל"ן כש- 30 מהן בוצעו בתל אביב, ביניהן גם 5 העסקאות היקרות ביותר שנעשו בכלל הרחובות על שם ראשי ממשלה מהעבר.

העסקה היקרה ביותר נרשמה ברחוב לוי אשכול בתל אביב במסגרתה נמכרה דירת 4.5 חדרים במחיר של 5 מיליון שקל. לעומת זאת העסקה הנמוכה ביותר שבוצעה ברחוב על שם לוי אשכול, ראש הממשלה ה- 3, נרשמה בנצרת עילית שם נמכרה דירת 3 חדרים במחיר של 415 אלף שקל.

 

אחרי לוי אשכול מדורגת האישה הראשונה שעמדה בראשות הממשלה - גולדה מאיר. מהנתונים שפורסמו עולה, כי מחיר דירה בממוצע ברחוב גולדה מאיר ברחבי הארץ עומד על 1.64 מיליון שקל.
מבין 76 העסקאות שבוצעו ברחוב גולדה מאיר ברחבי הארץ, בהוד השרון נרשמה העסקה היקרה ביותר במסגרתה נמכרה דירת 6 חדרים במחיר של 3.75 מיליון שקל. עם זאת, דווקא בנתניה נמכרו הכי הרבה נכסים הממוקמים ברחוב הקרוי על שם ראשת הממשלה הראשונה, כש- 24 עסקאות מתוך 76 העסקאות שנעשו ברחוב גולדה מאיר ברחבי הארץ בוצעו בגבולותיה.

 

במקום השלישי מדורג ראש ממשלה נוסף ממפלגת העבודה. על פי הנתונים שפורסמו בממוצע מחיר דירה ברחוב יצחק רבין ברחבי הארץ עומד על 1.461 מיליון שקל. 88 העסקאות שבוצעו ברחוב זה מפוזרות בערים שונות כשהבולטות מבניהן הן – בית שאן, חדרה, קדימה צורן וקריית אונו. העסקה הזולה ביותר שנרשמה ברחוב יצחק רבין נעשתה בעפולה במסגרתה נמכרה דירת 3 חדרים במחיר של 400 אלף שקל.
עולה עולה מהנתונים, כי ברחוב הכי מזוהה עם ראש הממשלה הנרצח – רחוב יצחק רבין בתל אביב – בוצעו במהלך שנת 2014 רק 2 עסקאות. האחת במחיר 3.75 מיליון שקל, שהיא גם העסקה היקרה ביותר שנרשמה ברחוב זה בכל רחבי הארץ, והשנייה במחיר של 2.8 מיליון שקל.

 

מיד אחרי רבין מדורג מנחם בגין כשמחיר דירה בממוצע ברחוב זה ברחבי הארץ עומד על 1.441 מיליון שקל. בסך הכל בשנה החולפת בוצעו ברחוב מנחם בגין 106 עסקאות נדל"ן כש- 3 מהן, אשר בוצעו בתל אביב, מדורגות ברשימת 10 העסקאות היקרות ביותר שבוצעו ברחובות על שם ראשי ממשלה מהעבר. העסקה היקרה ביותר ברחוב זה נרשמה בתל אביב במסגרתה נמכרה דירה בת 5 חדרים בקומה 3 במחיר של 4.17 מיליון שקל.

 

במקום החמישי מדורג ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון. מחיר דירה בממוצע ברחוב הקרוי על שמו ברחבי הארץ עומד על 1.32 מיליון שקל. העסקה היקרה ביותר ברחוב זה, שגם מדורגת ברשימת 10 העסקאות היקרות ביותר שבוצעו ברחובות על שם ראשי ממשלה מהעבר, הייתה ברעננה שם נמכרה דירת 7 חדרים בקומה 5 במחיר של 4.5 מיליון שקל. אחריה מדורגת עסקה שבוצעה ברחוב בן גוריון בפתח תקווה במסגרתה נמכרה דירת 6 חדרים בקומה ראשונה במחיר של 3.925 מיליון שקל.

בסך הכל במהלך שנת 2014 בוצעו ברחוב דוד בן גוריון ברחבי הארץ 169 עסקאות נדל"ן, מה שממקם אותו כרחוב הפופולארי ביותר.

 

את הרשימה חותם משה שרת, ראש הממשלה השני, עם מחיר ממוצע של 819 שקל לדירה ברחוב זה ברחבי הארץ. 76 העסקאות שבוצעו ברחוב משה שרת מפוזרות בערים שונות כשהבולטות מבניהן הן – קריית מלאכי, קריית ים, עפולה, חיפה ואשקלון. בתל אביב בוצעה העסקה היקרה ביותר כשעבור דירת 3 חדרים ברחוב משה שרת שולם סכום של 2.95 מיליון שקל. לעומת זאת העסקה הנמוכה ביותר נרשמה באופקים שם נמכרה דירה ברחוב משה שרת בעיר במחיר של 245 אלף שקל עבור דירת 2 חדרים בקומה 3.

 

חשוב לציין כי גם ראש הממשלה ה- 7 של מדינת ישראל, יצחק שמיר, מופיע בנתונים שפורסמו אולם בשנת 2014 בוצעה ברחוב זה ברחבי הארץ רק עסקה אחת בלבד. העסקה היחידה נרשמה בירושלים בסך של  3.01 מיליון שקל במסגרתה נמכרה דירת 6 חדרים בקומת קרקע.

 

"למעשה מדד יד2 מחלץ את הנתונים מהרשויות – מרשויות המס והלמ"ס - ומנגיש אותם לציבור המשתמשים באופן בהיר, ברור וקריא על גבי מפות וטבלאות, כך שמי שמבקש לרכוש דירה, למכור, לשכור או להשכיר יכול לבצע בדיקה השוואתית של המחירים באותו אזור, של התשואות וכן להשיג מידע על השכנים כמו למשל – בני כמה הם, מצב משפחתי, רמת ההשכלה ועוד. בנוסף במדד ניתן למצוא גם נתוני רמת זיהום אויר הנלקחים מהבריזומטר ", מציין יבין גיל מור, מנכ"ל אתר יד2 וממשיך "וזה לא הכל. "מלבד נתונים על סביבת המגורים והשכנים מדד יד2 מרכז גם טיפים וחוות דעת על האזור שנכתבו על ידי אנשים המתגוררים במקום".באתר יד2  פועל מדד יד2 המהווה פלטפורמה נוחה ונגישה לבחון את מחירי העסקאות האחרונות שבוצעו באזור המבוקש על פי הדיווחים לרשות המיסים. בנוסף המדד מספק נתונים נוספים על האזור כמו מידע על השכנים ועוד.  אתר יד2 ממליץ לבצע בדיקה במדד יד2 בטרם מכירה או השכרה של דירה על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

לינק למדד יד 2 : http://homeprices.yad2.co.il/


*טבלה המרכזת את המחיר הממוצע לדירה ברחוב:  

*טבלה המרכזת את 10 העסקאות הגבוהות ביותר בקרב כלל הרחובות ברחבי הארץ על שם ראשי ממשלה מהעבר:

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: