יום חמישי, 13 באוגוסט 2020, כ"ג אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

נדל"ן ודיור מקומי ברמלוד נט באר יעקב

כל חדשות הנדל"ן של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

תכנון מרכז שכונת גני-אביב בלוד קורם עור וגידים

תכנון מרכז שכונת גני-אביב בלוד קורם עור וגידים

פורסם בתאריך:


עיריית לוד, בשיתוף מרכז סביון ליזמות חברתית וכן תושבים ופעילים מגני אביב, החלה בשנה האחרונה בקידום תכנון הפארק בגני אביב, אשר לדעת העירייה יהווה מפתח להתחדשות השכונה והאזור כולו.

פארק גני-אביב מצוי במרכזה של השכונה,  אליו צמודים מבני הציבור והחינוך השכונתיים, והוא הגדול והמרכזי מבין ממערך שטחים פתוחים בשכונה שסביבם נבנו מבני המגורים. מרכז השכונה הינו תא השטח התחום בין הרחובות: חללי אגוז, אהרון לובלין וארבע עונות, שטחו הינו כ-10 דונם, שטח זה מבונה ברובו.

במהלך השנים, בשל אי ישומה של התכנית המקורית למרכז השכונה, שינוי יעוד השימושים בקרקע והצבתם של מבני ציבור וחינוך ללא תכנון מרכזי, נותר מרכז השכונה לא מנוצל. בין הבעיות שנוצרו ניתן למנות את העדרם של שבלים החוצים את שטח המרכז, מצב זה מאלץ את התושבים להקיף את שטח המרכז שהקפו כ 1000- מ' על מנת להגיע למרכז המסחרי או למבני הציבור השונים, כמו כן מוקמו מבני הציבור באופן "בזבזני", גידורם גרע מהשטח הפוטנציאלי לפיתוח והאופן בו מוקמו זה ביחס לזה הותיר שטחים רבים בעלי פוטנציאל "כלואים" ולא נגישים.את סוף שבוע העבודה האחרון הקדיש ראש העיר יאיר רביבו, לשכונת גני-אביב הנהדרת, ללא ספק אחת משכונות הדגל של העיר לוד. במשך 4 שעות קיים ראש העיר שני מפגשים בהשתתפות מאות מתושבי השכונה, מפגש אחד כדי לבחון פתרונות להסדרת חריגות הבנייה, מפגש שני בנושא קידום תכנון הפארק במטרה להפכו למרכז חינוך, תרבות, ספורט ופנאי, עפ"י תכנית אב שגובשה והוצגה בערב זה לתושבי השכונה.

לערב המיוחד הגיע ראש מועצת סביון, מוטי לנדאו, שמעניק ללוד חיבוק חם ואוהד, יחד עם האדריכל עודד פפרמן ועם יסמין טייכר ממרכז סביון ליזמות חברתית.

"המדובר בפרויקט חשוב ברמה העירונית וברמה השכונתית כמודל לשיתוף ציבור ויוזמה קהילתית. השתתפות מאות התושבים מעידה על הצימאון הגדול ועל המעורבות הפעילה והאכפתית שלהם, עם תושבים כאלה אני משוכנע שניתן להגיע להישגים גדולים" אמר ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו.

בתום מפגש ער שכלל שאלות ותשובות, הוצגו עקרונות התכנון במתחם שיכלול פיתוח מערך שבילים רציף ופעיל שיחבר מנקודה לנקודה ופיתוח הפארק כריאה ירוקה שכונתית. המדובר בהשקעה של כ-10 מליון ש"ח שהעירייה תתקצב במנות מדי שנה לטובת הפרויקט. "תודתי לעמיתי ראש מועצת סביון, מוטי לנדאו, לאנשי מרכז סביון ליזמות חברתית, וכמובן לתושבים היקרים ובעיקר לשלוש תושבות השכונה סיגל שמר וסיגל ויצמן מיוזמות הפרויקט, ולאורית נבו המלווה המקצועית של תהליך שיתוף הציבור".


תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: