יום שלישי, 11 באוגוסט 2020, כ"א אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

נוער וצעירים ברמלוד נט באר יעקב

המקום הכי תוסס לנוער וצעירים ברמלה, לוד, באר יעקב ומודיעין

תלמידי לוד מציירים את פניני העיר

תלמידי לוד מציירים את פניני העיר

פורסם בתאריך:


מיזם נוסף של רוטרי לוד לשילוב נוער אמנות וקהילה, יצא לדרך, לראות את לוד בעיני ילדי בתי הספר בעיר (תלמידי כתות ה – ח). הרעיון פרי יוזמתה של נשיאת מועדון רוטרי לוד נג'לה חנחן, קרם עור וגידים, לצייר את פסיפס התרבויות בלוד, חגים, מנהגים, דמויות, לבוש, אתרים, תחרות שמטרתה לבטא את כישורי הציור של תלמידי העיר, לעודד כישרונות, להעצימם ולהגביר את הקשר בינם לבין העיר לוד ואתריה

הרעיון אומץ ע"י מנהלי ומנהלות בתי הספר והתוצאה: 7 בתי ספר השתתפו בהם אלראזי, גני יער, אלראשדיה, ספיר, תיכון ערבי למדעים והנדסה, אלמנאר, והמעפילים, וכ- 65 תלמידות ותלמידים ציירו 85 ציורים כשהמכנה המשותף הינו "פניני לוד".

אירוע  מסכם התקיים בשבוע האחרון בספרייה הציבורית לדורות, באדיבות מנהלת הספריה, אמיליה קודיש. התערוכה נפתחה בהשתתפות התלמידים והוריהם, מנהלי בתי הספר, חבר השופטים וחברי מועדון רוטרי. את האירוע כיבד בנוכחותו אלי סער, מ"מ ראש העיר, אשר שיבח את הרעיון וחילק מחמאות על הקשר בין מועדון רוטרי לקהילה. מנהלי בתי הספר קיבלו תעודת הוקרה בית ספריות, ולכל תלמיד הוענקה תעודת השתתפות.

בצוות השיפוט 4 ציירים בני העיר לוד – קלרר משה, סגל יוסף, רחלי מורד וזהבית חזן, דירגו את הציורים ובחרו לציון את הטובים שבהם. מגן הצטיינות ניתן במעמד האירוע לשדה רווה תקווה, תלמידת בית ספר המעפילים, מגיני הוקרה הוענקו לזאיד טרבון מבי"ס אלראזי, עדיאן אלהנדי מאלראשדיה, שקד כהן מהמעפילים, וסמאח חז'אזי מאלמנאר. זהבית חזן שציינה את ההתלבטויות הרבות של חבר השופטים בבחירות הציורים הזוכים אמרה: "היכולת להביע את עצמך בשפה אחרת שאין לה מילים כמו ציור ומוסיקה הינה מתנה! היצירתיות היא כמו שריר שיש לאמנו כל הזמן והוא בא לידי ביטוי גם בחשיבה יצירתית ובכך מובילה להצלחה שכן היכולת לראות את הדברים כאומן, היא ראיה ייחודית. ניכרים בציורים שיש בהם אמירה ומי שהוא לודאי אמיתי יכול היה לגלות מיד בציורים מאיזה חלון צוייר".

בתום הטקס ניתנו בהוקרה תעודות לשופטים על נטיעת עץ ביער פול האריס מייסד ארגון הרוטרי העולמי (היער נטוע ליד העיר צפת).

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בספריה לדורות עד 29/4/2016. בואו לראות ולהנות, הכניסה חופשית.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: