יום ראשון, 05 באפריל 2020, י"א ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

פוליטיקה מקומית ברמלוד נט באר יעקב

כל הדיווחים והפוליטיקה המקומית של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

עו"ד אביב וסרמן מסכם שנת פעילות אינטנסיבית כסגן ראש העיר לוד

עו"ד אביב וסרמן מסכם שנת פעילות אינטנסיבית כסגן ראש העיר לוד

פורסם בתאריך:


אין ספק, שאביב וסרמן הנו אחת מ"התופעות" המרעננות ביותר שקרו לעיר לוד בשנים האחרונות. יחד עם המשנה לראש העיר, גיל חדד, הוא מוביל מהלכים חדשניים, אם לא לומר מהפכניים, שעשויים להוציא את העיר ממגמת הנסיגה, בה הייתה שרויה בשנים האחרונות, לעבר פריחה מחודשת. בתום שנה לכהונתו בתפקיד הרם, בקשנו ממנו לערוך סיכום קצר וממצה על פעילותו למען לוד ותושביה, והריהו לפניכם:
"בדיוק לפני שנה, ב-20 בנובמבר 2013, מוניתי על ידי ראש העיר לוד יאיר רביבו ומועצת העיר, והתחלתי לשמש בתפקיד סגן ראש העיר בלוד. 
כמשרת ציבור, אני חש חובה נעימה כלפי שולחיי לתפקיד, ראש העיר, חבריי, שותפיי הנוכחיים לדרך ותושבי לוד בכלל, לכתוב סיכום שנה קצר לגבי התחושות, ההשגים והתוכניות לשנה הבאה, לידיעתכם והתיחסותכם."


ראשית והכי חשוב, רוצה שתדעו, שזו זכות גדולה עבורי לשרת את הציבור בלוד. לפני כמעט שבע שנים הגעתי לעיר עם תחושת בטן שזו עיר מופלאה עם תושבים מדהימים, ובשנה החולפת, מדי יום פגשתי כאן אנשים מדהימים שריגשו ומרגשים אותי עד מאד. העיר סובלת מזה שנים מדימוי רע, בעיקר דימוי עצמי נמוך בקרב חלק גדול מתושביה. אין לי מילים לתאר כמה החוויה שלי את לוד ויושביה בשנה האחרונה הפוכה מהדימוי הנמוך הזה. רוב האנשים שאני פוגש הם אנשים טובים, שמנסים לעשות את הדבר הנכון ולגדל את ילדיהם בכבוד. חלקם אף אלופי אירופה וישראל בכל מיני תחומים: ריצה, שחמט, איגרוף, דיבייט, מוסיקה, יזמות וטילים. מידי פעם אני מספר לכם עליהם. 
אני צועד במסע המופלא הזה מוקף בצוות מדהים בראשות מנהלת לשכתי מירי בן יוסף, עוזרי ישראל בוזנח (שהחליף את אדר שטרן) ורכזת מבצע ניצולי השואה הדר סדומי. מבקש לנצל את ההזדמנות הזו ולהודות להם על העבודה המסורה, המקצועית והאחראית. זו זכות לעבוד איתם. לצידם, תושבים ואנשים טובים מחוץ לעיר, באים ללשכתי בהתנדבות כדי לקדם חלומות משותפים. לא אמנה כאן את כולם כי יש רבים. רק אומר כי אני מתרגש כל פעם מחדש שזה קורה. מאד לא מובן מאליו. תבואו כולכם על הברכה. בהזדמנות זו, מזמין עוד אנשים טובים מלוד ומחוצה לה, שרוצים בפיתוח העיר וטובת תושביה לראות בי שותף לדרך. מיותר לציין כי גם עם ראש העיר, עובדי העירייה וחבריי למועצת העיר, אני נהנה לעבוד.
שנה זה מעט מאד זמן בתהליכי פיתוח אורבניים אבל אני חושב שאפשר כבר עתה לציין כמה השגים:
- כך למשל התנעת מבצע לאיתור ומימוש זכויותיהם של 4,500 ניצולי שואה, שמצאתי בעיר. פעלתי לגיוס בת שירות לאומי, לריכוז המבצע במשרה מלאה. רתמתי למעלה מ 40 ארגונים ומוסדות שישתתפו במבצע ועשרות רבות של מתנדבים כבר הוכשרו ומגיעים לסייע לניצולים בבתיהם במימוש זכויותיהם.
- כמשרת ציבור דלת משרדי תמיד פתוחה. בשנה החולפת פנו אליי צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, ותיקים ועולים, יהודים, מוסלמים ונוצרים. הגעתי איתם למשרדי העירייה השונים, לשכניהם, למעסיקיהם, למשטרה ואף לחברה קדישא. למדתי המון דברים חדשים בדרך ונראה לי שגם עזרתי להם במעט. דלתנו בלשכה תמשיך להיות פתוחה תמיד ונשתדל לסייע לכל תושב בכל עניין.
- לקחתי על עצמי את תיק הילדים והמבוגרים עם הצרכים המיוחדים בעיר, יחד עם חברי עזרא אגרוקר. העירייה שכרה לראשונה מזה שנים שני יועצים מובילים בתחום אבי רמות ואייל בן צבי. יחד איתם אנו פועלים להנגשת סביבת הרחוב ומבני הציבור בעיר. אנחנו פועלים להגברת המודעות בקרב עובדי העירייה והציבור בכלל ולפתרון תקלות פרטניות בעיקר בתחומי ההסעות.
- כמחזיק תיק הפיתוח העסקי, אני מרגיש שחזקנו את האמון של המגזר העסקי בעיר ובעירייה. לנוכח העובדה שעם כניסתנו לתפקיד, לא היה תחתיי אף עובד עירייה, שמופקד על אזורי התעסוקה, מצאתי עצמי מסייע לחברות בלוד בכל, מענייני נקיון וגינון דרך רישוי עסקים ועד מציאת חברות חדשות שיחליפו כאלה שעוזבות וקידום מתחמי מסחר, בילוי ופנאי דוגמת פרוייקט אלדן. לשמחתי, העירייה צירפה לשורותיה בתחילת החודש, את ארי נובוגרוצקי כמנהל אזורי התעשיה הכפוף ישירות למנכ"ל העירייה ואני בטוח שהשירות שניתן כולנו בשנה השניה שלי בתפקיד יהיה הרבה יותר טוב. 
עוד בכובע העסקי, השקעתי זמן רב במפגשים עם הנהלות הבנקים השונים לפתיחת סניף בנק, לראשונה אחרי עשרים שנה, עם עובדים דוברי עברית, רוסית וערבית, שישרתו את 35,000 תושבי גני אביב והרכבת. אנחנו במו"מ מתקדם עם אחד הבנקים וכולי תקווה שתהיה לי תשובה סופית חיובית תוך מספר חודשים.
- לקחתי על עצמי לשפר את קשרי החוץ של העיר. חדשנו ברית ערים ישנה מתקופת מקסים לוי ז"ל עם העיר פייטרה ניימץ ברומניה. בשנה הבאה מקוה שתוקם בעיריה מחלקה לקשרי חוץ. יחד איתה, בכוונתי לנסות לחדש את כל הבריתות הישנות וליצור חדשות בעיקר על בסיס הקשר של ערים ומדינות חשובות בעולם לסנט ג'ורג' הקבור אצלנו.
- עוד השג קטן גדול נולד מבקשתה של מספר 4 ברשימתי לבחירות, שולה בן גיגי, להחזיר ללוד מועדון חברתי לחירשים שהיה קיים בעבר (בלוד למעלה ממאה חירשים). שמח לבשר שהשבוע החלטנו על פתיחתו המחודשת במימון עמותת פש"ר, בהובלת אגף הרווחה ובריכוז בת העיר, עליזה גולדשטין. תודה מקרב לב לכל המעורבים.
בשנה הבאה אני מתכנן להמשיך לסייע לראש העיר בקידום מיזמים עסקיים שהתנעתי השנה עם חבריי לפורום הפיתוח הכלכלי ללוד שהקמנו, נמשיך לפעול כדי שהעיר לוד תניב יותר הכנסות עצמיות מיתרונותיה היחסיים, נתחיל לפעול למען העסקים הקטנים בעיר, נפעל לשדרוג שרותי הדואר, לשיפור המוכנות למצבי חירום בעיקר על ידי רתימת בני נוער, סטודנטים וחברות, לפיתוח העיר העתיקה יחד עם ראש העיר ולקידום קהילת יוצאי אתיופיה והלהט"בים בעיר. 
עד כאן סיכום קצר. במידה ותרצו, מזמין אתכם להתייחס לאמור לעיל ועוד יותר מזמין אתכם להתחבר לעשייה בכל דרך שהיא. מאחל לעצמי ולכולנו עוד שנה מרגשת ופוריה לפחות כמו זו שהייתה. באותה הזדמנות, אני מאחל חג אורים שמח לכל תושבי לוד. זכות גדולה בשבילי להיות במקום המופלא הזה.
מקווה לראותכם בקרוב.
שלכם, אביב

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: