יום ראשון, 05 באפריל 2020, י"א ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

פוליטיקה מקומית ברמלוד נט באר יעקב

כל הדיווחים והפוליטיקה המקומית של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

גיל חדד הגיע לגיל

גיל חדד הגיע לגיל

פורסם בתאריך:


גיל חדד סוגר שנה בתפקיד המשנה לראש העיר לוד, צובר אהדה רבה, ומינויו מסתמן כדבר הטוב ביותר שעשה יאיר רביבו, מיום היבחרו לראשות העיר

*  *  *  *  *  
בסקר שנערך במשך חמישה שבועות, בפורטל החדשות "אזורינט", השיג גיל חדד, המשנה לראש העיר לוד והממונה על תיק הדיור הציבורי ועל תיק התעסוקה, אחוזי תמיכה מדהימים, תוך שהוא מותיר הרחק מאחור את הפוליטיקאים הוותיקים. מי שמכיר את פועלו בעיר ואת מעמדו בצמרת הליכוד, לא הופתע מההישג. לאחר שנים של עסקנות פוליטית, הופך גיל חדד למנהיג הבא במפה המקומית. הוא עובד בלי הפסקה, נראה בכל מקום, קשוב לכל בקשה וצובר אהדה בקרב כל שכבות האוכלוסייה בעיר. בשנה בה הוא סוגר 40, עם תואר שני בחינוך, מוכיח חדד שהוא אכן הגיע לגיל. ראיון עם אחד מהאישים המשפיעים ביותר על עתיד העיר לוד בשנים הקרובות
*  *  *  *  *  

סקר "אזורינט:

תוצאות סופיות

גיל חדד - 42%

אלי סער - 36%

אביב וסרמן - 17%

יוסי הרוש - 5%

גיל, זכית לאחוזי תמיכה מדהימים בסקר של "אזורינט". ברכות!
"תודה, אבל נכונה לנו עוד עבודה קשה. סקר זה דבר נחמד, בעיקר כשתוצאותיו מחמיאות. מותר להתבשם ממנו, אך לא לשתות אותו. נהנים לרגע, וממשיכים הלאה במלוא התנופה והמרץ".
כהרף עין נכנסנו לתקופת בחירות. אתה ידוע כאחד מהאנשים החזקים היום בליכוד, ושמענו שמתנהלים מגעים לכך שתנהל את מטה הבחירות של השר ישראל כץ, מספר 2 במפלגה. תוכל לאשר את הידיעה?
"אני יכול לאשר את העובדה, שהשר ישראל כץ, שהוא גם יו"ר מזכירות הליכוד,  הנו אכן בעל מעמד איתן במפלגה, והוא צפוי לכהן בממשלה הבאה הן כשר התחבורה והן כשר האוצר. אני אכן מעריך את האיש ומקורב אליו מאוד. מטה הליכוד המרכזי ייבחר רק לאחר השלמת רשימת המועמדים, בבחירות המקדימות שיתקיימו ככל הנראה בחודש ינואר."לאחר שהחלטת לעזוב משרה בכירה בעירייה, שמשכורת נאה בצדה, לטובת חברות במועצת העיר, אמרו עליך שאתה "מתאבד". היום, קצת למעלה משנה אחרי, האם אתה שלם עם הצעד שעשית?
"באופן חד משמעי, כן! לאחר 15 שנים בהן רכשתי ניסיון מוניציפלי ושב-7 מהן ניהלתי את ישיבות המועצה ואת ועדות העירייה, הגיע העת לנצל את הניסיון הרב שצברתי לפיתוח העיר. בהיותי עובד עירייה, ביצעתי מדיניות, היום אני קובע ומתווה אותה.
אחד מהדברים המרכזיים שגורמים לציבור תושבי העיר למורת רוח רבה, היא השארתם בתפקיד של כל בכירי העירייה הכושלים, שאינם תושבי העיר. הסיסמה "לוד ללודאים" הולכת וצוברת תאוצה ואוהדים. מה דעתך בנושא?
"בשנים האחרונות העיר נוהלה ע"י ועדות ממונות. השדרה הניהולית שנבחרה בתקופה ההיא, שרובה ככולה מורכבת מתושבי חוץ, אכן שרירה וקיימת. בתקופתו של מקסים לוי ז"ל, רוב מנהלי העירייה היו לודאים, וזה היה גם חלק מסוד הצלחתו. לדעתי, מנהל לודאי הרבה יותר אכפתי לנעשה בעיר מאשר אחד שאינו מתגורר כאן. אם זה היה תלוי בי, הייתי נותן עדיפות לתושבי לוד. אני סבור, שבכל תפקיד בו מכהן כיום מנהל שאינו תושב לוד, ניתן למצוא לודאי בעל איכויות ומוטיבציה טובות יותר. אני מאמין שיש בלוד אנשים מוכשרים, שיכולים וצריכים להיות משולבים בשדרה הניהולית."
אתה ידוע כבעל אישיות אנרגטית ורבת פעלים. תוכל למנות חלק מפעולותיך למען העיר בשנה בה אתה מכהן כמשנה לראש העיר וכאחראי על תיק הדיור הציבורי ועל תיק התעסוקה?
"הנושא המרכזי שלמען קידומו אני פועל, הוא בניית מאות יחידות דיור ציבורי עד סוף הקדנציה הנוכחית. הגיע הזמן, שרכוש העיר לוד, קריא: קרקעות העיר, יופנה לטובת תושבי העיר שזקוקים באופן דחוף לדיור בר-השגה, במקום שיהיו בידיה של "עמידר", המסועפת והביורוקרטית.
יום לפני פרישתו מתפקיד שר הפנים, חתם גדעון סער על צו לבניית יחידות דיור על שטחים ציבוריים והשכרתם לתושבי העיר במחיר של עד 50% מתחת למחירי השוק. כלומר, דירת 4 חדרים שמשכירים כיום במחיר של כ-3,700 ₪, נפעל להשכירה במחיר של 2,000 ₪ בלבד. הדבר יסייע לשכבה החלשה, וגם ימשוך צעירים מערים אחרות.
אני מוביל מהלך, על-פיו בתקציב הקרוב נקצה סכום של 300,000 ₪ לטובת נזקקי העיר, כדי שיקבלו תלושי קנייה מהרווחה, וכדי שנמנע בעתיד מהמראות הקשים, של תורים לחבילות מזון בעמותות הסיוע השונות.
בנוסף, אני פועל לאיחוד בין שני תאגידי המים בלוד וברמלה. בעקבות התערבותי, מנהל המים הקים ועדת בדיקה לבחינת הנושא, ומשרד האוצר אמור להעביר מיליוני שקלים לטובת החלפת התשתיות בערים לוד ורמלה. כמו כן, יינתן מענק של מיליוני שקלים לכל רשות, בעקבות האיחוד הצפוי.
אני גם פועל למיסוד כל נושא החתונות במגזר הערבי, בדומה למודל שנוסה בהצלחה בעכו. יוקצו שני מגרשים באזור התעשייה, שיהיו מפוקחים גם ע"י מצלמות, לצורך קיום החתונות שם, כדי שהשתוללות, הירי והזיקוקים הטורדניים ייפסקו לחלוטין.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
"לדעתי, מנהל לודאי הרבה יותר אכפתי לנעשה בעיר מאשר אחד שאינו מתגורר כאן.
אם זה היה תלוי בי, הייתי נותן עדיפות לתושבי לוד.
אני סבור, שבכל תפקיד בו מכהן כיום מנהל שאינו תושב לוד, ניתן למצוא לודאי בעל איכויות ומוטיבציה טובות יותר.
אני מאמין שיש בלוד אנשים מוכשרים, שיכולים וצריכים להיות משולבים בשדרה הניהולית."

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

 
קיבלת מחמאות מקיר לקיר, בטקס חנוכת המחלף החדש לאזור התעשייה הצפוני.
"אכן, שר התחבורה, ישראל כץ, הדגיש בדבריו את העובדה שאנוכי, בתפקידי כמזכיר מועצת העיר, לא חדלתי ללחוץ להקדמת הקמת המחלף שהייתה תקועה משנת 2000. זה המקום להודות לשר התחבורה על המאמצים האדירים שהוא עושה למען העיר לוד".
והיה לך גם הישג השבוע בעניין הקטסטרופה המתרחשת לנגד עינינו במדרחוב גרטבול.
"אכן, חזינו במראות קשים של אריתראים וסודנים המתקבצים במדרחוב וצורכים כמויות גדולות של אלכוהול, החל משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הקטנות של הלילה. אם לא הייתי פועל, לא היה רחוק היום בו היה הופך המקום למסוכן כמו דרום ת"א. העליתי את העניין על סדר היום, והחנויות נסגרו. בשלב הבא, אפעל לפתיחת המדרחוב למכוניות, כדי לתת לו חיות מחדש, וכדי להשיב את תנועת הלקוחות שפסקו להגיע למקום."
העתיד נראה מבטיח. תושבים רבים מרעיפים אהבה וקוראים לך להתקדם הלאה.
"עוד חזון למועד. זה המקום להודות לראש העיר, על שיתוף הפעולה ועל האצלת הסמכויות. לתושבי העיר אני יכול להבטיח, שבע"ה, אמשיך לשרתם תמיד באותו המרץ בו אני פועל כיום, ולעולם לא אאכזבם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: