יום שלישי, 28 בינואר 2020, ב' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

פוליטיקה מקומית ברמלוד נט באר יעקב

כל הדיווחים והפוליטיקה המקומית של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

האם לפוליטיקאים מותר לשקר? - בית מדרש לאנשי ציבור ברמלה

האם לפוליטיקאים מותר לשקר? - בית מדרש לאנשי ציבור ברמלה

פורסם בתאריך:


בית מדרש לאנשי ציבור – אנשי רוח בעולם המעשה

בית מדרש לפוליטיקה

כיצד אפשר להתנהל בהתאם לכללי המשחק הפוליטיים מבלי לעבור על ההלכה ועדיין לרשום הישגים ציבוריים? בית המדרש לאנשי ציבור שהוקם היום נותן מענה לשאלות שמעסיקות את הפוליטיקאים ופעילי ציבור דתיים.

כיצד מצפה ההלכה היהודית שאיש ציבור יתנהל במציאות הפוליטית המאפיינת את ימנו? האם מותר לשקר או להסתיר נתונים על מנת להביא להישגים חשובים? מהו קו העוני לפי ההלכה? בשיחות סגורות בין אנשי ציבור מהצינות הדתית עולות שאלות רבות כיצד אפשר להתנהל בהתאם לכללי המשחק הפוליטי מבלי לעבור על ההלכה, ומעבר לזה לפעול לפי דעת תורה.

המענה להתמודדות היומיומית של אנשי ציבור ופעילים חברתיים נוצר ביום חמישי שעבר ברמלה עם הקמת בית מדרש נודד 'אנשי רוח בעולם המעשה'. מטרת בית המדרש שהוקם על ידי הרב שמעון כהן מרבני האיחוד הלאומי ואופיר סופר מנכ"ל התנועה, היא לענות על דילמות כגון אלו ולחבר את העשייה הציבורית לערכי התורה. באירוע הפתיחה והלימוד שנערך בשיתוף עם הגרעין התורני ברמלה נכחו של שר החקלאות אורי אריאל, ח"כ בצלאל סמוטריץ ועשרות פעילים חברתיים מרחבי הארץ.

אופיר סופר מנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי "אנשי ציבור מוצאים את עצמם באתגרים  יום יומיים והעניין הוא להתמודד איתם כפי שהתורה מדריכה אותנו. עיסוק בסוגיות אלו מתוך מבט של תורה יבנה קומה נוספת בעבודה הציבורית שלנו."

"עצם המסגרת של לימוד תורה משותף של פוליטיקאים ואנשי ציבור מחדד לעצמנו את המחויבות לדרך ולערכים שבשמם נשלחנו." אמר שר החקלאות אורי אריאל. "למעשה זה צורך של כל אדם מאמין שעוסק בצורכי ציבור. אני מודה לרב שמעון כהן ולאופיר סופר מנכ"ל המפלגה על היוזמה."

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ שהשתתף גם הוא בלימוד אמר "הלימוד של היום הוא התחלה של ביסוס הקשר הבריא בין רבנים לאנשי מעשה. לימוד מתוך ליבון משותף של סוגיות ציבוריות וחיבור גדול בין הרוח למעשה. אני תקווה שנמשיך את היזומה הברוכה בשיתוף פעולה ובזקיפות קומה של תורה ועשייה."

 

לפרטים נוספים ולתאום ראיונות: עזרא גבאי, צור תקשורת 050-5712594 ezrag@pr-zur.co.il

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: