יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

פוליטיקה מקומית ברמלוד נט באר יעקב

כל הדיווחים והפוליטיקה המקומית של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

ראש הרשתות החברתיות

ראש הרשתות החברתיות

פורסם בתאריך:


יצאנו לבדוק מי מבין המועמדים לראשות עיריית רמלה הכי משפיע ברשת החברתית? מי מקפיד לעדכן אתכם? מי זוכה להכי הרבה לייקים ולמי יש הכי הרבה אוהדים? אולי הבחירות עוד לא יצאו לדרך אבל המאבק על תשומת הלב שלכם יצא ממזמן.
מאז חודש אוקטובר בו הודיע ראש העיר רמלה, יואל לביא, כי הוא מתכנן לפרוש מתפקידו הרשת גועשת. חמשת המועמדים לראשות העיר הבינו כי את הבחירות האלה אי אפשר לנצח בלי להישאר אתנו בקשר ומה הדרך הטובה לעשות זאת אם לא דרך הרשת החברתית הפופולרית ביותר, פייס בוק. כאמור, יצאנו לבחון את הדפים של המועמדים השונים מהחזקים ביותר לחלשים ביותר.
במקום הראשון והמכובד נמצא חבר מועצת העיר, מיכאל וידל. לוידל דף פרטי ותיק בו השתמש בשלוש השנים החולפות כבמה להעברת תכנים ומידע לעוקבים על עבודתו בעירייה וברשות שדות התעופה ועל רעיונותיו למציאות אחרת ברמלה. בחודש האחרון, פתח וידל דף ציבורי שצבר תאוצה במהירות רבה וחגג השבוע לא פחות מ- 3,000 לייקים בניגוד למועמדים הנוספים שצברו רק בודדים. מרפרוף מהיר בתגובות הרבות שמקבל וידל בעמוד, ניתן לראות כי העוקבים מאמנים בו לראשות העיר ומרבים לחזק את ידו.
הבא בתור הינו איש העסקים הידוע וחבר מועצת העיר לשעבר, יחיאל נזירי. נזירי הודיע לפני כשבועיים באופן רשמי כי בכוונתו להתמודד, כיצד זה משפיע על פעילותו ברשת החברתית? יחיאל מתחזק דף בו 1,250 חברים. דף פייסבוק זה, בדומה לדפים אחרים החל לצבור פעילות רבה מחודש אוקטובר השנה.
אחריו, סגן ראש עיריית רמלה עו״ד מוטי יצחקי. את יצחקי קשה לפספס בחודשיים האחרונים, על אף ששמו לא נקשר בדרך כלל עם עשייה משמעותית בעיר לפתע בכל פוסט עירייה או הודעה מטעם מחלקת הדוברות יצחקי מופיע. לצד זאת, רק לפני כחודש הקים יצחקי את דף הפייסבוק הרשמי שלו ועל אף מאמציו, הדף מונה 909 חברים בלבד. זאת ועוד, בחיטוט בתגובות המופיעות בעמוד, ניתן למצוא בחודש האחרון תגובות זועמות מצד תושבים מאוכזבים בנושאים שונים.
במעבר חד לעו"ד רונן רוטשטיין. לרונן כבר הוקם דף תומכים רשמי בשם "עו"ד רונן רוטשטיין לראשות העיר רמלה 2017" המונה 42 חברים בלבד. לרונן עצמו 383 חברים. ב-4 לנובמבר הודיע רונן באופן רשמי כי בכוונתו להתמודד בבחירות הקרובות. ואף הוסיף וכתב כי "במדינה דמוקרטית מי שיבחר את ראש העיר הבא (ה"יורש") הם תושבי העיר ולא ראש העיר הפורש". פוסט זה זכה ל 17 לייקים בלבד.
אחרון ברשימה הינו חבר מועצת העיר, רונן מושייב. אם רונן מושייב מתכוון לרוץ בבחירת הקרובות אנו ממליצים שמישהו יספר לו שאי אפשר לקיים מערכת בחירות בלי להיות בקשר עם התומכים שלך. למושייב דף פייסבוק המונה 281 חברים ונראה כי הדף אינו פעיל משנת 2013. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: