יום ראשון, 05 באפריל 2020, י"א ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

פוליטיקה מקומית ברמלוד נט באר יעקב

כל הדיווחים והפוליטיקה המקומית של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

רביבו יוצא להגנה על הגרעין התורני

רביבו יוצא להגנה על הגרעין התורני

פורסם בתאריך:


יאיר רביבו: הגרעין התורני בלוד זכאי לאות הוקרה מהמדינה!
ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "הפעילות של הגרעין התורני למען כלל הקהילה בעיר מהווה צדק חברתי אמיתי * הגרעין התורני הוא נכס ללוד, אולי יותר מכל עיר אחרת בישראל, והוא זכאי לאות הוקרה מהמדינה על תרומתו האדירה לעיר ב-20 השנים האחרונות * חלוציות במיטבה ששמרה על העיר גם בתקופות השפל הגדולות שלה, כאשר הייתה עזיבה של תושבים"
המהפכה בעיר לוד נמשכת. הגרעין התורני בלוד אשר הוקם ב-1996 הולך ומתרחב. עם השנים ועם המגמה הגוברת של חברי הגרעין להפחית את ההגירה השלילית מלוד, החליט הועד המנהל של הגרעין לעודד ולעבות הגעת משפחות חדשות לעיר. בשנים האחרונות נשא המאמץ פרי ועם כניסתן של משפחות רבות ללוד ניתן להצביע על האטה בהגירה השלילית מהעיר, זאת במקביל להפיכתם של הגרעין התורני בלוד ל'גרעין התורני הגדול בארץ' והעיר לוד למוקד משיכה עבור הציבור הדתי לאומי. 
הגדלת מספרן של משפחות הגרעין הובילה להתפתחותה של קהילה תוססת בפריסה עירונית. חברי גרעין הינם בעלי מקצועות שונים – בתחומי החינוך והרווחה, הרפואה הכלכלה והמשפט ואף בתחומי הרוח והאמנות, אשר מנהלים חיי קהילה תורניים וערכיים, תוך השתלבות ותרומה לעיר ולתושביה. קהילת הגרעין חרתה על דגלה את השותפות עם שאר התושבים כאבן יסוד לקיומה בעיר. במהלך השנים הרחיב הגרעין גם את פעילותו במגוון רחב של תחומי עשיה בלוד, פעילות חסד, תרבות, חינוך ושותפות בעשייה הקהילתית למען כלל תושבי העיר."הפעילות של הגרעין התורני למען כלל הקהילה בעיר מהווה צדק חברתי אמיתי" אמר ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, "לגרעין התורני חלק חשוב ומרכזי בהתפתחותה של העיר ובחיזוק חוסנה החברתי, מכוח האחדות של אוכלוסייה איכותית שתורמת לביסוס מעמדה של לוד כעיר ואם בישראל ולמיצוב תדמיתה כפסיפס נפלא של תרבויות. גרעין אדיר שחולל מהפכה ושינוי חברתי גדול המתרחב לכל העיר".
"הגרעין התורני הוא נכס ללוד, אולי יותר מכל עיר אחרת בישראל, והוא זכאי לאות הוקרה מהמדינה על תרומתו האדירה לעיר ב-20 השנים האחרונות, ציונות יפה, אמיתית וחדשה והגשמה. חלוציות במיטבה ששמרה על העיר גם בתקופות השפל הגדולות שלה, כאשר הייתה עזיבה של תושבים והיום רואים את המגמה ההפוכה ונהירה של משפחות חדשות לעיר. בזכות הגרעין התורני מאות משפחות חדשות מגלות עניין בלוד ושוקלות לעבור אליה", סיכם רביבו ומתח ביקורת על כתבה מגמתית ששודרה בערוץ 10 במוצא"ש. "חבל שעיתונאים מגיעים ללוד כשהם שבויים בסטריאוטיפים, דעות קדומות ותבניות קבועות מראש, הופכים סיקור חיובי לשלילי תוך התעלמות מגמתית ומכוונת מנושאים חיוביים שהוצגו להם, המביאים לביטוי בין היתר את הפעילות הענפה והברוכה וכמו גם את שיתוף הפעולה החברתי של הגרעין התורני, גם עם המגזר הערבי בעיר".
בני פריץ, מנכ"ל הגרעין התורני בלוד, מתח אף הוא ביקורת על הכתבה המגמתית. "הם בחרו להשמיע אמירות חסרות בסיס על קיפוח ומתן תקציבים, במקום להראות את ההשקעה חסרת התקדים בעיר - גם בשכונת הרכבת, בה בונים היום מתנ"ס בעלות של מיליוני שקלים, או מועדונית לילדים, ערבים ויהודים, עם צרכים מיוחדים שפועלת במתנ"ס שמופעל ע"י הגרעין התורני בלוד.  אבל זה לא מה שמעניין בסיפור. מה שמעניין זו היכולת של תקשורת לקחת את אחד מהסיפורים הציוניים החזקים ביותר של העשור האחרון ולנסות להציג אותו באופן מעוות, תוך התעלמות מפעילויות התרבות, החסד, החברה, החינוך והיהדות שנעשות ע"י חברי הגרעין בעיר שהובילה לירידה בהיקף ההגירה השלילית של העיר ולכניסת גורמים חזקים לפעילות בעיר, פעילות שעיקרה רצון אמיתי ליצירת שפה משותפת עם כלל הרבדים השונים בקהילה בלוד ובעיקר - עשייה בלתי פוסקת של חיזוק והתחזקות ביחד עם האנשים הנפלאים שגרים בעיר הזאת.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: