יום שבת, 25 בינואר 2020, כ"ח טבת ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

פוליטיקה מקומית ברמלוד נט באר יעקב

כל הדיווחים והפוליטיקה המקומית של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

רעיית ראש הממשלה ביקרה בבית הספר היסודי ערבי ״נווה שלום" בלוד

רעיית ראש הממשלה ביקרה בבית הספר היסודי ערבי ״נווה שלום" בלוד

פורסם בתאריך:


הגברת שרה נתניהו הוזמנה על ידי מנהל בית הספר, ראיד אזברגה, לאחר שבשנת 2014 קיבל ״נווה שלום״ את פרס החינוך הארצי לחינוך על תוכניות לימודים לקידום המורשת ודו-הקיום

במהלך ביקורה נפגשה הגברת נתניהו למספר שעות עם הצוות המקצועי בבית הספר, לרבות עם מנהל בית הספר וצוות המורים, שמעה על האתגרים החינוכיים ותוכנית הלימודים והעניקה לצוות עצות והכוונה מניסיונה המקצועי.ראש העיר לוד עו"ד יאיר רביבו, ציין כי העיר לוד שמחה וגאה על ביקורה של אשת ראש הממשלה, הגב' שרה נתניהו, אישה שנונה וחכמה ומלאת אהדה לעשייה החינוכית בביה"ס "נווה שלום", עדות למערכת החינוך הטובה שיש בלוד והביטוי לדו קיום המרהיב בעיר המושתת על ערכים של הבנה, סובלנות וכבוד הדדי.

זמזם אזברגה (11), תלמידת כיתה ו' בבית הספר, הציגה בפני רעיית ראש הממשלה עבודת חקר שיזמה במסגרת לימודיה בנושא עיסוקן של נשות מנהיגים מהעולם ומישראל. "ביקשתי לבחון האם אותן נשים המשיכו בעבודתן ובעיסוקן במהלך תקופת הכהונה של בעליהן כראשי מדינות ומצאתי כי הגברת נתניהו היא היחידה שהמשיכה לעבוד בעיסוקה כפסיכולוגית ילדים במערכת החינוך העירונית בירושלים, על אף שבעלה נבחר בפעם הרביעית כראש ממשלת ישראל", סיפרה זמזם בעת הצגת עבודתה.

"רציתי לברך אתכם ולהודות לכם על קבלת הפנים היפה" אמרה רעיית ראש הממשלה, "הרעיון הבסיסי של בית הספר הוא דו קיום. כולם מדברים על החשיבות שלו. הוא חשוב לנו כיהודים וכישראלים עם שכנינו ועם האזרחים הלא יהודים בארצנו - דרוזים, ערבים, נוצרים, צ'רקסים. דו קיום איננו אמירה סתמית אלא דרך חיים. דו קיום הוא נחלתו של כל אדם, כחלק ממעגל החיים: החל מהילדות בבית בדו-קיום בתוך המשפחה, בהמשך אל המסגרות החינוכיות וגם בין בעל לאישה".

"כשמגיעים לבית הספר, וכאן אני נכנסת לתפקידי כפסיכולוגית ילדים, עוברים הילדים תהליך התבגרות. בתחילה הילדים לא יודעים להבחין בין התנהגויות שונות ומאוחר יותר הם לומדים על הערך של כבוד האדם וכבוד האחר כאדם ששווה לי והוא הראי שלי.

"כך לומדים חיים חברתיים - החל מהמסגרות האישיות והמשפחתיות ועד למסגרות הרחבות יותר, הכוללות עמים ומדינות. אני חושבת שהעולם היה טוב יותר אם היינו זוכרים את זה: אנחנו לא רוצים מריבות בין בני אדם וקבוצות וכך גם לגבי עמים. אני שמחה לראות את החינוך שלכם לשלום ואני מאחלת לנו המון שלום עם השכנים שלנו וגם בתוכנו".

יו״ר הקרן הקיימת לישראל, אפי שטנצלר, בישר במהלך הביקור לראש העיר לוד, יאיר רביבו, כי הקק״ל החליטה לתרום לבית הספר ״נווה שלום״ כיתה ירוקה - הבנויה מחומרים טבעיים ובה נלמדות תוכניות לימוד מיוחדות בעברית ובערבית לקידום מנהיגות ששומרת על ערכי הסביבה.


תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: