יום שבת, 25 בינואר 2020, כ"ח טבת ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

פוליטיקה מקומית ברמלוד נט באר יעקב

כל הדיווחים והפוליטיקה המקומית של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

היסטוריה: יו"ר הליכוד בבאר יעקב שימי טל עם נשיא הודו פרנב מוקרגי

היסטוריה: יו"ר הליכוד בבאר יעקב שימי טל עם נשיא הודו פרנב מוקרגי

פורסם בתאריך:


שימי טל ליווה את נשיא הודו ומשלחתו במשך שלושה ימים במהלך ביקורו בישראל * נפגש עם נשיא הודו לפגישה אישית, שארכה כחצי שעה * בנוסף, נפגש יו"ר החליכוד בבאר יעקב עם רמטכ"ל צבא הודו ושר הרווחה ההודי * כלי התקשורת בהודו ראיינו את שימי טל למהדורות החדשות המרכזיות * שימי טל יצטרף לראש הממשלה בנימין נתניהו, בביקורו בקרוב בהודו. יצטרף למשלחת ראש הממשלה וייפגש עם ראש ממשלת הודו ובכירים בממשלת הודו


כידוע, בנוסף לתפקידו כיו"ר הליכוד בבאר יעקב, שימי טל הוא גם נציג הקהילה ההודית בעירו, והיחיד בישראל שקיבל בכנסת את פניו של נשיא אחת המעצמות הגדולות בעולם. הוא נפגש עם הנשיא באופן אישי וליווה אותו ואת פמלייתו בביקורם בארץ.
סיקור על פגישה היסטורית >>>
 
ביקור היסטורי וראשון בישראל: נשיא הודו, פנרב מוקרג'י, הגיע ארצה, מלווה בפמלייתו, בבכירים בממשלת הודו ובקציני צבא הודיים. יו"ר הליכוד בבאר יעקב, שימי טל, ליווה במשך שלושה ימים את נשיא הודו ומשלחתו בביקורם בישראל. שיא הפגישה נרשם, כאשר נשיא הודו ושימי טל נפגשו לשיחה אישית של כחצי שעה, בה שוחחו על היחסים בין הודו לישראל, על הקהילה היהודית ההודית בישראל ועל יהודי הודו.


שימי טל אמר לבכירי הצבא ההודי, כי לישראל ולהודו מלחמה משותפת בטרור הבלתי פוסק שמופעל כנגדם, ושתיהן עושות זאת בנחישות וללא פשרות. הוא הוסיף והביע בפניהם את ביטחונו, כי הקשר ההדוק בין שני המדינות יימשך, הן בתחום הביטחוני והן בתחום הכלכלי.
לאחר הפגישה ההיסטורית, התראיין שימי טל למספר ערוצי מהדורות החדשות הטלוויזיה ההודית, וענה לשאלות העיתונאים. בין היתר אמר: "כבוד למדינת ישראל, שנשיא הודו הגיע לביקור ממלכתי. זהו ביקור ראשון והיסטורי בישראל, ובוודאי שלא אחרון. היחסים בין המדינות ימשיכו גם בעתיד, כמו גם שיתוף פעולה ההדוק, הן בביטחון והן בכלכלה. כבוד גדול הוא לי ללוות את נשיא אחת המעצמות הגדולות בעולם בביקורו בישראל ואת משלחתו המכובדת. אין ספק שנאומו בכנסת ועמידתו האיתנה לצד ישראל, מוסיפות נדבך חשוב להיסטוריית היחסים בין שני העמים, שקיבלו את עצמאותם בהפרש של מספר חודשים".
כאמור שימי טל הוא גם נציג הקהילה ההודית בעירו והיחיד בישראל שקיבל את פניו של נשיא הודו בכנסת ונפגש עמו לשיחה אישית. בנוסף לכבוד הזה, מר טל זכה ללוות באופן צמוד ואישי את הנשיא ופמלייתו, לאורך כל ביקורם בארץ.
 
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פתח את דבריו בכנסת לאחר נאומו ההיסטורי של נשיא הודו ואמר: "נשיא הדמוקרטיה הגדולה בעולם מגיע לדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון."
בזמן נאומו ההיסטורי בכנסת של נשיא הודו, הוזמן יו"ר הליכוד בבאר יעקב להיות אורח כבוד, הן ע"י יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, והן ע"י שגרירות הודו. מר טל זכה לשבת ביציע הכבוד בכנסת לצידו של שר הרווחה ההודי ורמטכ"ל צבא הודו, ביחד עם פמליית הנשיא. "אין ספק, כי התרגשתי מאוד לצפות בנאום ההיסטורי של נשיא הודו פרנב מוקרגי, שהביע הזדהות ותמיכה בעם ישראל", אמר שימי טל עם צאת המשלחת מכנסת ישראל.
זהו, כאמור, ביקורו הראשון של נשיא הודו בישראל, מאז הקמת המדינה. בדבריו, ציין פרנב מוקהרג'י, את שיתוף הפעולה הצבאי והכלכלי בין המדינות. וכך אמר, בין היתר, הוד מעלתו:

"נשיא הדמוקרטיה הגדולה בעולם מגיע לדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. הקשרים בין העמים שלנו נפרשים לאורך כל ההיסטוריה, עוד מימי קדם, כשיהודים נחתו בחוף המערבי שלנו לפני יותר מלמעלה מאלפיים שנים. העם היהודי היה ותמיד יהיה חלק בלתי נפרד מהחברה שלנו. העם ההודי העריך תמיד את החדשנות הישראלית בתחומי החקלאות, המדע וההנדסה".

הנשיא ההודי ציין את מספרם הגבוה של חוקרים ישראלים בקרב זוכי פרס נובל. הוא הוסיף וקרא להמשך שיתוף הפעולה הכלכלי בין שתי המדינות. בין היתר ציין, כי גם בחברה ההודית ניתן למצוא מספר גבוה של אנשי היי-טק מצליחים.
הנשיא מוקהרג'י התייחס גם לתמיכתה הצבאית של ישראל בהודו בשנת 1999, ואת הזיקה ההיסטורית בין שתי המדינות שנאבקו במנדט הבריטי כדי להשיג עצמאות: "המנהיגים שלנו שאבו את השראתם מאותם ערכים ומאותם אידיאלים. שמחתי והופתעתי לשמוע שמהטמה גנדי הוא המנהיג העולמי היחידי, שתמונתו הייתה תלויה בביתו בנגב של ראש הממשלה הראשון של ישראל, דוד בן גוריון".
 
כאמור, בחודשים הקרובים, צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לצאת לביקור רשמי בהודו. למשלחתו של ראש הממשלה אמור להצטרף גם שימי טל, שייפגש שוב עם בכירים בממשל ההודי ואף עם ראש ממשלת הודו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: