יום רביעי, 27 בינואר 2021, י"ד שבט ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות חבל מודיעין ברמלוד נט באר יעקב

חדשות חבל מודיעין

סיכום ביניים: שריפת יער פרצה בין כפר רות ולפיד

בהמשך לשריפה הגדולה בין היישובים כפר רות לבין לפיד- במקום פועלים 4 מטוסי כיבוי ו- 30 צוותי כיבוי, יחידת להבה הוזנקה למקום, חפ״ק מחוזי בדרכו למקום האירוע. 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

שריפה גדולה פרצה הבוקר (שישי) סמוך ליישוב כפר האורנים במטה בנימין. צוותי כיבוי גדולים, כ-30 במספר, שהגיעו למקום מנסים להשתלט על האש בסיוע מטוסי כיבוי. כל תושבי היישוב פונו מהמקום. 4 בתים כבר נפגעו - וקיים חשש לבתים נוספים במקום. ביישובים הסמוכים ובהם לפיד וכפר רות נערכים שהשריפה תתפשט גם אליהם.

צוותי כבאות והצלה הפועלים במקום מסתייעים בצוותי מתנדבים. רביעיית מטוסי כיבוי מטייסת "אלעד" כבר החלו בפעולות הכיבוי, כשבדרך למקום נמצאים עוד זוג מטוסי כיבוי. מסוק משטרתי נמצא אף הוא בדרכו למקום. מדוברות כבאות והצלה נמסר כי "כוחות הכיבוי ממשיכים להאבק בלהבות הגבוהות שמתעצמות עקב תנאי מזג האוויר". בכניסה ליישוב נרשמו פקקים, בעקבות פינוי התושבים

"פשוט עוזבים את הכל, סוגרים גז וחשמל ובורחים", סיפרה תושבת כפר האורנים, "לקחנו את הכלבה, ארזנו תיק עם אלבומים, אוכל, פיג'מה וכלי רחצה. לפני שיצאנו סגרנו ברזי גז לשכנים שלא היו בבית והשקנו את הגינה טוב טוב כדי להרטיב את החצר. יש פקק עצום בכניסה ליישוב. יש כאן מלא שוטרים וחיילים שמסייעים".

צילום: דוברות משטרת ישראל

בכבאות והצלה הסבירו כי מדובר בשריפת חורש. "בשלב זה אין שליטה על האש עקב הרוחות החזקות במקום. צוותים פרוסים סביב היישובים למטרת הגנה במידה והאש תגיע אל קו הבתים", נמסר. במשטרה מסרו כי הכוחות פינו בתים בכפר אורנים בעקבות התפשטות שריפת החורש במקום. 

"שוטרי תחנת מודיעין עילית בסיוע טייסת הכיבוי של המערך האווירי במשטרת ישראל, פועלים בשעה זו יחד עם כוחות כבאות והצלה בכפר האורנים בעקבות שריפת חורש שהתפשטה בתוך הישוב", מסרו במשטרה. "השוטרים פועלים לפינוי כלל התושבים והכוונת הכוחות מהמסוק המשטרתי אל מוקדי האש ומגמות ההתפשטות. בתוך כך, במקום פועלות מספר כבאיות באזור המשלבות כיבוי מהקרקע לצד כיבוי על ידי טייסת הכיבוי מהאוויר. מפקד מחוז ש"י ופיקוד המחוז נמצאים במקום ויקיימו הערכת מצב עם כלל גורמי ההצלה בחפ"ק האחוד שהוקם".

 

צילום התמונות: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

מפקד התחנה האזורית בנימין שהגיע למקום הסביר: "שריפת קוצים די גדולה בין היישוב לפיד לכפר אורנים, האש הגיעה כבר לקו הבתים הראשון, כפי שידוע לנו על 2 בתים שנתפסו, יש איתנו כרגע גם סיוע של מטוסים, סיוע של מסוק ועוד צוותים נוספים שמגיעים מאיזור המרכז. אנחנו פועלים נגד רוחות מאוד קשות, מנסים כרגע לבלום את הדליקה"


 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: