יום שישי, 10 באפריל 2020, ט"ז ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

500 ערכות פעילות חולקו לילדי המגזר הערבי בלוד - חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

500 ערכות פעילות חולקו לילדי המגזר הערבי בלוד

אגף התרבות בעיריית לוד משקיע גם בימים אלו ובתקופה מאתגרת זו בתושבי העיר מהמגזר הערבי, אשר יחד עם מתנ"ס שיקגו בניהולה של פאתן אל-זינאתי, סטודנטים מ'תוצרת הארץ', תלמידי תיכון אורט למדעים והנדסה ובשיתוף עם סטודיו ספורט רנין נפאר - הכינו 500 ערכות פעילות מושקעות עם חוברות הפעלה והסברה שחולקו לילדים השוהים בביתם בעקבות סגירת בתי-הספר עד להודעה חדשה. 

תושבים ערביים התפללו במסגד בשכונת הרכבת בלוד למרות האיסור - חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

תושבים ערביים התפללו במסגד בשכונת הרכבת בלוד למרות האיסור

תושבים מהמגזר הערבי בלוד, הגיעו היום בשעה 12:45 למסגד בשכונת הרכבת בלוד כדי להתפלל את תפילת יום השישי. כעבור זמן קצר הגיעה משטרת ישראל כדי לאכוף את את התקנות האוסרות על התקהלות ועל תפילה בתוך בית תפילה או בכל מקום אחר. המשטרה פיזרה את המתפללים ונעלה את דלתות המסגד.

"עמידר" הפתיעה את בני "גיל הזהב" ואת ילדי הדיור הציבורי בלוד, בערכות פנאי מקוריות - חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

"עמידר" הפתיעה את בני "גיל הזהב" ואת ילדי הדיור הציבורי בלוד, בערכות פנאי מקוריות

בימים מורכבים אלה פועלת חברת עמידר החדשה, שהינה זרוע הביצוע של משרד הבינוי והשיכון, לתמיכה קהילתית בדייריה בסיוע שותפים לדרך הכוללת, בין היתר, שמירה על קשר עם אוכלוסיית בני גיל הזהב, סיוע בקניות ומשלוחים לאוכלוסייה זו, המשך פעילות מקוונת להפגת הפנאי, יצירת תכנים לימודיים לילדים, יזום שיתופי פעולה עם ארגוני סיוע ועוד. בתוך כך, בזמנים אלו, בהם רובנו ספונים בבתים, פועל המרכז הקהילתי של עמידר בלוד, בשיתוף כפר הסטודנטים של בני עקיבא ועמותת "מוטב יחדיו" ליצירת פעילויות להפגת הבדידות בקרב קשישים המצויים בביתם, וכן קיום הפעלות עבור ילדים המתגוררים בעיר ובהם דיירי הדיור הציבורי. 

הרב גלויברמן: "מפעל החסד יד-ביד מביא חבילות מזון עד לביתם של הנצרכים!" - חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

הרב גלויברמן: "מפעל החסד יד-ביד מביא חבילות מזון עד לביתם של הנצרכים!"

מפעל החסד "יד-ביד" בניהולו של הרב יעקב גלויברמן, לא הקפיא את פעילותו בגלל ההתמודדות נגד נגיף הקורונה, ההיפך הוא הנכון, בגלל הנחיות משרד הבריאות, נאלץ המפעל החשוב הזה, לגייס מתנדבים שישבו ספונים בבתיהם במסגרת החל"ת שנכפה עליהם.

יותר משני מיליון ש"ח נתרמו למען שני התאומים מלוד - חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

יותר משני מיליון ש"ח נתרמו למען שני התאומים מלוד

מה שהחל אתמול בבוקר (שלישי) בתרומה אישית של ראש העיר יאיר רביבו, הסתיים הערב (רביעי) כאשר הסכום שנקבע כיעד נראה היטב על מסכי העמותה "להרגיש כמו כולם". בני משפחתה של תמר פרץ-לוי ז"ל, מודים מקרב לבם לכל מי שתרם למען שני התאומים שנותרו לבדם בעולם.