יום חמישי, 28 בינואר 2021, ט"ו שבט ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות שדות דן ברמלוד נט באר יעקב

חדשות עמק לוד, דן

124 מיליון ש"ח אושרו לתקציב השנתי של מועצת "שדות דן"!

אושר תקציב המועצה האזורית "שדות דן" אשר עומד על 124 מיליון ש"ח בשוטף ועל 40 מיליון ש"ח בפיתוח. עיקר ההשקעה היא בתקציב החינוך, שצמח עם תוכניות חדשניות ונושק ל 45% מסך תקציב המועצה. על אף הקשיים, משבר נגיף הקורונה והעדר תקציב מדינה, תמשיך המועצה בתוכנית הפיתוח ביישובים מתוך תקווה למצוא מקורות אחרים. כמו כן שנת 2021 הוכרזה כשנה נקייה וירוקה יותר בה יושקעו יוזמות ופרויקטים ירוקים, הוקם צוות היגוי שייקבע את המדיניות למועצה נקייה, מטופחת ויפה יותר.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: ישיבת מועצה בימים אחרים לפני הקורונה- תמונת ארכיון.

דוד יפרח, ראש המועצה האזורית "שדות דן" כינס את מליאת המועצה לישיבת מועצה מיוחדת, כדי לדון בהצעת התקציב עליה שקד בתקופה האחרונה יחד עם גורמי המקצוע במועצה האזורית, ובשיתוף חברי המועצה. להלן עיקרי הדברים אותם הניח על שולחן המועצה לקראת הדיון שבסופו התקבלה ההחלטה לאשר את תקציב המועצה לשנת הפעילות 2021:

מלאכת בניית התקציב השנה הייתה מאתגרת במיוחד בגלל חוסר היציבות, אי הוודאות הפיננסית המאפיינת תקופה זו ובהיעדר תקציב ממשלה, לאור השפעות נגיף הקורונה על הכלכלה בכלל ותקציב המועצה בפרט. בשל כך המועצה מתכוננת לבאות בתקציב 2021, עם כל לקחי הקורונה שנלמדו בשנת 2020.

בתקופה הזו אנו ממשיכים לפעול בתנופה קדימה, אולם בוחנים היטב את פעולותינו ושוקלים צעדינו בכל הוצאה כספית.

התקציב שלנו מסמן את מטרות המועצה ואת האתגרים שעומדים בפנינו בשנת 2021 כאשר המרכזיים שבהם הם התמודדות עם התפרצות נגיף הקורונה, מעבר למערך עבודה ולמידה דיגיטלי, קידום מערכת החינוך, תנופת פיתוח והתחדשות, השקעה בשדרוג תשתיות, פעילויות תרבות, ספורט ואיכות הסביבה, תוך שימת דגש על הגדלת סל השירותים לתושבים, פיתוח היישובים ושמירה על רמת שירות ואיכות חיים.

בשנת 2021 אנו עומדים, בין היתר, בפני מספר אתגרים תקציביים:

• אישור תכנית הקמת אזור תעסוקה משותף עם העיר לוד, בהליך החלטה לאחר שמיעת התנגדויות.
• ביצוע שבילי אופניים מאזור תעשייה צפוני לוד עד לגישה לרכבת כפר חב"ד.  
• הכנה ואישור תכנית מתאר כוללנית למועצה.
• הרחבה והגבהה של אזור בית העלמין.
• הקמת מועדוני פיס לנוער בחמד ובזיתן. וחצר נערות במועדון כפ"ח.
• מגרש פוטבול.
• פיתוח כלכלי והגדלת משאבי המועצה.
• המשך פרויקט מעבר תאורת רחוב לתאורת לד.
• שדרוג תשתיות, כבישים, מדרכות, ביוב.
התקציב המוגש הוא תוצאה של עבודת מטה מסודרת, שמרנית ואחראית, המציבה יעדים ומשקפת את מטרות המועצה. התקציב הוכן בשיתוף ובתאום עם מנהלי המחלקות, כשבסיס התקציב הוא תקציב 2020.

תקציב המועצה האזורית "שדות דן" לשנת 2021 יעמוד ע"ס  123,923 אלפי ₪.

התקציב נבנה מתוך אחריות והסתכלות לעבר האתגרים העתידיים איתם תיאלץ המועצה להתמודד בשנים הבאות. משימתנו השנה להמשיך ולשמור על סל השירותים לתושב ועל רמת השירות, למרות המשבר המתמשך, תוך הקפדה על כללי מנהל תקין.

ברצוני להודות לסגנים, לחברי המועצה, למנהלים ולכלל עובדי המועצה, על העבודה הלא פשוטה שביצעו בשנה מאתגרת כמו זו שהייתה לנו, על גילוי אחריות ציבורית, מקצועיות ונחישות בניהול המועצה, ולאחל שנה מוצלחת, מלאה בעשייה וקידום המועצה "שדות דן" עבור כל תושביה.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: