יום חמישי, 28 בספטמבר 2023, י"ג תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות אזורינט ברמלוד נט באר יעקב

חדשות אזורינט

זכרתם להזיז את השעון? הלילה הוחזר שעון חורף

זכרתם להזיז את השעון? הלילה הוחזר שעון חורף

פורסם בתאריך:


הלילה נפרדנו לשלום משעון הקיץ, שהיה איתנו 212 ימים:
הלילה (בין שבת לראשון) בשעה 02:00 בדיוק, הוזזו מחוגי השעון שעה אחת לאחור לשעה 1:00.
שעון החורף יצא לדרך, מה שאומר שהרווחנו שעת שינה. ראו בהמשך איור העוזר לזכור מתי מזיזים את השעון קדימה (קיץ), ומתי לאחור (חורף).

היום בלילה הסתיים שעון הקייץ לאחר 212 ימים (התחיל ב-28 במארס).
מה לעשות עם הטלפונים הניידים?

השינוי בשעה היה אמור להיות ב-28 בספטמבר, אך משרד הפנים האריך את שעון הקיץ עד ל-26 לאוקטובר, וכך נוצרו תקלות בחלק מהמכשירים הניידים.
הפתרון לתקלה הוא לעבור בהגדרות "תאריך ושעה" לעדכון ידני ולשעון אתונה - שעון הקיץ באירופה מסתיים גם כן בתאריך 26 באוקטובר. בארה"ב שעון הקייץ מסתיים השנה ב-2 בנובמבר.
ברוב מכשירי הסמארטפון והטאבלט השעון אמור להתעדכן באופן אוטומטי על ידי מערכות ההפעלה של המכשירים.
בחברת סלקום מסבירים כי: "עם המעבר לשעון חורף ביום 26.10.2014 יש לשנות חזרה את אזור הזמן במכשיר הסלולרי לאזור אוטומטי או ירושלים".בחברת פלאפון מסבירים כי: "גם יוון תעבור לשעון חורף ב-26.10, אך בשעה 4:00, לכן צפוי פער של שעתיים במועד המעבר לשעון חורף בין השעון בטאבלט/סלולאר לבין מועד המעבר בישראל. לפיכך, עדיף שלא להסתמך באותו יום על השעון המעורר אשר במכשירים. עם המעבר לשעון חורף יש להחזיר את ההגדרות בשעון למצב אוטומטי, אחרת ייתכנו שיבושים נוספים במעברי השעון הבאים".
לקוחות פלאפון ברשת CDMA לא נדרשים לבצע כל שינוי במכשירם, במידה ושעון מכשירם לא יתעדכן עד השעה 06:00 בבוקר, יש לבצע כיבוי והדלקה למכשיר.
לגבי לקוחות פלאפון המחזיקים במכשירים סמסונג 3300 ו-3300 כשר, השעה נקבעת ידנית ואיננה מסונכרנת ע"י הרשת הסלולארית. יש לעדכן ידנית את שעת המכשיר במעבר לשעון קיץ/חורף.
בבוקר, כשאתם מגיעים לעבודה, כדאי לשים לב גם לשעה במחשב האישי, מכיוון שיומני הפגישות מסונכרנים לרוב עם מכשירי הסמארטפונים.
שעון הקיץ לשנת 2014 נגמר, והחל ממחר השמש תשקע מוקדם. שעון הקיץ הבא ייכנס לתוקפו ב-27 במארס 2015. 
חורף נעים וחמים!

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: