יום שני, 17 בינואר 2022, ט"ו שבט ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

יהדות פותח את ידיך - הפינה היהודית של תושבי רמלה, לוד, מודיעין ובאר יעקב

היום,  צום עשרה בטבת תשפ"ב - 14.12.2021 - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

היום, צום עשרה בטבת תשפ"ב - 14.12.2021

צום עשרה בטבת הוא אחד מארבעת ימי תענית יהודיים לזכר חורבן בית המקדש. יום זה חל בתאריך העברי שבו בשנת 588 לפנה"ס, החל המצור של נבוכדנצר מלך בבל על ירושלים. המצור הסתיים כעבור שנה ושבעה חודשים בחורבן ממלכת יהודה, חורבן העיר ירושלים וחורבן בית המקדש הראשון.

הדלקת נר שמיני ע"י הרב יעקב גלויברמן - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הדלקת נר שמיני ע"י הרב יעקב גלויברמן

הלילה נדליק את הנר השמיני של חנוכה. שימו לב החנוכיה היא בעלת 8 קנים, לעומת המנורה שהייתה בבית המקדש של 7 קנים. מעניין למה שמונה? היות והמספר 7 מסמל את העולם הטבע, לדוגמה העולם נברא בשבעה ימים, לעומת זאת, המספר 8 מסמל את העל טבעי, את מה שקיים מעל הטבע, חג החנוכה בו התעלו היהודים מעל לטבע, ולכן הוא בן שמונה ימים. כמו השמן שנמצא בבית המקדש שהספיק לשמונה ימים.

הדלקת נר שביעי ע"י הרב יעקב גלויברמן - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הדלקת נר שביעי ע"י הרב יעקב גלויברמן

הלילה נדליק נר שביעי של חג החנוכה. כל יהודי הוא כמו נר להאיר את הסביבה שלו, כפי שנאמר "נר השם נשמת אדם", הנר הדולק מורכב משני דברים מנוגדים, החלק התחתון נמשך כלפי מטה, ואילו האש בוערת כלפי מעלה, כך הנשמה היהודית של עם ישראל, ולא משנה אם אתה אדם דתי או לא דתי, לכולם יש נשמה יהודית. לכל אחד מאיתנו יש גפרור ביד, ועלינו להדליק את הנשמה באהבה וסובלנות כלפי כולם. שבוע טוב וחודש טבת טוב!

הדלקת נר שישי ע"י הרב יעקב גלויברמן - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הדלקת נר שישי ע"י הרב יעקב גלויברמן

הערב לפני כניסת השבת נדליק את הנר השישי של חג החנוכה. עם ישראל בעולם כולו כולנו מכירים את השיר "באנו חושך לגרש, בידינו אור ואש". השיר הזה מבטא את חג החנוכה, חושך לא מגרשים במקלות. מעט אור דוחה הרבה חושך. חושך אין מציאות משלו, כך טבעם של הדברים השליליים שבחיים, עצבות, דיכאון ייאוש, כל אלה קיימים כאשר אין אור ואין שמחה, וברגע שהאור מופיע - הם נעלמים.

הדלקת נר חמישי ע"י הרב יעקב גלויברמן - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הדלקת נר חמישי ע"י הרב יעקב גלויברמן

הלילה נדליק נר חמישי של חג החנוכה, מסורת בחנוכה נותנים דמי חנוכה, לילדים ובני המשפחה, אחת הסיבות שבחנוכה מרבים לתת צדקה. מטבעות הכסף הם עגולים, לומר: מי שנמצא למטה, יכול לעלות על ידם, ומי שנמצא למעלה – יכול ליפול. תלוי מה עושים וכיצד משתמשים בכסף

הדלקת נר רביעי ע"י הרב יעקב גלויברמן - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הדלקת נר רביעי ע"י הרב יעקב גלויברמן

הלילה נדליק את הנר הרביעי של חנוכה. מי הגיבורים חנוכה? המכבים נכון! לא הרבה יודעים אבל השם המדוייק שלהם היה "החשמונאים", ומדוע כינו אותם מכבים? היות על הדגל של החשמונאי, היו רקומים אותיות מ.כ.ב.י ראשי תיבות מי. כמוך. באלים. השם. את עם ישראל המעט בעמים, אך עם ישראל, עם מסורת ושורשים יהודיים לא מנצחים, המסורת החשמונאית חיה וקיימת עד היום, כשמנגד אימפריות, התרוממו ונפלו, עובדה שאנו מדליקים נרות חנוכה עד היום.

הערב: הדלקת נר ראשון של חנוכה - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הערב: הדלקת נר ראשון של חנוכה

הלילה אנחנו מדליקים את הנר הראשון של חג החנוכה. עם ישראל בעולם כולו חוגגים את נס פך השמן הקטן, שנמצא בבית המקדש בסיום מרד החשמונאים. הסמלים של החג - הם החנוכייה, הסביבון, הסופגניה והלביבה נחמדים למדי. למה חשוב לציין בכל שנה את אותו נס עתיק שהתרחש לפני אלפיים וחמש מאות שנים? התשובה טמונה בברכה - בימים ההם בזמן הזה, נס חנוכה שאירע בימים ההם, רלוונטי גם היום בזמן הזה.

היום י"ט ומחר כ' בכסלו, הינם חג הגאולה, לרגל שחרורו של האדמו"ר הראשון של חב"ד - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

היום י"ט ומחר כ' בכסלו, הינם חג הגאולה, לרגל שחרורו של האדמו"ר הראשון של חב"ד

היום חג הגאולה י"ט בכסלו,מלאו 223 שנים לשחרורו של האדמו"ר הראשון של חסידות חב'ד, ומחבר ספר התניא. בכל ריכוזי חב"ד בעולם כולו, נערכים כנסים והתוועדויות. אתמול נערכה התוועדות חסידית בלוד, ובגילוי ראשון של רב בית הכנסת הרב יעקב גלויברמן. בהתוועדות חסידית לרגל חג הגאולה בבית הכנסת חב"ד 'מחזיקי הדת' בלוד. גילה הרב גלויברמן את מכתב התודה של הרבי מליובאוויטש על הדפסת ספר התניא ברמלה בשנת תשמ"א. והרבי הוסיף 'וגדול הזכות וכו'.

הרב יעקב גלויברמן: "אין שמחה גדולה כמו 'הקפות שניות' בחצר הרבי מליובביץ' בניו יורק!" - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הרב יעקב גלויברמן: "אין שמחה גדולה כמו 'הקפות שניות' בחצר הרבי מליובביץ' בניו יורק!"

שליחי חב"ד בחבי העולם, במרוקו בטוניס, בצרפת בקולומביה, במזרח הרחוק, ובמדינות המפרץ, מקיימים הקפות שניות. ובהתקרב שמחת תורה, מעלה אצלי זיכרונות מרגשים עם דמעות של געגועים. שנים רבות השתתפתי ב'שמחת תורה' בחצרו של הרבי מליובאוויטש בניו יוארק. במשך 48 שעות יומיים חג. שמחה ללא שינה בכלל. ליל שמחת תורה בהקפות שניות הגיעו אנשי ממשל ושגרירים וקונסוליה כדי להשתתף בשמחה תורה שנמשכה כאמור, כל הלילה. יצחק רבין שהיה ראש ממשלה וחיים הרצוג נשיא המדינה ז"ל כשהיו שגרירים של ישראל בארה"ב, תמיד השתתפו בשמחת תורה ובהקפות השניות אצל הרבי בניו יורק. גם הזמר צביקה פיק הגיע יחד איתי להקפות שניות וכל הלילה רקדנו. מחר בלילה ישתתפו המונים בהקפות שניות בכפר חב"ד. אישית הבאתי עשרות ראשי ערים ואישי ציבור מישראל לרבי.