יום רביעי, 04 באוגוסט 2021, כ"ו אב ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

יהדות פותח את ידיך - הפינה היהודית של תושבי רמלה, לוד, מודיעין ובאר יעקב

 סרטים וסרטונים המתאימים לצפייה ביום תשעה באב - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

סרטים וסרטונים המתאימים לצפייה ביום תשעה באב

תשעה באב הוא יום תענית מדרבנן ושיא תקופת האבלות של ימי בין המצרים. התענית הזאת היא החמורה מבין ארבע התעניות על חורבן בית המקדש ומתאבלים בה על אסונות שונים שאירעו לעם היהודי לאורך הדורות, בדגש על אסונות שהתחוללו סמוך ליום ט' באב. האירועים שהתחוללו ביום זה גרמו לגלות עם ישראל בתקופות שונות ולבסוף לגלות בת אלפיים שנה.

צום תשעה באב יתחיל במוצ"ש (מחר) בשעה 19:48 ויסתיים בע"ה ביום ראשון בערב בשעה 20:17 - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

צום תשעה באב יתחיל במוצ"ש (מחר) בשעה 19:48 ויסתיים בע"ה ביום ראשון בערב בשעה 20:17

תשעה באב הוא יום תענית מדרבנן ושיא תקופת האבלות של ימי בין המצרים. התענית הזאת היא החמורה מבין ארבע התעניות על חורבן בית המקדש ומתאבלים בה על אסונות שונים שאירעו לעם היהודי לאורך הדורות, בדגש על אסונות שהתחוללו סמוך ליום ט' באב. האירועים שהתחוללו ביום זה גרמו לגלות עם ישראל בתקופות שונות ולבסוף לגלות בת אלפיים שנה.

היום, צום י"ז בתמוז לזכר חורבן בתי המקדש - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

היום, צום י"ז בתמוז לזכר חורבן בתי המקדש

שבעה עשר בתמוז הוא אחד מארבעת ימי התענית שנקבעו ביהדות לזכר חורבן בתי המקדש. תענית זו מציינת את יום י"ז בתמוז בעיקר מפני שביום זה הובקעה חומת ירושלים מספר שבועות לפני חורבן בית המקדש השני. צום שבעה עשר בתמוז נקרא גם צום הרביעי, מכיוון שתמוז הוא החודש הרביעי בשנה המקראית. הצום נמשך מעלות השחר ועד צאת הכוכבים. ביום זה מתחילים ימי בין המצרים הנמשכים עד תשעה באב.

פרשת השבוע: פרשת בא  יציאת מצרים. יום חמישי ט"ו בשבט -ראש השנה לאילנות/מאת הרב שמואל כהן - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

פרשת השבוע: פרשת בא יציאת מצרים. יום חמישי ט"ו בשבט -ראש השנה לאילנות/מאת הרב שמואל כהן

''ויקרא למשה ולאהרן לילה ויאמר קומו צאו מתוך עמי גם אתם גם בני ישראל...ליל שימורים הוא לה' להוציאם מארץ מצרים הוא הלילה הזה לה' שימורים לכול בני ישראל לדורותם''- (שמות י"ב). השבוע ביום רביעי  בערב יציינו בכל קהילות ישראל ובתפוצות את ראש השנה לאילנות. ביום זה נוהגים להרבות באכילת פירות משבעת המינים שהשתבחה בהם ארצנו, כפי שנאמר בפסוק: "ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון ארץ זית שמן ודבש."

  פרשת "ויגש", מסכמת את ימי הזוהר והשלווה של יעקב אבינו בארץ מצרים./ מאת הרב שמואל כהן. - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

 פרשת "ויגש", מסכמת את ימי הזוהר והשלווה של יעקב אבינו בארץ מצרים./ מאת הרב שמואל כהן.

פרשת השבוע, פרשת "ויגש" - אפרים ומנשה נולדו בארץ מצרים... הם גדלו על ברכי יעקב... הם זכו להיות שני שבטים בעם ישראל... מבין כל נכדיו, של יעקב אבינו, זוכים דווקא מנשה ואפרים לברכה שאותה מברך כל אבא את ילדיו בליל שבת ובערב יום הכיפורים: "ישימך אלוקים כאפרים וכמנשה." כניסת השבת בשעה  16:22 יציאת השבת בשעה  17:23

היום, עשרה בטבת, יום צום לזכרם של נרצחי השואה וחורבן בית המקדש הראשון - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

היום, עשרה בטבת, יום צום לזכרם של נרצחי השואה וחורבן בית המקדש הראשון

צום עשרה בטבת מצויין היום בכל קהילות ישראל ברחבי העולם, יום שבו על פי המסורת היהודית החל המצור על ירושלים עד לחורבנה והחרבת בי המקדש הראשון, כשנה וחצי לאחר תחילת המצור. בנוסף, הרבנות הראשית לישראל החליטה בשנת 1951 לקבוע כי עשרה בטבת יהיה יום הקדיש הכללי לזכרם של נספי השואה האיומה שפקדה אותנו.

הרב יעקב גלויברמן על חג החנוכה - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הרב יעקב גלויברמן על חג החנוכה

המילה חנוכה היא מלשון חינוך. החג מחנך אותנו לכך שבכל זמן העם היהודי ניצב פני אתגרים, מקצתם קשים ומקצתם פחות. מה שבטוח הוא שעלינו ללמוד ולדעת, כי רק בעמידה איתנה ובדביקות במסורת האבות שלנו ניתן לגרש את החושך. כפי שעשו המכבים אז בימים ההם, כך גם בזמן הזה.