יום שבת, 16 באוקטובר 2021, י' חשון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

יהדות פותח את ידיך - הפינה היהודית של תושבי רמלה, לוד, מודיעין ובאר יעקב

הרב יעקב גלויברמן: "אין שמחה גדולה כמו 'הקפות שניות' בחצר הרבי מליובביץ' בניו יורק!" - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הרב יעקב גלויברמן: "אין שמחה גדולה כמו 'הקפות שניות' בחצר הרבי מליובביץ' בניו יורק!"

שליחי חב"ד בחבי העולם, במרוקו בטוניס, בצרפת בקולומביה, במזרח הרחוק, ובמדינות המפרץ, מקיימים הקפות שניות. ובהתקרב שמחת תורה, מעלה אצלי זיכרונות מרגשים עם דמעות של געגועים. שנים רבות השתתפתי ב'שמחת תורה' בחצרו של הרבי מליובאוויטש בניו יוארק. במשך 48 שעות יומיים חג. שמחה ללא שינה בכלל. ליל שמחת תורה בהקפות שניות הגיעו אנשי ממשל ושגרירים וקונסוליה כדי להשתתף בשמחה תורה שנמשכה כאמור, כל הלילה. יצחק רבין שהיה ראש ממשלה וחיים הרצוג נשיא המדינה ז"ל כשהיו שגרירים של ישראל בארה"ב, תמיד השתתפו בשמחת תורה ובהקפות השניות אצל הרבי בניו יורק. גם הזמר צביקה פיק הגיע יחד איתי להקפות שניות וכל הלילה רקדנו. מחר בלילה ישתתפו המונים בהקפות שניות בכפר חב"ד. אישית הבאתי עשרות ראשי ערים ואישי ציבור מישראל לרבי.

הרב חיים שמילה מלוד כתב על יום "הושענא רבא", "שמיני עצרת" ועל "שמחת תורה". - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הרב חיים שמילה מלוד כתב על יום "הושענא רבא", "שמיני עצרת" ועל "שמחת תורה".

"הושענא רבא" הוא יום שמרבים בו בקריאת תהילים, ובהתעוררות לחזרה בתשובה, ואומרים סליחות בלילה, ולפני חצות לילה קוראים את כל ספר דברים ואת בריאת העולם שבתחילת ספר בראשית, ויש הנוהגים ללמוד תורה או לשמוע שיעורי תורה במשך כל הלילה. הכתבה נכתבה ע"י הרב חיים שמילה - ראש בית ההוראה "תורת חיים" ורב ביה"כ "בית ברוך" (טריגלו).

אַרְבַּעַת הַמִּינִים - הַפְּסֵיפָס שֶׁל עַם יִשְׂרָאֵל - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

אַרְבַּעַת הַמִּינִים - הַפְּסֵיפָס שֶׁל עַם יִשְׂרָאֵל

הרב יעקב גלויברמן, מייסד ומנהל מפעל החסד "יד - ביד" הפועל בלוד למען משפחות נזקקות מלוד ומהפריפריה החברתית ברחבי הארץ, מגיש בע"פ ובכתב, דברים על פרשת השבוע, והיום פרסם בעיתון "מעריב" את הדברים המתפרסמים גם כאן, לכבוד ולרגל חג הסוכות התשפ"ב. ברכת מועדים לשמחה, חגים וזמנים לששון, לכל בית ישראל

 סרטים וסרטונים המתאימים לצפייה ביום תשעה באב - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

סרטים וסרטונים המתאימים לצפייה ביום תשעה באב

תשעה באב הוא יום תענית מדרבנן ושיא תקופת האבלות של ימי בין המצרים. התענית הזאת היא החמורה מבין ארבע התעניות על חורבן בית המקדש ומתאבלים בה על אסונות שונים שאירעו לעם היהודי לאורך הדורות, בדגש על אסונות שהתחוללו סמוך ליום ט' באב. האירועים שהתחוללו ביום זה גרמו לגלות עם ישראל בתקופות שונות ולבסוף לגלות בת אלפיים שנה.

צום תשעה באב יתחיל במוצ"ש (מחר) בשעה 19:48 ויסתיים בע"ה ביום ראשון בערב בשעה 20:17 - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

צום תשעה באב יתחיל במוצ"ש (מחר) בשעה 19:48 ויסתיים בע"ה ביום ראשון בערב בשעה 20:17

תשעה באב הוא יום תענית מדרבנן ושיא תקופת האבלות של ימי בין המצרים. התענית הזאת היא החמורה מבין ארבע התעניות על חורבן בית המקדש ומתאבלים בה על אסונות שונים שאירעו לעם היהודי לאורך הדורות, בדגש על אסונות שהתחוללו סמוך ליום ט' באב. האירועים שהתחוללו ביום זה גרמו לגלות עם ישראל בתקופות שונות ולבסוף לגלות בת אלפיים שנה.

היום, צום י"ז בתמוז לזכר חורבן בתי המקדש - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

היום, צום י"ז בתמוז לזכר חורבן בתי המקדש

שבעה עשר בתמוז הוא אחד מארבעת ימי התענית שנקבעו ביהדות לזכר חורבן בתי המקדש. תענית זו מציינת את יום י"ז בתמוז בעיקר מפני שביום זה הובקעה חומת ירושלים מספר שבועות לפני חורבן בית המקדש השני. צום שבעה עשר בתמוז נקרא גם צום הרביעי, מכיוון שתמוז הוא החודש הרביעי בשנה המקראית. הצום נמשך מעלות השחר ועד צאת הכוכבים. ביום זה מתחילים ימי בין המצרים הנמשכים עד תשעה באב.

פרשת השבוע: פרשת בא  יציאת מצרים. יום חמישי ט"ו בשבט -ראש השנה לאילנות/מאת הרב שמואל כהן - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

פרשת השבוע: פרשת בא יציאת מצרים. יום חמישי ט"ו בשבט -ראש השנה לאילנות/מאת הרב שמואל כהן

''ויקרא למשה ולאהרן לילה ויאמר קומו צאו מתוך עמי גם אתם גם בני ישראל...ליל שימורים הוא לה' להוציאם מארץ מצרים הוא הלילה הזה לה' שימורים לכול בני ישראל לדורותם''- (שמות י"ב). השבוע ביום רביעי  בערב יציינו בכל קהילות ישראל ובתפוצות את ראש השנה לאילנות. ביום זה נוהגים להרבות באכילת פירות משבעת המינים שהשתבחה בהם ארצנו, כפי שנאמר בפסוק: "ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון ארץ זית שמן ודבש."