יום חמישי, 30 ביוני 2022, א' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

יהדות פותח את ידיך - הפינה היהודית של תושבי רמלה, לוד, מודיעין ובאר יעקב

אלוף במיל' דורון אלמוג, ידידו של הרב יעקב גלויברמן נבחר ליו"ר הסוכנות היהודית! - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

אלוף במיל' דורון אלמוג, ידידו של הרב יעקב גלויברמן נבחר ליו"ר הסוכנות היהודית!

הרב יעקב גלויברמן שמח מאוד כשהתבשר  על בחירתו של חברו וידידו אלוף במיל', דורון אלמוג, לתפקיד הבכיר:  יושב ראש הסוכנות היהודית. תפקיד אותו מילא בשנים האחרונות, חבר אחר של הרב,  יצחק הרצוג, עד להיבחרו לתפקיד נשיא המדינה. דורון אלמוג האיש שהיה מהמפקדים הבכירים בצה"ל,  ועושה רבות למען עם ישראל באהבה. הרב גלויברמן זכה להכיר את דורון אלמוג  בעת ששירתו יחד  יחד בצה"ל ביחידה מובחרת ב"שלדג". מבחינתו של הרב, ורבים אחרים, אין איש ראוי ממנו לתפקיד.

התחלות חדשות - מאת, הרב יעקב גלויברמן. - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

התחלות חדשות - מאת, הרב יעקב גלויברמן.

רבים שואלים, כיצד זה שחג הפסח הוא החג שמסמל התחדשות והתחלות, כשלמעשה ראש השנה הוא ההתחלה של השנה. אך למען האמת, חודש ניסן הוא החודש הראשון המקראי בתורה. וחג הפסח הוא בעצם ראש השנה של החגים, אם אנחנו מתחילים למנות כאמור מחודש ניסן. ולכן אומרת התורה "ראשון הוא לכם לחודשי השנה". אם כן, זו לא רק סמליות כי אם מציאות אמיתית, שבחג הזה אנחנו מתחילים משהו חדש.

הרב יעקב גלויברמן על פרשת השבוע "כי תשא" - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הרב יעקב גלויברמן על פרשת השבוע "כי תשא"

מַחֲצִית הַשֶּׁקֶל הוא תשלום מקראי שנהג בזמן המשכן ובית המקדש, וניתן על פי המקרא בעת מפקד ככופר נפש. חיוב זה פסק לאחר חורבן בית המקדש, וכיום נהגו לתת קודם חג הפורים 'זכר למחצית השקל' כזכר למצווה זו, מנהג נוסף הוא לקרא את פרשת שקלים בשבת שקודם ראש חודש אדר.

היום,  צום עשרה בטבת תשפ"ב - 14.12.2021 - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

היום, צום עשרה בטבת תשפ"ב - 14.12.2021

צום עשרה בטבת הוא אחד מארבעת ימי תענית יהודיים לזכר חורבן בית המקדש. יום זה חל בתאריך העברי שבו בשנת 588 לפנה"ס, החל המצור של נבוכדנצר מלך בבל על ירושלים. המצור הסתיים כעבור שנה ושבעה חודשים בחורבן ממלכת יהודה, חורבן העיר ירושלים וחורבן בית המקדש הראשון.

הדלקת נר שמיני ע"י הרב יעקב גלויברמן - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הדלקת נר שמיני ע"י הרב יעקב גלויברמן

הלילה נדליק את הנר השמיני של חנוכה. שימו לב החנוכיה היא בעלת 8 קנים, לעומת המנורה שהייתה בבית המקדש של 7 קנים. מעניין למה שמונה? היות והמספר 7 מסמל את העולם הטבע, לדוגמה העולם נברא בשבעה ימים, לעומת זאת, המספר 8 מסמל את העל טבעי, את מה שקיים מעל הטבע, חג החנוכה בו התעלו היהודים מעל לטבע, ולכן הוא בן שמונה ימים. כמו השמן שנמצא בבית המקדש שהספיק לשמונה ימים.

הדלקת נר שביעי ע"י הרב יעקב גלויברמן - יהדות פותח את ידיך ברמלוד נט באר יעקב

הדלקת נר שביעי ע"י הרב יעקב גלויברמן

הלילה נדליק נר שביעי של חג החנוכה. כל יהודי הוא כמו נר להאיר את הסביבה שלו, כפי שנאמר "נר השם נשמת אדם", הנר הדולק מורכב משני דברים מנוגדים, החלק התחתון נמשך כלפי מטה, ואילו האש בוערת כלפי מעלה, כך הנשמה היהודית של עם ישראל, ולא משנה אם אתה אדם דתי או לא דתי, לכולם יש נשמה יהודית. לכל אחד מאיתנו יש גפרור ביד, ועלינו להדליק את הנשמה באהבה וסובלנות כלפי כולם. שבוע טוב וחודש טבת טוב!