יום ראשון, 29 במאי 2022, כ"ח אייר ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

נדל"ן ודיור מקומי ברמלוד נט באר יעקב

כל חדשות הנדל"ן של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

עו"ד שירה אביטל ילידת העיר לוד, בראיון אישי

עו"ד שירה אביטל ילידת העיר לוד, בראיון אישי

פורסם בתאריך:


תחום המקרקעין נחשב לאחד מתחומי המשפט הסבוכים ביותר ורבים הם המשרדים המתמחים בתחום זה. בדיוק בגלל סיבה זו, בולטת נסיקתה המטאורית של עורכת הדין הצעירה, שירה אביטל, שבתוך שנים מועטות הפכה לאחת מעורכות הדין  המובילות בתחומה, בכל הקשור לתחום המקרקעין ובפרט פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי. שמה יצא למרחוק, ועשרות לקוחות ודיירים מרוצים, הביאו אותנו לערוך עמה ריאיון היכרות, כדי שגם תושבי אזורנו יוכלו ליהנות מהניסיון הייחודי ומהשירות אותו מציע משרדה. 

 
- מאת: דוד דבוש -
 
משרד עו"ד שירה אביטל מתמחה בנושאים רבים בתחום המקרקעין. 
ע"פ תפיסת עולמה של עו"ד שירה אביטל, עיסוק בתחום זה בלבד, מאפשר מומחיות ומיקוד יוצאי דופן. הלקוחות המרוצים מעידים, כי ניכר שבכך יתרונה מאשר עיסוק במגוון רחב של תחומי המשפט.
בפרויקטים גדולים של נדל"ן - "התחדשות עירונית", תמ"א 38 ופינוי בינוי, חברה עו"ד אביטל למשרד התל אביבי המוביל בארץ בתחומו, משרד עו"ד "רז כהן פרשקר ושות'", אשר ידוע בהיותו המשרד הראשון והיחיד בארץ, אשר ייצג דיירים בפרויקטים של "פינוי בינוי", אשר חלקם נסתיימו זה מכבר.
במשרדם, הם מיצגים למעלה מ-1500 דיירים בפרויקטים שונים ברחבי הארץ: רשויות מקומיות, ועדות תכנון ועוד גופים וחברות נדל"ן גדולות במשק הישראלי.  
למרות גילה הצעיר, 33, והקריירה המרשימה שניתן לזקוף לזכותה, לא זנחה עו"ד אביטל גם את חיי המשפחה, והיא רעייה ואם לילד מתוק במיוחד, העונה לשם נבו. 
בנוסף לעיסוקה כעורכת דין מן השורה הראשונה, שירה אביטל גם מרצה בתחום המקרקעין בבתי ספר פרטיים ללימודי נדל"ן, בנושאים משפטיים, מיסויים, יזמות והשקעות.
בשירות מקצועי זמין ובתקשורת פתוחה ושקופה, מעניקה עו"ד שירה אביטל ללקוחותיה ליווי יעיל, מקצועי, יצירתי וחדשני לכל אורך חיי העסקה, וזאת, בשני סניפי משרדה, בתל אביב ובמודיעין.
בין חתימת חוזה להרצאה, פגשנו אותה השבוע, לריאיון אישי קצר.
 
לאור הצלחתך, החלטנו בעיתון "רמלוד פלוס", לסקר את פעילות משרדך. כיצד היית רוצה שיאפיינו אותך כעורכת דין? 
ראשית, אני מודה לכם על המחווה. אם לסכם במשפט אחד קצר, הייתי רוצה שלקוחותיי יאמרו עליי, כי אני עורכת דין אמינה, יסודית ומקצועית, אשר נלחמת עבורם וזמינה בשבילם, גם לאחר שהעסקה נחתמה. והכול הכול, בצניעות ו"בגובה העיניים". 
 
מדוע בחרת לעסוק בעריכת דין דווקא בתחום המקרקעין התובעני והתחרותי?
בחרתי לעסוק בתחום המקרקעין, כי תחום זה מהווה עבורי אתגר תמידי, אשר בו אני נדרשת להביא לידי ביטוי גם את היכולות האינטלקטואליות והמשפטיות שלי כעו"ד וגם את הפלפול, התחכום וההבנה של ההיבט המסחרי הקיים בכל עסקת נדל"ן. כל זאת עבור אנשים שזה מבחינתי מירב הסיפוק.
 


איזה חלק בעבודה המקצועית שלך את אוהבת יותר, ומדוע? 
אני אוהבת בעיקר את כל החלקים שיש בהם עבודה עם, מול ובשביל אנשים. החל מהפגישה הראשונית עם הלקוחות, רוכשי הדירה או הדיירים בפרויקטים, הכרתם והבנת הצורך שלהם והמשך בניהול המשא ומתן עבורם, חתימה על העסקה וליווי הלקוחות בקבלת המפתח לדירתם החדשה. אלה גורמים לי להנאה וסיפוק לאין שיעור. 
כולנו נותנים את כל הוננו העצמי ולוקחים משכנתאות ענק בכדי לרכוש בית או נכנסים לעסקת פינוי בינוי או תמ"א 38 ממושכת ובחלק מהזמן גם לא תמיד נוחה, והכול כדי לשפר את מקום מגורינו או איכות חיינו, לזכות ביציבות, להגדיל את ההון, כך שבכל פעם מחדש אני מתרגשת כאשר אני נבחרת על ידי יזמים, לקוחות או דיירי בניין מסוים לייצגם בעסקאות חשובות אלה. אני עושה זאת בתחושת שליחות ומחויבות גדולה כלפיהם.
 
אפרופו סיפוק: מהם המקרים או מיהם הלקוחות, המהווים עבורך את סיפוק הגדול ביותר?
 אני יכולה לחוות סיפוק ואושר גדול גם כאשר אני מצליחה לייצג עשרות דיירים אשר להם דעות וצרכים אחרים, כקבוצה אחת, בפרויקט ענק מול חברה או גוף גדול ויודעת שהשגתי להם את התנאים הטובים ביותר, מסחרית ומשפטית או כאשר אני מייצגת יזם גדול או רשות מקומית ובאותה מידה (אם לא יותר) לחוות סיפוק גם כאשר אני מייצגת זוג, בעסקה "קטנה" של רכישת דירת יד שנייה, שהונו העצמי מוגבל וישנם הרבה קשיים בדרך אבל בסוף הוא נכנס לדירה משלו וזאת בפעם הראשונה, שזה דבר שמאוד מאיר לי את הלב.  

במשך שנים רבות, היו יישובי האזור בקיפאון, בכל הקשור להתפתחות הבנייה והנדל"ן. לאחרונה אנו רואים תנופה גדולה בתחום. האם לדעתך מדובר במגמה, ואם כן, כיצד משתלב משרדך בתנופת הפיתוח הזו. אלו יתרונות יש לו להציע לתושבי האזור?
לאור העובדה שהערים עליהן אנחנו מדברים, ממוקמות בלב ליבה של הארץ, וגם בזכות העבודה המצוינת שעושים ראשי הערים שלהן מידי יום, בכל התחומים – אנחנו כבר רואים, ונראה אף יותר בהמשך, את התחזקות הנדל"ן גם כאן, כפי שכבר ניתן לראותה בשנים האחרונות בערים אחרות בארץ. כפועל יוצא, נראה גם מעבר של אוכלוסייה חזקה וחיובית לאזור.
לגבי החלק השני של שאלתך: בוודאי שאני רואה ערך מוסף של משרדי דווקא כאן, בערי השפלה. השילוב של הניסיון הבלעדי והרב של המשרד בתל אביב בייצוג פרויקטים של התחדשות עירונית, גם מהצד של הרשויות המקומיות וועדות התכנון, וגם מהצד של היזמים בפרויקטים הללו, למול ההיכרות שיש לי עם האוכלוסייה, עם הדיירים, השקפותיהם ותרבותם, כילידת המקום - כל זה, לדעתי, מקפיץ את הסיכויים שפרויקטים אלה ייצאו לפועל, בצורה הטובה ביותר ובזמן הקצר ביותר. אסור שנחמיץ את ההזדמנות שנקרית בדרכנו ליישמם.
 
יש כמה עשרות אלפים עורכי דין, רבים מהם בתחום המקרקעין. כיצד דווקא את, הצעירה והנמרצת, מצליחה להתבלט?
נכון שיש הרבה עורכי דין ורובם טובים ומוכשרים. אני אבחר לדבר על עצמי. אני חושבת שהייחודיות שלי היא בראש ובראשונה בתכונות האישיות שלי הקשבה, אכפתיות כנה לטובת הלקוחות, שרירותיות בהיבט של ניסיון ומקצועיות, בפרויקטי התחדשות עירונית למשרדנו הניסיון הבלעדי, שאין אותו עדיין לאף משרד בארץ, בייצוג בעסקאות שהסתיימו כבר. אנחנו המשרד היחיד בארץ שלקוחותינו, דיירי הבניינים המפונים, נכנסו כבר לדירתם החדשה במסגרת פרויקט פינוי בינוי. זה ניסיון ייחודי חשוב מאוד.  
כמו כן ייחודי הוא גם בקביעת שכר הטרחה. כאשר אני מייצגת לקוח, שכר הטרחה לא נקבע על בסיס אחוז קבוע אלא על בסיס: מהי העסקה? לא דומה עסקת מכירה של דירה יד 2 בטאבו, שהיא נקייה מכל רישום ומשכנתא לצורך הדוגמה, לדירה יד שנייה שרשומה בחברה משכנת ובמנהל ולדירה עיקולים והערות. לגבות בשני המקרים הללו שכ"ט באחוזים זהים, זו לדעתי טעות. אני מתמחרת כל עסקה לפי טיבה ואופייה. 
 
מה הפעילות המועדפת עלייך בשעות הפנאי
לצערי, בשלב הזה בחיי אין לי הרבה פנאי, אבל אני מנצלת כל שעה פנויה לבילוי וטיול עם משפחתי ועם בני בכורי, נבו.
 
מה תאחלי לעצמך לקראת השנה החדשה?
ראשית, תרשי לי להודות לכם, על כך שהחלטתם לשפוך מעט אור על פעילותי. אשמח כמובן לקחת חלק בעשייה ובתנופת הפרויקטים באזור, להכיר וללוות לקוחות חדשים. אני מאחלת לכולנו, שנה טובה, בריאה ומוצלחת ככל האפשר ולכל משפחה בישראל, שתבנה את ביתה בשמחה ובקלות. שתהא לכולנו שנה עם המון ביחד ומעט לבד. 
שנה טובה וחג שמח!
 

תחומי העיסוק של המשרד:

· עסקאות מכר ורכישה ומיסוי מקרקעין
· רכישה מקבלן, פרויקטים וקבוצות רכישה 
· ליווי בהצעת הצעות וייצוג ברכישת נכס מכונס נכסים
· תכנון ובנייה והפקעות
· הגנת הדייר
· מינהל מקרקעי ישראל
· פינויים וסילוק יד
· התיישבות חקלאית ואגודות שיתופיות
· פינוי ובינוי
· פרויקטים ועסקאות על פי תמ"א 38 (חיזוק והשבחה) ותמ"א 38 (הריסה ובניה) 
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: