יום שני, 06 בדצמבר 2021, ב' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

מהפכה בחינוך הדתי ברמלה

בית הספר זכה בשנה האחרונה בפרס תגמול דיפרנציאלי מטעם משרד החינוך, פרס הניתן על הישגי הבגרות ועל נתונים של גיוס לשירות משמעותי ותרומה בקהילה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בימים אלו פותח תיכון הדתי 'עתיד'-אית"ן ברמלה ברישום ושיבוץ תלמידים עבור כיתה ז' לשנה"ל תשפ"ב ולא מפסיק לחדש.           "בשנת הלימודים הנוכחית פתחנו מסלול חדש של כיתות 'פסגה' – כיתות מצויינות תורנית". אומר לנו שי אפשטיין, מנהל בית הספר. "המטרה שלנו, מאז ומעולם, הייתה לתת מענה לימודי איכותי לכל הרצף החינוכי בעיר עבור תלמידים דתיים ומסורתיים. כיתות הפסגה שהצטרפו אלינו מאפשרות לנו לתת מענה עבור תלמידים המעוניינים במצויינות לימודית ותורנית במקום אחד. כיתות ישיבה לבנים וכיתות אולפנה לבנות, כמובן, כיתות אלו הן תוספת ברוכה על הכיתות הקיימות שפועלות, אף הן, מתוך שאיפה למצויינות לימודית וחיבור תמידי ובריא למסורת ותורת ישראל".

התיכון הדתי 'עתיד'-אית"ן זכה בשנים האחרונות להישגים חינוכיים מרשימים. בית הספר, המונה כיום כ-380 תלמידים שילש את גודלו ושוכן כיום במבנה החדש שלו ברחוב יהודה שטיין, בסמוך לפארק עופר. "פתיחת חטיבת הביניים, שהייתה תוצאה של מאמץ ועבודה ברוכה של גורמים  רבים ברשת החינוך 'עתיד', וכמובן, בהובלה של גורמי העירייה וראש העיר מר מיכאל וידל, הייתה הכרה בעשייה ובמקצועיות של העבודה החינוכית של צוותי בית הספר." אומרת לנו הגב' חנה כהן, מנהלת החטיבה. "מרגע שנפתחה החטיבה עמלנו לייצר מסלולים חינוכיים איכותיים שיסייעו לתלמידים שלנו ליהנות מרצף חינוכי מיטבי שמלווה בכל השנים הקריטיות של הלמידה ועיצוב האישיות החל משנות החטיבה הצעירות וכלה במבחני הבגרות וההכנה לצה"ל ולשירות משמעותי. הצוות מכיר את התלמידים היכרות רבת שנים דבר שמאפשר לתת לכל תלמיד את המתאים והטוב ביותר עבורו, ובעיקר, נותן לו להרגיש פה בבית".

מצויינות ואמונה לאורך כל הדרך

בית הספר זכה בשנה האחרונה בפרס תגמול דיפרנציאלי מטעם משרד החינוך, פרס הניתן על הישגי הבגרות ועל נתונים של גיוס לשירות משמעותי ותרומה בקהילה.

"זכינו בשנה האחרונה לפרס על הישג מרשים של 94% בגרות", אומר לנו שי, המנהל. "אין ספק שהעבודה הרבה המושקעת כאן היא זו שאיפשרה לנו להגיע להישג כזה, אבל יותר מכל אני גאה דווקא בחלק השני של ההישג – העובדה כי זכינו לאפשר ליותר תלמידים ותלמידות לצאת מכאן כבוגרים שהולכים לשירות משמעותי, בין אם בצבא לבנים ובין אם בשירות לאומי משמעותי. העובדה כי אנו מגדלים בוגרים ההופכים להיות אנשים מאמינים שתורמים ומעורבים בקהילה היא בעיני הזכות הגדולה ביותר שקיימת. מסיבה זו פתחתנו השנה גם תכנית בוגרים שתפקידה לשמור על קשר ולסייע לבוגרינו גם בהמשך. "שני הקטבים האלה של מצויינות ואמונה מלווים אותנו כל הזמן, זה הסלוגן וזו גם הדרך בה אנו הולכים." אומרת לנו חנה, מנהלת החטיבה. "בחטיבה אנו מפעילים את תוכנית 'שבילים' המאפשרת לכל תלמיד לבחור תחומי תוכן ומצויינות אליהם הוא מתחבר ולהעמיק בהם – שביל מדעי, חברתי, אומנותי ועוד. במקביל לתוכניות אלו כלל התלמידים לוקחים חלק בשביל האמונה – שלל תכנים של תגבור תורני המגיע ממקום של בחירה והתאמה של התלמידים." "בנוסף," מוסיף על דבריה שי, "קיימים אצלנו בית מדרש ערב לבנים ומדרשה לבנות. אמנם, כרגע רק בזום, אך אנחנו מחכים בקוצר רוח לחזרה שלהם למסגרת חברתית אנושית בה תלמידים יגיעו ויפגשו עם רבנים ורבניות וילמדו תורה לשמה מתוך בחירה וחיבור".

ממשיכים בתנופה לעתיד

"השנה, כמו בכל העולם, הייתה שנה מאתגרת ומרגשת במיוחד" אומר לנו שי. "הקורונה הציבה לנו אתגרים רבים. אחד הדגשים של בית הספר, מאז ומעולם, היה המשפחתיות והיחס האישי, המימד החברתי תמיד היה פה משמעותי ומעובה. פתאום, הגיעה הקורונה ודרשה מאיתנו חישוב מסלול מחדש. לשמחתי הרבה, אני יכול להגיד שהיצירתיות והמסירות של הצוות בבית הספר וההרכב המיוחד כל כך של התלמידים וההורים אצלנו הפך את האתגר הזה לחוויה מיוחדת ומרגשת. נפתחו קבוצות של 'מעודדים בבידוד' שמכינים חבילות למבודדים, מדריכי סניף בני עקיבא שפועלים בבית הספר במסגרת 'בית ספר בתנועה' העבירו פעילויות, המחנכים עשו עבודה מדהימה והצלחנו לייצר תכנית חברתית מיוחדת ויצירתית במיוחד לתקופה הקורונה". "עד כמה שזאת הייתה תקופה מיוחדת" אומרת לנו חנה, בחיוך, "כמו כל עם ישראל והעולם אנחנו מחכים שהיא כבר תסתיים. אנחנו רוצים לחזור לשגרה המבורכת והבריאה ולראות את התלמידים ולהרגיש אותם, לצאת לטיולים יחד ולהפעיל את הסניף שלנו ואת כל הפעילויות כמו שאנחנו יודעים. כמו משפחה באמת. מקרוב ובקרוב!"

ימי חשיפה לתיכון נערכים בימים אלו להורים בבתי הספר היסודיים בעיר. יום ההרשמה וראיונות לתלמידים יתקיים ביום ג', י"ג שבט (26.1.21). לפרטים בנוגע לרישום ניתן לפנות למזכירות בית הספר בטל: 08-9225971

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: