יום שני, 06 בדצמבר 2021, ב' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות לוד ברמלוד נט באר יעקב

חדשות לוד

ביה"ס עתיד תיכון למדעים בלוד בין עשרת בתי הספר המצטיינים בישראל

כמו תמיד גם השנה (תשע"ט) כבש ביה"ס עתיד תיכון למדעים מקום של כבוד בכל טבלת הצטיינות: על פי הזכאות לתעודת בגרות בהצטיינות. אחוז המסיימים בהצלחה חמש יחידות בגרות במתמטיקה, שיעור המתגייסים מקרב מוסדות החינוך לצה"ל. 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

משרד החינוך פרסם השבוע את התמונה החינוכית ושיעור הזכאים לבגרות על פי בתי הספר. במסגרת הניתוח שהציגו אנשי המשרד פורסמו נתוני בתי הספר והמוסדות החינוכיים ברחבי הארץ בהתאם לזכאות לבגרות, שיעור ההצטיינות, לימודי מתמטיקה ואנגלית ברמת 4 ו-5 יחידות לימוד וכן נתוני גיוס לצה"ל והתנדבות לשירות לאומי. 

מלבד הזכאות לבגרות, משרד החינוך דירג את בתי הספר על פי הזכאות לתעודת בגרות בהצטיינות. את הרשימה מוביל בית הספר הדרוזי למנהיגות ומדעים בירכא עם 68.18% זכאות לבגרות מצטיינת. אחריו תיכון ליד האוניברסיטה בירושלים עם 61.2%, אולפנת דרכי נועם בפתח תקווה עם 58.3%, בי"ס אלקאסמי בבאקה אל גרביה עם 55.9%.

חמשת התיכונית הנוספים בעשיריה המובילה הם: עתיד למדעים לוד בעיר לוד, אולפנת צביה בני ברק בעיר בני ברק, המרכז הישראלי למצוינות בחינוך בירושלים, הנדסאים הרצליה, עתיד אלאהליה באום אל-פחם.

מדד נוסף בו נעשה שימוש על מנת למפות את בתי הספר בישראל הוא אחוז המסיימים בהצלחה חמש יחידות בגרות במתמטיקה. גם בדירוג הזה מוביל בית הספר הדרוזי למדעים ולמנהיגות בירכא עם 100% זכאות. מיד אחריו ת בית ספר נהרדעא בגני תקווה עם 80%, בית הספר להנדסאים הרצליה עם 77.4%, הישיבה התיכונית תורה ומדע בירושלים עם 75.8%, המרכז הישראלי למצוינות בחינוך בירושלים עם 70.8%, בית הספר עתיד למדעים בלוד עם 65.2%, בית הספר אמי"ת המדעי תורני כפר בתיה ברעננה עם 62.4%, אמי"ת גוש דן ברמת גן עם 60.5%, ישיבת בני עקיבא יבנה בחיפה עם 56.9% ותיכון ליד האוניברסיטה בירושלים עם 56.7%.

גם הזכאות לחמש יחידות אנגלית שולבה כמדד. את הטבלה מובילים בית הספר הנדסאים הרצליה וכן בית הספר הדרוזי למנהיגות ומדעים בירכא עם מאה אחוזי זכאות. אחריהם המרכז הישראלי למצוינות בחינוך בירושלים עם 98.6% ועירוני דתי רוטשילד בירושלים עם 97.6%. בגבעתיים תיכון תלמה ילין מדורג עם 94.6% בשיעור הזכאות. ברמת גן תיכון זומר מדורג עם 93.3%. בלוד, עתיד תיכון למדעים עם 92.5%.

היבט נוסף שנבחן על ידי משרד החינוך הוא שיעור המתגייסים מקרב מוסדות החינוך לצה"ל. בין המוסדות בהם מחוייבי הגיוס שיעור המתגייסים באופן מלא מקרב הבנים עומד על מאה אחוזים נמצאים: מקיף שדה אליהו בעמק המעיינות, מקיף הדסים באבן יהודה, תיכון הדרים בהוד השרון, עתיד למדעים לוד, ישיבת צביה בלוד, קרית חינוך ע"ש רבין בגן יבנה, התיכון העירוני החדש בהרצליה, ביה"ס החקלאי בן שמן מחבל מודיעין, תיכון חדש בנים בנתיבות ומקיף דתי בקרית מלאכי.

מנהלת ביה"ס עתיד תיכון למדעים, הגב' גאולה סתי, מסרה לכתבנו,  כי היא מאוד גאה על הישיגי התלמידים וכמובן לא שכחה לציין לשבח את צוותי ההוראה ואת צוות העובדים בביה"ס העושים ככל יכולתם כדי להוסיף דעת לתלמידים ולחשוב כל הזמן על דרכים חדשות כדי לעודד את סקרנותם ולגרום להם להצליח ולעודד את תלמידי בתי הספר הממלכתיים בלוד לשאוף לגדולות ולמדעים.

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: