יום שבת, 17 באפריל 2021, ה' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

תנאי קבלה לתואר ראשון בקלינאות תקשורת

תחום קלינאות התקשורת נחשב לאחד המקצועות הכי נחשקים בארץ ללימודים. בהתחשב בעובדה שהמקצוע הוא אחד ממקצועות הפרא רפואה, הסיפוק מעבודה בו הוא רב. תחושה של שליחות ועזרה לאחר, הבנת האחר ולמידת תחום מעניין מאוד. בנוסף תגמול השכר למקצוע הזה נחשב לבין הגבוהים בשוק ועומד על ממוצע של תשעת אלפים שקלים בחודש. אז אם כל זה נשמע לכם טוב ואתם מוכנים להשקיע במקצוע שיתרום משמעותית לעתיד שלכם, הנה כמה דברים שחשוב לדעת על הלימודים לקלינאות תקשורת.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

מה הוא קלינאי תקשורת?

קלינאות תקשורת הוא תחום שמתעסק בהבעה, שפה והבנה. הוא מוסמך לעזור למטופלים במגוון קשיים כמו קשיי דיבור, קשיי הבעה, קשיי שפה, קשיי הבנה, קשיי שמיעה, קשיים בתקשורת ועוד. לרוב המפגשים עם קלינאי התקשורת נמשכים על פני תקופה מסוימת ועד שמתקבל שיפור משמעותי אצל המטופל. סוגי המטופלים השונים יכולים להיות בכל הגילאים ומכל הסוגים החל מילדים ועד קשישים. קלינאי התקשורת ילווה את המטופל ויעזור לו ולמשפחה שלו להגיע לאורח חיים קל יותר ויקל עליו. 

תנאי הקבלה ללימודים

תנאי הקבלה ללימודים לא נחשבים פשוטים ועומדים על רף יחסית גבוה. הלימודים עצמם נמשכים בין שלוש לארבע שנים וכוללים בתוכם את ההתמחות הקלינית. ברשימה הזאת ריכזנו לכם את כל מוסדות הלימוד שניתן ללמוד את התואר בהם ואת הדרישות של כל אחד מהם, כמובן שהדרישות כתובות בהתאם לשנת הלימודים הנוכחית ויכולים להשתנות מרגע לרגע ויש להתעדכן אל מול מוסד הלימוד אליו תרצו להתמיין.

 • אוניברסיטת חיפה -
  תנאי הקבלה של אוניברסיטת חיפה מורכבים מציון משוקלל שמורכב מציון בתעודת בגרות מלאה וציון בבחינת הפסיכומטרי, הציון המשוקלל הנדרש הוא 715. בנוסף יש דרישה לרמה מסוימת באנגלית שהיא רמה טרום בסיסית, ציון אשר יתקבל באמצעות חלק האנגלית בבחינת הפסיכומטרי או ביצוע מבחן אמי"ר. לאחר שעמדתם בדרישות הסף מבחינת הציונים תדרשו לבצע בחינת כניסה חוגית כדי לוודא שאתם מתאימים ללימודים.

   

 • אוניברסיטת תל אביב -
  הדרישות של האוניברסיטה ללימודי קלינאות תקשורת הן תעודת בגרות מלאה בציון לפי דרישות האוניברסיטה, ציון פסיכומטרי 650, וציון בחלק האנגלית בפסיכומטרי או במבחן אמי"ר של 120. בנוסף יש לעבור ראיון אישי.

   

 • המכללה האקדמית הדסה ירושלים -
  הדרישות לחוג הן ציון מתאם שמורכב מהבחינה הפסיכומטרית ותעודת הבגרות על סך של 650 לפחות, כאשר ציון מעל 720 מזכה במלגת הצטיינות. בנוסף הדרישה היא לתעודת בגרות מלאה עם ציון חיובי באנגלית ברמת ארבע יחידות לימוד, ובחינת הפסיכומטרי הדרישה היא לציון של לפחות 100 בחלק האנגלית. לאחר כל אלה יש לעבור ראיון בוועדת הקבלה לחוג.

   

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון -
  הדרישות הן תעודת בגרות מלאה עם ציון ממוצע של 95 לפחות, אנגלית ברמת ארבע יחידות עם ציון 80 לפחות, ומתמטיקה ברמת ארבע יחידות עם ציון 80 לפחות. בחלק הפסיכומטרי הדרישה היא לציון 650 לפחות, כשבחלק האנגלית בבחינה התוצאה היא לפחות 100, בנוסף יש לבצע מבדק התאמה לחוג ולעבור ראיון אישי אל מול וועדת הקבלה המחלקתית.

   

 • המכללה האקדמית אחוה -
  הקבלה מותנית בציון סכם של 650 המורכב מציון תעודת הבגרות ובחינת הפסיכומטרי, או ציון בבחינת הפסיכומטרי על סך של 630. בכל מקרה הדרישה היא לתעודת בגרות מלאה עם ארבע יחידות באנגלית. בנוסף צריך ציון 100 בחלק האנגלית בפסיכומטרי / מבחן אמיר"ם, או ציון 200 במבחן אמי"ר. לאחר כל אלה יש לעבוד וועדת קבלה לחוג.

   

 • הקריה האקדמית אונו -
  הדרישות הן בגרות מלאה בציון ממוצע של 95 לפחות, ציון בבחינת הפסיכומטרי של 650 לפחות ומעבר יום מיונים. יש אפשרו קבלה למי שלא עומד בדרישות הקבלה, ניתן לבצע מכינה קדם אקדמית.


המאמר נכתב באדיבות צוות המומחים של קלינאי

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: