יום שבת, 17 באפריל 2021, ה' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

איך נקבע המחיר של רשתות לחלונות?

כשמגיעה העונה החמה, ואפשר סופסוף לפתוח את החלונות לרווחה וליהנות מאוויר צח ונוף יפה, מגיעים בדרך כלל גם יתושים ושאר חרקים מעופפים. כשמתקינים על החלון רשת נגד יתושים אפשר לפתוח חלון בלי לקבל את אותם אורחים לא רצויים שמשאירים על הגוף סימנים מגרדים – ולכן באופן טבעי המוצר והשירות הנ"ל הופכים למבוקשים יותר ויותר. כמו בכל קנייה, מחיר רשתות לחלונות הוא שיקול מרכזי, וכדאי לדעת כיצד הוא נקבע.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

סוג הרשת ורמת השקיפות שלה

הפרמטר הראשון שמשפיע על המחיר של הרשתות שמותקנות על חלונות הוא הסוג של הרשת. בפרט חשובה מידת העמידות של ההתקן, וזו משופעת מהעובי של הרשת. בבתים שיש בהם חיות מחמד שעלולות לנסות לפתוח את הרשת או לקרוע אותה, נדרשת רשת עבה במיוחד ורק היא תחזיק מעמד זמן רב.

בנוסף יש חשיבות לצבע של הרשת. בהקשר זה כדאי לדעת שישנן רשתות לחלונות שקופות ואפילו סופר שקופות. אמנם הן יקרות יותר מהרשתות ה"רגילות", אבל כשמדובר על חלון שנשקף ממנו נוף יפה, כדאי להשקיע מעט יותר כדי שאפשר יהיה להמשיך וליהנות מאותו נוף.

רשת קבועה או רשת הזזה?

הרשתות נגד החרקים נחלקות ל-2 סוגים עיקריים: רשת קבועה ורשת הזזה (שאותה כמובן ניתן לפתוח לגמרי כשרוצים מקסימום זרימת אוויר). הסוג השני של הרשתות יקר מעט יותר בהשוואה לסוג הראשון.

גודל החלון

באופן טבעי הגודל של החלון משפיע על גודל הרשת הנדרשת, ולכן מחירן של רשתות לחלונות נקבע גם על סמך המידות של כל חלון. טווח המחירים המקובל לחלון בגודל של מטר על מטר הוא 250-650 ₪, כשבקצה התחתון של הסקאלה נמצאות רשתות האלומיניום הבסיסיות ובקצה העליון – הרשתות השקופות מאוד, הרשתות שעמידות בפני בעלי חיים והרשתות האיכותיות והעמידות.

עבור חלונות בגודל חריג המחירים יהיו גבוהים יותר, ולכן מומלץ במיוחד לערוך סקר שוק מקיף.

מורכבות ההתקנה של רשתות לחלונות בהתאם לסוג הפתיחה

מורכבות ההתקנה של הרשת על החלון היא עוד מרכיב בהצעת המחיר שתקבלו מכל איש מקצוע בתחום. כשיש צורך לבצע גם הכנה להתקנה של הרשת המחיר יתייקר מעט. בדרך כלל תוכלו לשלוח למתקין תמונה של החלון כדי שהוא יוכל לבחון האם יש מרווח ומסילה מתאימים. חלק מהאנשים יכולים לנסות להתקין בעצמם רשתות על חלונות הבית, אבל קחו בחשבון שפעולה זו חייבת להיות מדויקת לחלוטין כדי שהרשת אכן תמנע חדירת יתושים, זבובים ושאר חרקים מציקים.

היקף העבודה

כשמתקינים בבית מספר רשתות לחלונות, המחיר של כל רשת בפני עצמה יהיה נמוך יותר. אם לדוגמה נבחרה רשת בעלות של 600 ₪, סביר להניח שאם תתקינו 4 רשתות כאלה על 4 חלונות העלות הכוללת תהיה רק כ-1,800 ₪. התקנה של 6 רשתות אלומיניום תעלה כ-2,000 ₪ ואפילו מעט פחות בחלק מהמקרים ובפרט אם ההתקנה פשוטה יחסית.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: