יום שבת, 17 באפריל 2021, ה' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

דרכי התמודדות של ישראלים שהחליטו לעשות חישוב מסלול מחדש בתחום הקריירה בעקבות הקורונה 

מרגישים/ות קצת אבודים בגלל הקורונה? זה לא מפתיע ואתם לא לבד. הקורונה גרמה לרעידת אדמה עולמית בכל מה שקשור עם בריאות הציבור. מושגים כמו פנדמיה או סערות ציטוקיניות חדרו לשיח הציבורי, מכל הכיוונים. אבל יחד עם ההתמודדות העולמית והישראלית כנגד המגפה, גלי ההדף גם השפיעו עמוקות על הכלכלה. לא כל מי שיצא לחל"ת, פוטר או חווה ירידה בהכנסות החליט להמתין ולראות מה יקרה בהמשך. ישנם ישראלים שמצאו דרכי התמודדות וחישבו מסלול מחדש בתחום הקריירה, בעקבות הקורונה. איך זה קשור לאינטרנט ואיך זה קשור עם זיהוי הזדמנויות? להלן כל ההסברים. 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

עושים חושבים לצורך חישוב מסלול מחדש 

ראשית, נרצה לגזור מסקנה כללית. מסקנה שמשותפת להרבה ישראלים שהחליטו לחשב מסלול מחדש היא שרבים מהם החליטו למצוא דרכים להגדלת ההכנסה, במסגרת עבודה מהבית. אם אצל חלק מהאנשים עבודה מהבית נתפסת כאילוץ זמני, הרי שעבור מי שרוצה להפוך את המצב להזדמנות לשינוי, יש ערך רב לשאלה איך לעשות כסף מהבית. וכשאנו מדברים על צורת חשיבה כזאת, אנו לא מדברים על הישרדות כלכלית אלא על הרצון לעשות יותר כסף, בעבודה מהבית, לעומת ההכנסות מלפני הקורונה.  

להסתכל מחדש על הרגלי הצריכה בארץ ובעולם 

יש משהו מאוד בולט, שנחשף עוד לפני הקורונה אבל התחזק מאוד עם כל הסגרים והשינויים בכלכלה העולמית. הקניונים והחנויות, שעוד קודם לכן החלו לגלות סימנים של חולשה, פשוט נעלמו מהנוף כמעט לחלוטין בגלל אילוצי הסגרים אך גם בגלל העדפות משתנות של הצרכנים. ההתמודדות של ישראלים שהחליטו לחשב מסלול מחדש כללה התבוננות מעמיקה בהרגלי הצריכה שכולנו רואים סביבנו. הרגלי הצריכה החדשים שמים בראש את הסחר האלקטרוני. ומה שטוב בעולם הרחב של מסחר באינטרנט, זה שיש המון דרכים להשתלב בו. אפשר אפילו להשתלב בו גם ללא ניסיון קודם במכירות ואפשר להשתלב בו גם בלי ידע בתכנות, במחשבים, בבניית אתרים וכדומה. מה שקודם כל צריך זה להחליט שזה אכן התחום שיש בו הזדמנות ושאפשר להשתלב בו בצורה ראויה. 

צורת קריירה מיוחדת בשיווק אונליין 

מה שיפה וטוב במכירות באינטרנט, זה שאפשר להיכנס לתחום כהכנסה נוספת או כהכנסה ראשית. הכל זה פונקציה של כמה זמן רוצים להשקיע בכך והאם לא רוצים לעזוב עדיין את הקריירה הקודמת. על כל פנים, דרך התמודדות של חלק גדול מאותם אלה שהחליטו לבצע שינוי מקצועי עקב המצב, הובילה לזיהוי של נישה מיוחדת במסחר מקוון, נישה שנקראת דרופשיפינג. חשוב להבין שנישה זו לא בדיוק המילה הנכונה, משום שלמעשה מתחת לרדאר הפכו יותר מ-50 אחוז מהמכירות באינטרנט לכאלה שנעשות בשיטה הזאת. 

ניתן ליהנות מגידול בהכנסות בתקופת הקורונה 

במסחר מקוון על פי השיטה הייחודית, שסחפה ישראלים רבים, אפשר להתחיל למכור מבלי שצריך להשקיע עלויות גדולות. אחרי הכל, לא צריך לשכור חנות, לא צריך לשלם עבור רישוי עסק, הכל נעשה בצורה מקוונת ווירטואלית, למרות שמדובר במכירות אמיתיות. הרעיון הוא לדעת לאתר מוצרים מבוקשים, לקיים קשר עם ספקים שונים ולמעשה להוות סוג של חוליה מקשרת בין הספקים או היצרנים לבין הקונים, תמורת אחוז משמעותי מההכנסות. כדי להיכנס לתחום הזה, אין צורך להקים אתר מכירות. ניתן להיעזר באין ספור פלטפורמות קיימות, כגון אמזון, איביי, שופיפיי ואחרות. והעיקר הוא שצורת הקריירה הזאת הספיקה להתבסס עבור הרבה ישראלים, שרואים בה את המקור הפרנסה העיקרי או היחיד. גידול בהכנסות בימי הקורונה? מסתבר שזה אפשרי.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: