יום שבת, 17 באפריל 2021, ה' אייר ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

כיצד לחסוך בבחירת צלם לאירוע קטן

חוגגים אירוע קטן ורוצים להצליח לתעד את האירוע ולא להשתולל עם תקציב צילום מטורף, הבאנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם: 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

שמעתם על רישום מתנות לחתונה, למרות שבארץ זה הרבה פחות נפוץ, עדיין יש לא מעט שהחליטו להשתמש בשיטה זאת לקבל מתנות לאירוע שלהם.מדוע לא לפתוח רשימה כזאת לאירוע קטן, אתם יכולים לבקש אפילו צלם לברית כחלק מרשימת המתנות שלכם. 

חפשו כמה שיותר קרוב

אחד המרכיבים העיקרים בכל הצעת מחיר של צילום אירוע, היא המרחק הפיזי של הצלם מהמקום בו אתם חוגגים, לדוגמה צלם שמגיע מהצפון לצלם אירוע בדרום באופן טבעי יקח בחשבון את עלויות וזמני הנסיעה ויעמיס אותם על הצעת המחיר שיתן לכם, לכן, ככל שתחפשו יותר קרוב תוכלו להשיג מחיר הרבה יותר זול. 

תהיו ישראלים 

להיות ישראלי זה אומר הרבה דברים, אחד הדברים הוא לדעת לבקש גם הוזלה במחיר, אל תתביישו לבקש הנחה, גם אם זה לא תמיד יקרה תהיו בטוחים ששווה לנסות, צלמי אירועים מקבלים לא מעט פניות באופן טבעי, הם מתורגלים ומודעים לעובדה שאנשים יבקשו מהם הנחה בסיסית במחיר, לכן הם גם לא יפרשו זאת בתור חוצפה.
ברגע שתבקשו הוזלה בצורה מנומסת ועניינית תהיו בטוחים שלרוב היא תענה בחיוב, וזה בהחלט יכול לחסוך לכם כמה מאות שקלים.

תעשו השוואת מחירים

כמו בכל מוצר או שירות שאתם רוכשים, כדאי מאוד לעשות השוואת מחירים. ביוצע של השוואה במחיר צריכה להיעשות בצורה נכונה, לרוב כל צלם מרכיב חבילת צילום שונה, כלומר, יהיו כאלה שחבילת הבסיס שלהם כוללת צילומי וידאו ועריכות מיוחדות ואילו אחרים מביאים לכם רק דבר בסיסי של צילומי סטילס.
לכן, בדקו מה בדיוק אתם מקבלים, כמה אתם משלמים על כל דבר ואולי יש דברים שאין לכם צורך בהם ויכולים להוזיל את המחיר באופן משמעותי.

הגבילו את הצלם בזמן

אירועים קטנים הם לרוב אירועים יותר קצרים, נסו לבקש מהצלם הגבלה של זמן, במקום לקחת חבילה שכוללת 4-5 שעות צילום, לאירועים קטנים גם 3 שעות עבודה יכולות להספיק, לכן נסו למצוא צלם שיוריד בכמות שעות העבודה, במידה ובאמת אין בהם צורך.

ישנם צלמים שעובדים לפי מחיר שעתי, צלמים שעובדים לפי מחיר קבוע לאירוע, מציאה של צלם שעובד לפי מחיר שעתי במקרה הזה יכולה להיות נכונה עבורכם. בכל מקרה חשוב מאוד גם להקפיד ולסגור מחיר על כל שעה נוספת שאותה עובד הצלם, במידה ויהיה צורך להמשיך ולצלם את האירוע.

לסיכום

למרות כל הדגשים להוזלה במחיר, חשוב לבחור צלם לא רק לפי המחיר אותו תשלמו עבור העבודה, יש לקחת בחשבון את היחס האישי, את השירות שתקבלו לאחר האירוע וזמן ההמתנה לחומרים לתמונות וסרטוני הוידאו שלכם, לא פחות חשוב הוא לראות ולוודא שתיק העבודות ואיכות הצילום עונה על הדרישות שלכם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: