יום ראשון, 16 במאי 2021, ה' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

מכירת זהב ישן במזומן – איך זה עובד?

אם יש לכם זהב ישן, שאתם לא משתמשים בו ואתם רוצים ליהנות ממנו סוף כל סוף, כאן תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם על מכירת זהב ישן במזומן!

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

המשיכה לזהב

זהב תמיד היה וככל הנראה, הוא גם תמיד יהיה, מוקד משיכה לסוחרים והכוונה היא לא רק לסוחרים בבורסה. סביר להניח, שזה קשור מאוד לעובדה, שמדובר על מתכת יפה ונוצצת, שניתן ליצור ממנה חפצים רבים כשהומכרים ביותר ביניהם אלו הם התכשיטים.

מה עוד עושים מזהב?

לצד התכשיטים המוכרים לכולנו, נהוג ליצור מהזהב גם תשמישי קדושה, מטילי זהב, מטבעות מזהב טהור, מטבעות לשימוש יום יומי ואפילו שיניים ורכיבים אלקטרוניים שונים. היות שכך, כולנו מחזיקים בזהב בצורה כזו או אחרת שלו וברוב המקרים, לא באמת משתמשים בו ובדיוק כאן נכנסת לתמונה האפשרות של מכירת זהב ישן במזומן!

מהי מכירת זהב ישן במזומן?

לצד האפשרות למכור את הזהב בתמורה לזיכוי אצל חנות תכשיטים כזו או אחרת, ישנה אפשרות למכור אותו ולקבל תמורתו כסף מזומן. בדרך זו ניתן להשתמש וליהנות מהזהב שעובר מדור לדור במקום לתת לו סתם לשכב ולצבור אבק ולא פחות חשוב מכך – לקבל עבורו תמורה הולמת.

איך זה עובד בפועל?

אחד היתרונות הבולטים ביותר של מכירת זהב ישן במזומן הוא הקלות והפשטות של תהליך המכירה. תהליך זה מתחיל בבחירת הקונה וממשיך בפגישה. במהלך פגישה זו נערכת שקילה של הזהב ובדיקת ערכו ושוויו. לאחר ביצוע ההערכה ניתנת למוכר הצעת מחיר על ידי הקונה ובמידה ושני הצדדים מגיעים להסכמה, הזהב עובר מהידיים של המוכר לאלו של הקונה והכסף המזומן עובר בו במקום לידי המוכר יחד עם מסמכים מתאימים לאישור ביצוע העסקה ותיעודה עבור רשויות המס.

חשוב לדעת!

הצעת המחיר הניתנת על ידי הקונה היא מדודה וממש לא שרירותית! את מחיר הזהב ניתן להעריך בהתאם לפרמטרים הקובעים את השווי שלו. פרמטרים אלו הם: משקל הזהב, הטוהר שלו והשווי שלו בבורסה. להבנה של השפעת הפרמטרים הללו על מחיר הזהב שלכם יש משמעות מאוד גדולה ועליה נרחיב מיד.

המשמעות וההשפעה

כאמור, ישנם שלושה פרמטרים, שמשפיעים על שווי הזהב במעמד המכירה שלו: משקל, טוהר וערך בורסאי. בעוד שהמשקל והטוהר של הזהב שלכם נשמר ולא משתנה, הערך הבורסאי שלו יכול להשתנות בכל יום מסחר מחדש. המשמעות היא, שאם אתם רוצים לדעת באופן המדויק ביותר מה יכולה להיות הצעת מחיר הוגנת עבור הזהב שלכם, מומלץ לבצע חישוב עצמאי ביום המכירה עצמו.

את החישוב עצמו ניתן לבצע בעזרת מחשבוני זהב שיש באינטרנט, אליהם עליכם להזין את משקל הזהב ואת מידת הטוהר שלו והמחשבון כבר יוסיף את ההערך הבורסאי נכון לאותו יום מסחר ויבצע את החישוב עבורכם וכך תוכלו להגיע לפגישת מכירת זהב ישן במזומן כשאתם יודעים לקראת מה אתם הולכים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: