יום ראשון, 16 במאי 2021, ה' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

אופניים חשמליים: כמה נכון להשקיע?

כמה נכון להשקיע כשאתם קונים אופניים חשמליות ואיך תעשו את זה נכון? הרוכב החשמלי מסביר:

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

אופניים חשמליים הופכים בשנים האחרונות לשחקן חשוב בנוף התחבורתי בכבישי הארץ. ישראלים רבים מגלים את הפוטנציאל הירוק והאיכותי שטמון בכלי הממונע הקטן. יתרה מזו, הנתונים מראים שיש לו מעט רוכבים חשמליים בישראל שמעדיפים לרכוב גם למרות שיש להם רישיון נהיגה בארנק ורכב בחנייה. 

על כן, נשאלת השאלה, כמה צריך להשקיע כשאתם קונים אופניים חשמליים. על מנת לענות על כך, נפגשנו עם מומחי אתר "הרוכב החשמלי". אתר אינטרנט המשמש כפלטפורמה למידע מקצועי בתחום, עם מוקד שמעניק ייעוץ בחינם לרוכבים מתחילים ומקצועיים. אז בלי יותר מדי הקדמות מיותרות, בואו נתחיל. 

אופניים חשמליים – סקלת המחירים בשנת 2021

"אופניים חשמליים, כשאנחנו מדברים על דגמי 2021, עולים בין 2,500 ל-9,000 שקלים", מסבירים באתר "הרוכב החשמלי, "ההבדלים בין הדגמים הם דרמטיים והכל מתחיל בצורך של הלקוח. אופניים חשמליות לשליח שמבלה עליהן יותר מ-50 שעות בשבוע צריכות מפרט מסוים, ודגם לאמא שמקפיצה את הילדים לגן וממשיכה לעבודה דורש רכיבים אחרים לגמרי". 

בכל הנוגע לדגמי אופניים חשמליים בתקציבים נמוכים של עד 3,000 שקלים, מדובר לרוב בכלים שמתאפיינים במפרט הבא (פחות או יותר) – גלגלים רזים של עד 2.25 אינצ' (כמו הגלגלים "הקלאסיים" שמוכרים מהקטגוריה של אופני ההרים), ג'אנט עם חישורים ("שפיצים"), סוללה של 48 וולט (ולעתים 36 וולט), 10-11 אמפר/שעה ובלמי דיסק רגילים. 

ככל שעולים בתקציב מקבלים אופניים חשמליות מאובזרות יותר. אופניים חשמליות עם אמפר גדול שמציעות טווח נסיעה למרחקים ארוכים, צמיגים עבים ("גלגלי בלון") של 3-4 אינצ', בלמי דיסק הידרואליים שמאפשרים עצירה חזקה ובטוחה ופיצ'רים נוספים. כולל אפילו שקע USB להטענת טלפון סלולרי, סבל מובנה לנשיאת משקלים או ארגזי אחסון, אורות בלימה ואיתות ועוד. 

אז איך בוחרים? לפי הצרכים שלכם

אופניים חשמליים צריך לבחור בהתאם לצרכים שלכם, אומרים באתר "הרוכב החשמלי". כלומר, אם אתם מתכננים לרכוב למרחקים גדולים או עומדים לעבוד עם האופניים החשמליות בשליחויות, אתם זקוקים לאמפר גבוה. קיבולת הסוללה, הנמדדת באמפר, נעה כיום בין אופניים חשמליים עם 10 אמפר לדגמים משופרים של 20 ו-21 אמפר. ככל שיש לאופניים "יותר אמפר", כך המרחק שהם יכולים לעשות גדל בהתאמה. 

בתנאי שטח, מדובר על טווחים שבין 10-15 ק"מ בדגמי אופניים חשמליים פשוטים, ועד 40-50 ק"מ בדגמים של אופניים חשמליות יוקרתיות. במאמר מוסגר נציין כי אם אתם מחפשים אופניים חשמליים לשליחויות או לסוכן שמבלה זמן רב בשטח, לעתים ייתכן ותצרכו לקנות גם סוללה נוספת (ספייר) כדי להימנע משחיקה של הבטרייה. 

אם אופניים חשמליים עם 10 אמפר עולים בסביבות 2,500-3,000 שקלים, אופניים שיהיו מאובזרים עם 15 אמפר יעלו בד"כ כ-4,000-5,500 שקלים. אופניים חשמליים עם 20 אמפר מתחילים בדרך כלל בכ-6,000 שקלים ומעלה. 

פרמטרים נוספים שמעניינים את הרוכבים הם הגלגלים והצמיגים. ג'אנט מגנזיום יהיה מאובזר בדרך כלל על אופניים חשמליים במחירים של 4,000 שקלים ומעלה, וצמיגים עבים לא יימכרו על דגם בפחות מ-5,000 שקלים. כמובן שיש יוצאים מן הכלל אבל זהו בדרך כלל המתווה הממוצע בחנויות. 

אז איך בוחרים? חשוב להבין כי אופניים חשמליות הן השקעה לטווח ארוך. אם אתם מתכננים לעבוד על האופניים, שווה תמיד להשקיע בדגם איכותי. אולי תצטרכו "לעבוד" בשבילו עוד 2-3 משמרות, אבל בשורה התחתונה תרוויחו כלי עבודה שמספק את הסחורה (תרתי משמע). כך גם אם האופניים נועדו לחסוך לכם התנהלות מיותרת בתחבורה ציבורית, וחוסכים לכם לא מעט כסף וזמן. בקיצור, ככל שתשקיעו יותר, כך תהנו יותר ותרוויחו יותר בטווח הארוך.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: