יום ראשון, 16 במאי 2021, ה' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

מעקות זכוכית – פתרון עיצובי ובטיחותי לבית

עיצוב של בית חדש הוא דבר מרגש ביותר. כאשר אנחנו מתכננים מעבר דירה או בנייה של בית חדש, עיצוב הבית תופס חלק משמעותי מההכנות שלנו ומצריכת המשאבים. באופן כללי, נעשה הכל כדי שעיצוב הפנים של הבית החדש שלנו יהיה יפה, נוח וגם פרקטי. לשם כך ניתן להיעזר בשירותים של מעצב פנים, אך אנשים יצירתיים ובעלי חוש עיצובי, יכולים לעשות זאת גם בעצמם. 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

אחד מהאמצעים המקוריים והמסוגננים ביותר שניתן להוסיף לעיצוב הבית הוא מעקה זכוכית. הצורך במעקה בבית קיים במקרים בהם ישנה מרפסת או שישנן מדרגות פנימיות בתוך הבית. אם בעבר היה מקובל להשתמש בעיקר במעקות ממתכת, כיום ניתן גם לבחור בפתרון שהוא פרקטי ומרהיב כאחד – מעקות זכוכית. 

עיצוב מקורי עם מעקה זכוכית

מעקות הזכוכית מעניקים תחושה יוקרתית יותר לעיצוב של כל הבית. יש ביכולתם לשדרג את האווירה בבית, וליצור אמירה מסוגננת שהיא גם יפה מבחינה וויזואלית וגם מקורית וחדשנית. הזכוכית שבה נעשה שימוש לצורך המעקה היא חזקה ועמידה מאוד, כך שאין שום חשש שהמעקה יישבר כתוצאה ממכה או מפגיעה. 

את מעקה הזכוכית ניתן לעצב בשילוב גם עם חומרים נוספים, כמו מתכת, וכך ליצור מעקות מקוריים ויפהפיים שממלאים את מטרתם הבטיחותית וגם תורמים תרומה משמעותית לסגנון העיצובי של הבית. 

מעקה זכוכית - שילוב של פתרון פונקציונלי ומעוצב

חשוב לזכור כי מעקות זכוכית משמשים קודם כל כאביזר בטיחותי. התפקיד הפונקציונלי שלהם הוא ליצור נקודת אחיזה בזמן עלייה או ירידה במדרגות, או לשם הגנה במרפסות פני נפילה. בנוסף לכך, אנשים בעלי מוגבלויות תנועה או אנשים מבוגרים, מתקינים לעתים מעקות נוספים בביתם כדי לקבל כיסוי בטיחותי נוסף למניעת נפילה. 

אך דווקא מכיוון שהתקנת מעקה בבית היא הרבה פעמים צורך בטיחותי, אין סיבה שלא להפוך אותו לפריט עיצובי מרשים, כזה שסוחט מחמאות מכל אורח. השימוש במעקות זכוכית מאפשר גם לייצר בטיחות רבה יותר בבית, וגם להוסיף אמירה עיצובית מודרנית ונאה, שתמיד כיף להביט בה ולהשתמש בה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: