יום ראשון, 16 במאי 2021, ה' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

מהן ההשלכות של חקירה פלילית?   

כל חקירה פלילית מביאה איתה השלכות, לעיתים החקירה מסתיימת בכך שההליך הפלילי כלל לא ממשיך, זאת מחוסר יכולת לאסוף ראיות, או הראיות שנאספו אינן מספיקות בכדי להעמיד לדין את החשוד, אך ישנם מקרים בהם חקירה פלילית יכולה להוביל למצב של העמדה לדין ולפעמים גם לכלול עונשי מאסר כבדים.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

לכן, לא פעם חשודים אשר נמצאו במעצר והצלחיו לקבל שחרור בערבות בטוחים ששם הסתיים ההליך נגדם, אך לא כך תמיד הדבר, לאחר הגשת תלונה המשטרה מחוייבת לחקור את המקרה ולבחון האם נעשה נזק ולתת על כך תשובות וטיפול מקצועי.

אל תחשבו כי לאחר שהמשטרה החליטה לשחרר אתכם ממצער התיק הסתיים ואתם לא זקוקים לליווי של סנגור, במיוחד אם נעצרתם סנגור הוא הדבר היחיד שאתם יכולים להישען ולסמוך עליו שידאג ללוות אתכם בצורה הטובה ביותר. ההשלכות יכולות להיות כבדות מאוד אפילו גם אם מדובר רק על רישום פלילי שיכול להשפיע מאוד על עתידם של הרבה אנשים.

חקירה פלילית היא סוג של התחייבות המחפשת, אוספת וחוקרת ראיות לפשע ספציפי למטרה מסוימת או למקרה. באמצעות חקירה נכונה ונרחבת, חוקר פלילי מחפש ראיות ורמזים כדי לזהות האם התרחש או התבצע פשע ספציפי. אם בוצע פשע כזה, החוקרים עשויים לשקול להסתכל על רקע המעורבים ולראות בהם חשודים. הם ינסו לחשוף את האמת הקשורה לפשע שבוצע. רשויות אכיפת החוק והמשטרה מחויבות לחקירות פליליות מסוגים שונים.

אם תיפתח חקירה פלילית כראוי, תהיה לך ערובה לפתרון התיק הפלילי בקלות. עם זאת, לעומת זאת, אם החוקר כמעט ולא אוסף את הראיות והפרטים הדרושים לתיק, סביר להניח שיהיה קשה לאתר את החשוד לפשע. חקירה פלילית אינה קלה כמו מה שאתה חושב, שכן היא נותנת עבודה פרוצדוראלית, ויש לקחת שיקולים רבים.

בהמון מקרים רבים חקירות משטרה נמשכות זמן רב, זה יכול להוביל למצב של חקירות שנמשכות גם שנים רבות, זאת בשל הצורך לתאם עם עדים, לזמן אותם למתן עדות לאסוף את הראיות למקרה רק לפי הנחיות וחוקים ברורים, כל ראיה שנאספת לא לפי החוקים הברורים והמדויקיים אינה תהיה קבילה בבית הדין, לכן עצם הדגשים לאיסוף ראיות בדרכים מקובלות מוביל למשך חחקירה ארוך מאוד.

אחד הדברים שחוקר פלילי עשוי לחוות בדרכם הוא ביטחונם. כמובן שהם באופן אישי ילכו לזירת הפשע ויחקרו כל מה שיתאים למצב. בכך הם ייחשפו לגורמים שונים העלולים לגרום לבעיות וקשיים בפתרון התיק.

הליכי החקירה הפלילית

ישנם שלושה צעדים עיקריים להליכי חקירה פלילית אלה, והם:

1. חקירה - זה כולל נהלים לבדיקת הפשע, האם יש להמשיך במעצר. לאחר שהחוקרים יאשרו את הפשע, הראיות ייאספו, ואז יזוהה חשוד. אם החוקרים אוספים מספיק ראיות, החשוד ייעצר.

2. מעצר - החשוד נתפס כעת על ידי השוטר.מקרים בהם החשוד נעצר במקום מה שמכונה "על חם" בעת ביצוע הפשע וזאת בתוך המקום בו הפשע מבוצע.

3. הליכי משפט - כל הפרטים שנאספו והראיות במהלך תהליך החקירה יובאו בפני בית המשפט. לאחר מכן, השופטים יחליטו בנוגע לעונשו של הנאשם.

לאחר חקירה פלילית בהצלחה, השוטר או החוקר עשויים לשקול להסתכל על החשוד ולעצור את הנאשם במידת האפשר. לאחר מכן הם יבדקו את הנתונים שנאספו לצורך שיתוף פעולה של ראיות הדרושות להצגה בבית המשפט.

לסיכום : ההשלכות של חקירה פלילית הן רבות, הן כוללות המון מידע שנאס, ומידע שאיתו החשוד צריך להתמודד בבית הדין ולענות על השאלות וההאשמות נגדו, לשם כך מומלץ להתייעץ עם סנגור מקצועי שיוכל לבחון את המקרה ולהמליץ על המשך התנהלות בהתאם למצב בו אדם נמצא תחת חקירה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: