יום ראשון, 16 במאי 2021, ה' סיון ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

כיצד למחוק רישום פלילי במשטרה?

לא פעם אנשים נורמיטיבים רבים מוצאים עצמם במצב בו הם נכנסו למצב שהוביל אותם לקבל רישום פלילי במשטרה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

אין מחלוקת על כך שרישום פלילי יכול לפגוע מאוד בעתידו ותמידתו של כל אדם נורמטיבי, לכן אם רציתם לדעת על השלבים שיעזרו לכם להתמודד עם מחקית רישות פלילי, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

רישום פלילי מינורי יכול להוות חסמים רבים בחיינו. זה יכול להגביל את ההזדמנויות לבחור בעבודה איכותית ומשתלמת מכיוון שרוב החברות כיום עורכות בדיקת רקע כחלק מהליך הגיוס שלהן.

בישראל, מחקרים מצאו כי לאחד מכל 3 אנשים יש עבר פלילי. מי לדעתך היו מנהלי משאבי אנוש מעסיקים בין המועמדים בעלי עבר פלילי לבין המועמדים ללא עבר פלילי? כמובן שלאחרון יש תמיד יתרון על פני האחרים.

יחד עם זאת, מעבר חמציאת תעסוקה בכשכיר שנבדק האם קיים לו עבר פלילי, יש מקצועות שגם בהם אם קיים עבר פלילי לאדם הוא לא יכול לעסוק באותם מקצועות, כגון מורה נהיגה, נהג מונית. כל זאת כמובן בהתאם לסוג הרישום הפלילי וסוג העבירה עליה נפתח הרישום הפלילי.

ייעוץ וליווי של עורך דין פלילי מומלץ היא הדרך הטובה ביותר להגיש את מכתב הבקשה למחיקת הרישום הפלילי, זאת תוך הסבר ונימוק מהן הסיבות לפיהן יש לבצע את מחיקת הרישום.

הרחבות ואיטום
רישום פלילי יכול להשפיע גם על זכותך לדיור וחינוך איכותיים מכיוון שאנשים יחשבו שאי אפשר לסמוך עליך. זו הסיבה שבקשתך לאוניברסיטה או להשכרת נדל"ן תמיד תידחה.

אבל אל תאבד תקווה! מחיקת הרישום הפלילי שלך עשויה עדיין להיות אפשרית. בישראל, בית המשפט רשאי למחוק או להחתים סוגים מסוימים של רישומים פליליים. מחיקה מסירה הרשעות ומעצרים מהמרשם הפלילי של הפרט. לעומת זאת, איטום מרחיק את הרישום הפלילי של האדם מהציבור. עם זאת, אנשים אחרים עדיין יכולים לגשת למידע באמצעות צו בית משפט.

כיצד להגיש בקשה למחיקת רישום פלילי
מה אתה מתכוון לעשות בעת הגשת בקשה להסרה או מחיקה? ובכן, התהליך יכול להיות ארוך ומייגע. אבל זה יהיה שווה את זה בעתיד. כל שעליך לעשות הוא להגיש עתירה. לאחר מכן, תידרש להתייצב בבית המשפט. יש גם תקופת המתנה ארוכה, אז אתה צריך להיות סבלני.

אנשים רבים מאמינים גם כי הגשת בקשה למחיקה או הסרה דורשת זמן ומאמץ רב. אבל זה יכול גם לגרום לך הון מכיוון שיש עמלות ניהול ומשפט משפטיות להסדר.

במדינת ישראל, מרבית השיפוט המקומי והמדינות שואף להפוך יותר רשומות פליליות לזכאות לאיטום (חסימה מפני גישה לרישום הפלילי) וסילוק, כולל אלה שמתועדות מקורבנות סחר ועבירות הקשורות לסמים (מריחואנה בפרט). יחד עם זאת, ישנו הרישום המשטרתי, רישום זה נשאר למרות הרישום הפלילי. רישום משטרתי נשאר ללא הגבלה של תקופת זמן, יש לשים לב לפרטים אלו, למרות שרישום זה אינו מופיע בכל מקום, רק גופים בודדי ראשים לגשת אליו, כמו שב"כ, צה"ל, משרד הביטחון ועוד גופים ממשלתים.

מה שמפתיע הוא שגם המדינות וגם היישובים נוקטים בצעדים להגדלת הנהלים הנוכחיים. באופן ספציפי יותר, הם מנסים להיפטר מתקופת המתנה ארוכה תוך הפחתת הוצאות הגשה.

הרוב המכריע של המדינות מבצעים אוטומציה של הליכי איטום ומחיקה על ידי התאמת חוקי המדינה הנקייה.
זה לא הכל! יש מדינות שמעבירות חקיקה כדי להימנע מכל מכשול ברישוי תעסוקתי לאותם אנשי מקצוע שאפתנים. בשנת 2019, למשל, סביב תשע מדינות החלו לפתוח הזדמנות זו למועמדים מוכשרים ומוסמכים גם אם יש להם רשומות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: