יום חמישי, 24 ביוני 2021, י"ד תמוז ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

מאמרים ודעות ברמלוד נט באר יעקב

מכתבים למערכת של תושבי שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

כיצד קובעים את גובה ההחזר החודשי של ההלוואה?

גובה החזר ההלוואה מושפע בגורמים שונים כגון סוג ההלוואה, ריבית ההלוואה, תקופת החזר ההלוואה ועוד. כדי לחשב את גובה ההחזר החודשי חשוב להביא בחשבון את הגורמים הללו וכן ישנם לא מעט מחשבונים באתרי הבנקים אשר באמצעות הזנת הנתונים בהם אפשר לקבל את גובה החזר ההלוואה החודשי שעליכם להחזיר מדי חודש. בטרם לקיחת הלוואה חשובה להתייעץ עם יועץ בנקאי שיתאים לכם את ההלוואה המתאימה וכן יחשב לכם את גובה ההחזר החודשי של ההלוואה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

יח"צ

רמלודנט באר יעקב

מהו גובה החזר הלוואה?

גובה החזר הלוואה הוא סכום החזר ההלוואה שעליכם להחזיר מדי חודש לבנק או לגוף חוץ בנקאי שממנו לקחתם את ההלוואה. גובה ההחזר כולל בתוכו את תשלום ההלוואה והריבית בהתאם לסוג ההלוואה שלקחתם. את גובה ההחזר ההלוואה אתם יודעים בעת לקיחת ההלוואה, וכך אם לקחתם הלוואה לכל מטרה ופרסתם שאותם לגבי חמש שנים דרך הבנק, הבנקאי שלכם כבר במעמד בקשת ההלוואה יגיד לכם מהו גובה החזר ההלוואה שעליכם להחזיר מדי חודש. הודות לגובה ההחזר אפשר לתכנן בצורה טובה ויעילה את החודש ואת התקציב החודשי שלכם בלי להיכנס למינוס או להיות מופתעים.

כיצד נקבע גובה החזר ההלוואה?

גובה החזר ההלוואה נקבע בהתאם לתקופת ההלוואה והריבית שאתם משלמים על ההלוואה. לכל הלוואה יש ריבית ותקופת החזר של פריסת תשלומים עד חמש שנים. אם למשל לקחתם הלוואה לכל מטרה ואתם יכולים להחזיר כל חודש רק 500 ₪ גובה החזר ההלוואה יהיה בסכום הזה אם נפרוס את ההלוואה לכמה שיותר תשלומים. כלומר פריסת הלוואה לחמש שנים תגרום להחזר הלוואה נמוך יותר מאשר פריסת ההלוואה לאורך תקופה קצרה. לכן שאתם מבקשים הלוואה לכל מטרה או כל הלוואה אחרת, הדבר הראשון שאתם צריכים לשים לב זה ריבית הלוואה וגובה החזרו ההלוואה שעליכם להחזיר מדי חודש.

מחשבונים להחזרי הלוואה

מחשבונים להחזרי הלוואה נמצאים ברוב אתרי הבנקים. מחשבונים אלה עוזרים לנו לקבל מידע תוך דקות ספורות במקום לקבוע פגישה עם יועץ בנקאי. במחשבונים אפשר להזין את סכום ההלוואה שאתם רוצים לקחת ותוך דקות תקבלו את סוגי ההלוואות השונות שאתם יכולים לקחת עם הריביות השונות. בהתאם לכך תוכלו להחליט איזה סוג הלוואה מתאימה להם ולצרכים האישיים שלכם. המחשבונים חוסכים לא מעט זמן וכסף והם דרך נפלאה לדעת תוך זמן קצר את כל המידע שאתם צריכים על הלוואה שאתם עומדים לקחת ועל גובה החזר ההלוואה מדי חודש.

מה עדיף יועץ בנקאי או מחשבוני החזר?

אם מדובר על הלוואה ראשונה שלכם ואתם לא ממש מבינים בהלוואות, עדיף לכם לקבוע פגישה עם יועץ בנקאי שיתאים לכם את ההלוואה הטובה ביותר לכם עם הריבית המשתלמת והנמוכה ביותר שבהתאם לצרכים שלכם. ייעוץ על ידי יועץ בנקאי היא הדרך הטובה ביותר לקבלת מידע על הלוואות שונות. אך אם אתם קצרים בזמן ולקחתם כמה הלוואות בחיים, תוכלו לחסוך את הזמן להגיע לבנק ולבדוק במחשבוני ההחזר את סוגי ההלוואות והריביות השונות ובהתאם לכך להחליט איזו הלוואה מתאימה לכם ולצרכים שלכם.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: