יום רביעי, 17 ביולי 2024, י"א תמוז ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

פוליטיקה מקומית ברמלוד נט

כל הדיווחים והפוליטיקה המקומית של שוהם, באר יעקב, חבל מודיעין, גזר, עמק לוד, רמלה ולוד

לוד: ראש העיר יאיר רביבו פיטר את סגנו אליהו ממן

יש בעל בית בלוד: בהפגנת כושר מנהיגות חסר פשרות פיטר ראש העיר יאיר רביבו את סגנו אליהו ממן

פורסם בתאריך:


רביבו: "לחתרנות פוליטית ולחוסר נאמנות תחת הנהגתי כראש עיר יש מחיר. לצערי הרב נאלצתי לפטר את הרב אליהו ממן מתפקידו כסגן ראש עיר. לא יעלה על הדעת שסגני יפעל נגדי באופן מבזה ובלתי ראוי, מאחורי גבי, משיקולים פוליטיים זרים ובלתי אחראיים, בניגוד למצופה מחבר לקואליציה השותף בהנהלת העיר. הבאנו ללוד סדר יום חדש ואני אלחם רק בעד פוליטיקה נקייה!"
בתום דיון סוער במועצת העיר סביב אישרור הגוף הבוחר לבחירת הרב הראשי ללוד, הודיע ראש העיר עו"ד יאיר רביבו בצעד חריג, כי החליט לפטר את הרב אליהו ממן מתפקידו וליטול את כל סמכויותיו. בהודעה שהוציא ראש העיר, הוא מנמק את החלטתו:
"לחתרנות פוליטית ולחוסר נאמנות תחת הנהגתי כראש עיר יש מחיר. לצערי הרב, נאלצתי היום לפטר את הרב אליהו ממן מתפקידו כסגן ראש עיר וליטול ממנו את כל סמכויותיו.
"בתקופה האחרונה על רקע הבחירות לרב העיר, פעל סגני הרב אליהו ממן בחתרנות ובחוסר נאמנות כלפיי, כמי שמכהן כראש העיר ועומד בראש המערכת, תוך רמיסה ברגל גסה של הכללים האתיים המחייבים, בניגוד למצופה מחבר לקואליציה השותף בהנהלת העיר, בוודאי מסגן ראש עיר, במיוחד נוכח העובדה שכיבדתי את ההסכם למנותו כסגן, חרף לחצים אדירים שהופעלו עליי, כי מילה שלי זו מילה.
"לא יעלה על הדעת שסגני יפעל נגדי באופן מבזה ובלתי ראוי, מאחורי גבי, משיקולים פוליטיים זרים ובלתי אחראיים, בהקשר לבחירת רב ראשי לעיר לוד".
ראש העיר מציין בהודעתו כי אמנם בחירות לתפקיד רב עיר הינן, מטיבן, בחירות טעונות. הבחירות האחרונות לרבנות נערכו לפני למעלה מ- 40 שנה. אולם לפני כשנה בחרה מועצת העיר פה אחד, את 12 נציגי הסיעות השונות במועצה לגוף הבוחר המונה בלוד 24 נציגים. 12 נציגים נוספים נבחרו, בהתאם לתקנות, על ידי בתי הכנסת, שר הדתות וראש העיר.
"למרבה ההפתעה, בימים האחרונים, אחרי שכבר הוקם כדין הגוף הבוחר לבחירת הרב, וימים ספורים לפני קביעת תאריך הבחירות, החלו מופעלים לחצים גדולים משיקולים זרים ע"י חלק מהמפלגות הגדולות בכנסת על נציגיהם במועצת העיר, להחליף נציגים בגוף הבוחר, וזאת כאמור בניגוד להסכמים הקואליציוניים שנחתמו עם עמי כראש העיר.
"בישיבת המועצה היום (6.3.17), החליטו חברי המועצה השותפים לקואליציה, לאשרר את החלטתם מלפני שנה ולהשאיר את הרכב הגוף הבוחר לתפקיד הרב הראשי, ולא לאפשר לגורמים חיצוניים לנהל את העיר ולהשתמש בחברי מועצה כבובות על חוט וככלי משחק בידיהם. מה שהכריע ועל כך הערכתי ותודתי לחברי המועצה, היא מחויבות  אתית ומוסרית, קודם כל לתושבי העיר ולא לגורמים חיצוניים, ואחריותם כשותפים לקואליציה העירונית.
"אני רואה בהתנהגותו של הרב אליהו ממן הפרה בוטה של ההסכם עמו. נבחר ציבור אשר שותף להנהלת העירייה ולקואליציה העירונית, חייב לכבד את התחייבויותיו ולא להיכנע ללחצים כאלו ואחרים, כמו כן לשמש דוגמא אישית ולנהוג על פי קוד אתי, הוגן, ראוי, ואחראי המייחד את פעילותנו בקואליציה העירונית. זוהי תעודת הזהות הערכית של חברי מועצה החברים בקואליציה שמטרתה לשמור על תרבות ערכית ראויה ולא לפעול במחשכים כנגד ראש העיר.
"כללים אתיים אלה מחייבים הקפדה ושמירה על מערכות יחסי גומלין שבין חבר הקואליציה לבין ראש העיר, ולבין חברי מועצה אחרים השותפים לעשייה העירונית.
"היום היה זה מבחן למנהיגותי כראש העיר כמי שנבחר לאחר שנים ארוכות של ועדות קרואות, כדי להשפיע על תהליכים ובחירת רב ראשי זהו בהחלט אחד התהליכים החשובים.
"השיקול המנחה אותי כראש עיר הוא בראש ובראשונה טובת הציבור, כדי שייבחר רב ראוי ומתאים, שיקדם בע"ה שירותי דת מיטביים לתושבי העיר.
"הדעת נותנת, שהליכים לבחירת רב עיר, ייעשו כדת וכדין, ללא התערבות חיצונית, מתוך שיקול דעת ושיקולים ענייניים שרואים כאמור את טובת העיר, בשקיפות מלאה ותוך הקפדה אחר הוראות הדין וסדרי מינהל תקינים שתמנע לזות שפתיים, כבסיס לאמון הציבור במנהיגיו.
"הציבור מצפה שמנהיגיו ישפיעו על החלטות מסוג זה, ובטח לא גורמים פוליטיים מחוץ לעיר ואני גאה בחברי מועצת העיר על  האחריות שגילו.
"כאמור, חתרנות, חוסר נאמנות ואי כיבוד הסכם עמי, אינם יכולים להיות חלק מהנהלת העירייה ולפיכך החלטתי לנקוט בצעד ברור ונחוש זה, כמי שנאמן לדרכו ועקרונותיו ואין זה משנה מה 'המחיר'. הבאנו ללוד סדר יום חדש ואני אלחם רק בעד פוליטיקה נקייה"!
בסביבתו הקרובה של ראש העיר ציינו כי ראש העיר החליט לנקוט בצעד חריג זה, לאחר שיקול דעת כבד וענייני, לא ממניעים אישיים. "אלו הם כללי המשחק בפוליטיקה כאשר חוצים קו אדום", הבהירו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: