יום חמישי, 30 במאי 2024, כ"ב אייר ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

תרבות ופנאי ברמלוד נט

תרבות ופנאי

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "צביקה פיק, שיקף את יופי פניה של מדינת ישראל בעולם כולו"

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "צביקה פיק היה אחד מאבני היסוד של המוזיקה והתרבות הישראלית. הלהיטים שיצר נכנסו לכל בית בישראל וחדרו לאלפי לבבות והביאו לישראל הישגים כבירים, דוגמת הזכייה באירוויזיון 1998."

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בסרטון: הרב יעקב גלויברמן: "בצער ובכאב על פטירת ידיד ותיק הזמר והיוצר צביקה פיק ז"ל. זכיתי לארח את האיש עם הלב הענק, בשמחת תורה 1980 בהתוועדות חסידית עד אור הבוקר בחצרו של של הרבי מליובאוויטש."

רבים וטובים הספידו את גדול האומנים והזמרים צביקה פיק (72), שנפטר אתמול (ראשון) בביתו מדום לב. 

הלוויתו תיערך הבוקר בשעה 10:00 ברמת השרון. יהי זכרו ברוך!

ראש הממשלה יאיר לפיד מסר: "צביקה פיק שר 'מוזיקה ללב היא חודרת' - משפט שמתאר בדיוק רב את שיריו ומנגינותיו שחדרו ללב ולתרבות הישראלית והפכו לנכס צאן ברזל. צביקה היה אמן מהפכני בדורו, מעמודי התווך של הפופ הישראלי. צביקה הלך היום לעולמו, אך השירים והמנגינות שהותיר אחריו ימשיכו להתנגן עוד שנים רבות". 

צילום: תאגיד השידור הישראלי

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד לזמר והיוצר: "צביקה פיק חידש את הנוף התרבותי הישראלי וחולל בו שינוי מהפכני. המוזיקה שלו חדרה ללבבות, כמילות השיר, והפכה לחלק בלתי-נפרד מפסקול חיינו. כשרונו יוצא-הדופן כיוצר הניב לתרבות הישראלית פנינים יפהפיות. הוא היה ישראלי כל כך, והתחבר באופן עמוק לשורשים העבריים העשירים שלנו, ובה בעת שיקף את יופי פניה של מדינת ישראל בעולם כולו. קולו ולחניו ימשיכו להתנגן באוזנינו האוהבות לשנים קדימה". 

שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר: "עצב גדול על מותו של הזמר והיוצר צביקה פיק, מגדולי אמני ישראל. פיק היה אחד מאבני היסוד של המוזיקה והתרבות הישראלית. הלהיטים שיצר נכנסו לכל בית בישראל וחדרו לאלפי לבבות והביאו לישראל הישגים כבירים, דוגמת הזכייה באירוויזיון 1998. אני בטוח שהצלילים אשר פיק הביא לעולם, ישארו כאן שנים רבות וימשיכו להיות חלק משמעותי מהפסקול הישראלי". 

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו: "רעייתי שרה ואני דואבים על פטירתו של צביקה פיק, מגדולי אמני ישראל. הייתה בו שמחת חיים שבאה לידי ביטוי בשיריו הנפלאים. צביקה היה ויהיה חלק בלתי נפרד מפסקול חיינו. אנו שולחים תנחומים מעומק הלב למשפחתו. יהי זכרו ברוך".

סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער: ״מת אב ומת אלול״. באב נפטר ״המאסטרו״ צביקה פיק – אחד היוצרים, המוזיקאים והזמרים המוכשרים ביותר שהעשיר את התרבות והמוזיקה בישראל במשך עשרות שנים. אהבתי מאוד את צביקה שאחראי ליצירות הגדולות שהפכו לפס הקול של חיינו. הן יישארו איתנו לעד. יהי זכרו ברוך".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: