יום חמישי, 28 בספטמבר 2023, י"ג תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

תרבות ופנאי ברמלוד נט באר יעקב

תרבות ופנאי

"ידידים" לעת צרה בכל מקום ובעיקר בדרכים

ארגון ידידים הנו ארגון ייחודי, המעניק ״עזרה ראשונה שאינה רפואית״ שאינה מצריכה ידע מקצועי בדרכים ובבתים, 24 שעות ביממה, למעט שבת וחג.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

 בתמונה: עומר גבאי-המלאך מ"ידידים" אחרי חילוץ המפתחות מתוך הרכב בכפר חנניה.

ביום שישי האחרון, לאחר נסיעה ארוכה לצימר בצפון, הגענו בשמחה אל היעד. בני שנהג ברכב השאיר את המפתחות בתוך הרכב, וירד לרוקן את הציוד שהבאנו איתנו. אשתי נכנסה בשחה כשחיוך רחב על פניה: "הנה, כבשנו את היעד", ואז גיליתי להפתעתי כי המפתחות נשארו נעולים בתוך הרכב. הרגשה לא נעימה, בלשון המעטה.

 בדקתי עם "איתוראן" ועם המוקד של החברה ממנה רכשתי את הרכב, אם ניתן לשחרר את נעילת הרכב מרחוק, אך לצערי הרב התשובה היתה שלילית. פניתי לחבר שמתנדב בארגון "ידידים" ותוך רבע שעה הגיע אלי "מלאך" צעיר העונה לשם, עומר גבאי, מתנדב מ"ידידים", שבמקרה גם הוא היה בנופש בצפון, עם משפחתו. עומר המיומן מאוד בהצלת תינוקות, שמח לדעת שהפעם אין תינוק ברכב, ובכל זאת הזדרז להפעיל את כישוריו הטובים, שבזכותם קיבלתי את מפתחות הרכב מידיו האמונות, והכל בשמחה ובמאור פנים. ועל כך אני מודה ומברך את עומר גבאי על נדיבות לבו על מעשהו הטוב.

ארנון אברהם-מלאך רמלאי מ"ידידים" מחייך אחרי חילוץ פעוט מתוך רכב נעול ברמלה לפני שלושה שבועות.

מיהו ארגון "ידידים"?   

ארגון "ידידים" אינו פועל על מנת לקבל פרס אלא רק כדי לסייע למי שנתקל בבעייה שאין באפשרותו לפתור אותה, בין אם זה להחליף גלגל בגלל תקר או נעילת רכב כשהמפתחות בפנים. המצב הכי חמור שבגינו מזעיקים את "ידידים" הינו כאשר שוכחים בטעות תינוק או חיית מחמד, כגון כלב.

ארגון "ידידים" מסייע בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בפנצ’ר, התנעת רכבים, מילוי מים / שמן / דלק, בכבישים מהירים ואף בפתיחת רכבים נעולים באמצעות ציוד מקצועי וללא כל נזק.

בנוסף, מתנדבי ידידים מבצעים חילוצי שטח לרכבים שהתחפרו, מסייעים בפתיחת דלתות בתים שנטרקו ועוברים הכשרות מקצועיות לחילוץ אנשים ממעליות תקועות.

הארגון משתף פעולה עם כלל כוחות ההצלה והחירום, ומסייע במקרים של חילוץ תינוקות שננעלו ברכבים, בחילוץ אנשים ממעליות במקרים בהם קיים חשש לחיי אדם ומסייע למשטרת ישראל באיתור נעדרים.

שיתופי פעולה:

כמו כן קיימים שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ, למתן מענה מהיר ואיכותי בשגרה, ולשילוב מתנדבי הארגון בפרויקטים ייחודיים, דוגמת “עיר ללא אלימות” או “סע”ר” למתן מענה מיידי בשעת חירום.

איך הכל התחיל:

הארגון הוקם בשנת 2006, ומנוהל ע”י המנכ”ל ישראל אלמסי, ולצידו הסמנכ”ל לייזי שטרן.
מאז הארגון הלך והתפתח עד שכיום כבר יודעים אלפי הפונים מידי חודש מכל רחבי הארץ ללא הבדל דת גזע, או מין, כי בכל מקרה בו נתקעים הם בדרכים, ידידים תמיד יהיו שם בשביל לחלץ ולסייע.

היכן אנחנו כיום:

הדבר מתאפשר הודות ל-45,000 מתנדבים ומתנדבות המגיעים מכל קצוות האוכלוסיה האזרחית בישראל, פזורים בכל רחבי הארץ, מדן ועד אילת, ומצוידים בניסיון, בידע ובציוד מקצועי רב.

התהליך מתחיל במוקד הארצי, המופעל אף הוא על ידי למעלה משלש מאות וחמישים מוקדנים מתנדבים אשר באמצעות מרכזיה משוכללת מקבלים את השיחה אל הטלפון האישי שלהם ומשם האירועים מנותבים אל הצוותים הרלוונטיים ואל הכוננים הזמינים שבשטח, עד למתן המענה המהיר ביותר לאזרח שנתקע.

החזון:

החזון שלנו הוא להגיע למצב בו יהיה לפחות מתנדב אחד בכל בניין, כך נוכל להגיע למצב בו לא יתקע אף אדם למעלה ממספר דקות בכל מקום ברחבי הארץ.

כך נהפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: