יום חמישי, 28 בספטמבר 2023, י"ג תשרי ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

תרבות ופנאי ברמלוד נט באר יעקב

תרבות ופנאי

ההגדה והעברת סיפור יציאת מצרים חשובה להמשך קיומנו כעם יהודי

הערב, נסב סביב שולחן הפסח, אחד החגים המשמעותיים ביותר לעם היהודי, אשר נחגג בכל גלויות ישראל וכאן בארץ כבר אלפי שנים. לכבוד חג הפסח, מצאתי בארכיון יצחק נבון נאום שנשאה אופירה נבון - רעיית הנשיא בפני נשות הסגל הדיפלומטי, כאשר ערכה לכבודן סדר פסח, במרס שנת 1980. גילוי נאות - ג'אק הינו חבר בהנהלת העמותה להנצחת זכרו ומורשתו של יצחק נבון, הנשיא החמישי שלנו. (ארז, בנו של יצחק נבון ז"ל, עומד בראשות העמותה). תודה למנהלת הארכיון- תלמה הרפז גלבוע.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: הנשיא יצחק נבון עם רעייתו אופירה וילדיהם נעמה וארז נבון. (צילום- YNET)                                                                              הערב, נסב סביב שולחן הפסח, אחד החגים המשמעותיים ביותר לעם היהודי, אשר נחגג בכל גלויות ישראל וכאן בארץ כבר אלפי שנים.
לכבוד חג הפסח, מצאתי בארכיון יצחק נבון נאום שנשאה אופירה נבון - רעיית הנשיא בפני נשות הסגל הדיפלומטי, כאשר ערכה לכבודן סדר פסח, במרס שנת 1980.
בנאום היא עוסקת בשנת הילד הבינלאומית ובציווי "ואהבת לרעך כמוך", ומסבירה לנשות הדיפלומטים על קצה המזלג ממנהגי החג, אבל אותנו משכה דווקא האנקדוטה על על ילדי הזוג הנשיאותי ארז ונעמה נבון, אשר מתבלבלים בין המצרים של היום למצרים של תקופת יציאת מצרים. איזה מזל שיש לנו שלום עם מצרים כבר יותר מארבעים שנה, ואנו עם חופשי בארצנו!

להלן האנקדוטה: 
"ילדינו הקטנים מתקשים להבין כי מדובר כאן על אירוע שקרה לאבותינו לפני 3200 שנה, והם נוטים לזהות את מצרים של אז למצרים של היום ואת המלך של אותם ימים למושל של היום.
לשמחתנו, העובדה שקיים שלום בינינו ובין מצרים - עוזרת להסביר להם כי מדובר במאבק שאיננו בתחום זמננו אנו, למרות שאנו מצווים על ידי המסורת שלנו להרגיש כאילו אנו בעצמנו היינו עבדים במצרים."

 

להלן ארבעת דפי הנאום של אופירה נבון בפני נשות הסגל הדיפלומטי, מרס 1980

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: