יום חמישי, 13 ביוני 2024, ז' סיון ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

שידורי לייב ברמלוד נט

שידורים חיים של אולפן וידאו

הערב (שני) בשעה 21:00 ב"ברדוגו לייב"!!!

ניסים סרוסי מתארח היום ב 21:00 ב"ברדוגו לייב": ראיון שגורם לנו להתרפק על ברכי הנוסטלגיה ועל להיטיו הגדולים של הזמר הענק. היום יום שני 9.5.2022 בשעה  21:00 השידור הזה נדחה מיום חמישי שיבר להערב, בגלל הפיגוע האכזרי שהתרחש באלעד.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

הקליקו על הלינק הכחול, הערב (שני)   בשעה 21:00 גם כדי לחזור בזמן לראשית שנת  1975 כאשר היה לנו רק ערוץ אחד בטלויזיה הישראלית:

https://bardugolive.co.il/

הראיון ב"טנדו" של ירון לונדון עם ניסים סרוסי היה ריאיון טלוויזיוני במסגרת שידורי רשות השידור בינואר של שנת 1975, שבמהלכו אירעה תקרית בין המראיין למרואיין ששוייכה בתקשורת ובציבור כחלק מן השסע העדתי בישראל, הדיו נשמעו גם ארבעה עשורים לאחר האירוע.

המראיין ועורך התוכנית, ירון לונדון מראיין את הזמר ניסים סרוסי. (צילום-מעריב)

המראיין ועורך התוכנית, ירון לונדון, שאל את המרואיין, ניסים סרוסי, כוכב זמר עולה באותה העת, שאלות שנראו באופן מתנשא ולעגני על מראהו וסגנונו המוזיקלי ועל כיצד נהפך לכוכב ("רק במדינה כמו ישראל אדם שנראה כך יכול להיהפך לכוכב"), והיו שראו בכך את תפישתו של לונדון כגזען ומתנשא כלפי יהדות המזרח.

עם השנים התבססה לה התפישה בציבור כי סרוסי ירד מן הארץ לצרפת כי חש מושפל ונלעג מהראיון המדובר, אך סרוסי עצמו טען בראיון כ-40 שנה לאחר המקרה כי לא כך הדבר וכי הוא ליבן את הנושא בשיחה פרטית מול לונדון ומבחינתו התקרית שייכת לעבר. לדברי לונדון עצמו לא הייתה לו כוונה להעליב את סרוסי אך הוא הודה כי לראייתו נכון לאותה העת ההתנהגות ה"מצועצעת" של זמרים ים-תיכוניים בהשוואה לשלמה ארצי או יהודית רביץ נראתה לו "מטופשת ומגוחכת" ולכן שאל על כך, הוא הוסיף כי אז לא הייתה לו את ההבנה שיש לו כיום לגבי "ישראל השנייה" שרובה הוא יהודים ספרדים, מזרחים ועולים חדשים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: