יום חמישי, 13 ביוני 2024, ז' סיון ה' תשפ"ד
לפרסום חייגו: 08-9255158

מקס ומוריס ברמלוד נט

מדור הרכילות של רמלה לוד ובאר יעקב

- מקס ומוריס מצטרפים לאיחולים של ראש העיר ומברכים את כל עם ישראל בשבוע טוב ובברכת יום עצמאות שמח!

מקס ומוריס מוכנים להתחסן בכל חודש מחדש, רק כדי לחזור לשגרה ולחגוג את חגי ישראל כהלכתם. ולכל מתנגדי החיסונים ומכחישי הקורונה, הם אומרים: שבו בשקט, והניחו לנו לשמוח בחגינו!

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: מימונה בלוד: גם רב העיר שמעון מאיר ביטון  והשר אלי כהן הגיעו לבקר

החג האהוב ביותר על מקס ומוריס הוא חג הפסח, ואחריו, כמובן – חגיגות המימונה. איזה כיף היה לעשות סדר כהלכתו, כשהמשפחה המורחבת מתכנסת לקרוא את ההגדה ולשיר את שירי החג, והילדים מחפשים בכל הבית את האפיקומן. מקס שואל, למה אנחנו צריכים לעבור שנת קורונה כה קשה כמו שהייתה לנו, כדי שנוכל להעריך את הדברים הקטנים והטובים בחיים, שעם השנים הפכו למובנים מאליהם?! כמו כן, בשעת כתיבת שורות אלה, מטיל נשיא המדינה ראובן ריבלין את מלאכת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו. מקס ומוריס מתחננים בפני כל הפוליטיקאים בארץ, במיוחד אלו עם האגו הנפוח ובמיוחד לפני יום העצמאות ה-73 של המדינה, להסיר את כל שכבות האגו מעליהם, ולהתאחד למען המדינה, כי בחירות חמישיות בתוך פחות מ-3 שנים עלולות להמיט על כולנו אסון, חס ושלום!

מימונה בלוד: גם ערוץ 12 התעניין

זמן קצר לפני כניסת חג המצות, פרסם ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו, פוסט הודיה לקדוש ברוך הוא, בו כתב כי בלוד אירע נס! ברוך השם, ירדנו אל מתחת ל-100 חולים פעילים בקורונה, כאשר רק בינואר היו בלוד כאלף חולים. המספר המדויק של החולים הוא 83, שזהו המספר שהיה באפריל לפני שנה, בסיום הסגר של פסח. בימים האחרונים אין כמעט מאומתים חדשים. כל מי שמכיר את רביבו, יודע שבשנה האחרונה הוא עוקב 3 פעמים ביום אחר הנתונים. ראש העיר הודה לבורא עולם, וביקש מתושבי לוד: "קחו דקה כמוני ואמרו לקב"ה מזמור לתודה!". מקס ומוריס מזכירים, שהם צפו בדיוק רב את מועד המצאת החיסונים ודעיכת המגפה. 

ראש העיר עם אמא אסתר והרעיה יקירה שיזכו לשנים רבות וטובות!

ובכן, הקורונה כבר כמעט מאחורינו, ברוך השם, וחגיגות המימונה הגיעו בדיוק בזמן! ראש העיר שמח לבשר על פתיחת החגיגות במילים חמות: "איזה אושר! אני מודה להוריי היקרים, שחיכו שנה שלמה לארח את כולם, יהודים, ערבים, חרדים, אנשי ציבור ועמך ישראל". ממש כמו שלמקס ומוריס הייתה בקשה לכל הפוליטיקאים להתאחד למען המדינה, גם רביבו ייחל לכך שהמנהיגים בירושלים לא רק יבקרו במימונות, אלא גם ילמדו את המסר של אהבת חינם, הכנסת אורחים וכיבוד כל אדם, ולא משנה מינו, מוצאו ועמדתו הפוליטית. מקס ומוריס מזדהים עם תקוותו של רביבו ומצטרפים לתפילה שכך אכן יהיה, כדי שהסבל שעברנו בשנה האחרונה לא יהיה לשווא. המבקרים הרבים במימונה שארגנו הוריו, אסתר ויעקב שיחיו, מלמדים על כך שרביבו הפך לאחד האנשים החזקים במדינה בכלל, ובליכוד בפרט. כרגיל, היה מתוק ושמח, וקריאות ה"תרבחו ותסעדו" נשמעו מכל עבר. בסיום החגיגות, הודה ראש העיר להוריו היקרים, שיזכו בעזרת השם לבריאות איתנה ולארח ככה כל שנה! מקס ומוריס מצטרפים לברכות.

מימונה בלוד:בני משפחת רביבו התגייסו לטובת הכנת המופלטות

ואכן, כהרגלם בקודש, אסתר ויעקב רביבו ערכו בביתם את אחת המימונות היפות ומכניסות האורחים שנראו בארץ, עם המופלטות הכי טעימות ושלל מיני מתיקה ומעדנים שטרם נראו כמותם. כיאה לאחד מהאנשים המשפיעים והחזקים היום בליכוד, הגיעו לבית הוריו של יאיר רביבו כל שרי הממשלה וחברי הכנסת של הליכוד ועשרות מפורסמים, שנהנו ממטעמיה המופלאים של האימא אסתר. כולנו מאחלים למשפחת רביבו, שנזכה לחגוג איתם עוד מימונות רבות ושמחות, אמן!

מימונה בבאר יעקב: ניסים גוזלן עושה שמח

גם השכנים מרמלה ומבאר יעקב חגגו ברוב עם ופאר את החג, כפי שאתם יכולים לראות בתמונות שלפניכם. ניסים גוזלן, ראש מועצת באר יעקב, הנהיג בשנים האחרונות נוהל של חגיגות מימונה "על גלגלים". משאית מימונה מפוארת עברה בכל רחבי היישוב, שימחה את התושבים שצפו בה מן המרפסות, והעבירה את איחוליו, מעומק הלב, לתושבי באר יעקב: תרבחו ותסעדו, תחגגו ותיהנו!

מימונה ברמלה: מיכאל וידל ואישתו בתלבושת המסורתית

מקס ומוריס מוכנים להתחסן בכל חודש מחדש, רק כדי לחזור לשגרה ולחגוג את חגי ישראל כהלכתם. ולכל מתנגדי החיסונים ומכחישי הקורונה, הם אומרים: שבו בשקט, והניחו לנו לשמוח בחגינו!

מפעל חסד של איש אחד: שי אסולין

כלל ידוע הוא שבימי צרה ומלחמה, ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, בימי חג ושמחה, עם ישראל מתאחד וכולנו מגלים שהציווי "כל ישראל ערבים זה לזה" מתקיים בנו, הלכה למעשה. ארגוני החסד עבדו לפני החג בשיא הקיטור, ולא השאירו משפחה אחת שלא היה לה איך לחגוג את החג ואת ליל הסדר. בין כולם, בחרנו לציין הפעם במיוחד את איש החסד - שי אסולין, הפעיל הקהילתי החרוץ ביותר ברמלה, שחילק לקראת חג החירות, יחד עם מתנדבים, כ-320 סלי מזון ותווי קניה למשפחות נצרכות ולקשישים עריריים ברמלה, אשר עזרו להעביר את החג בשמחה וברווחה, גם למי שאין הפרוטה מצויה בכיסו. שי אסולין הודה לכל התורמים, והביע שביעות רצון מהמעשה הטוב שעשו חבריו לפני החג, כאשר האירו גם הפעם את בתיהם של  רבים מהנזקקים בעיר רמלה. יישר כוח!

ומחסד אחד לשני: התופעה הפלאית ממש, של תרומת כליות לאנשים זרים, שהולכת וצוברת תאוצה, מהווה סימן נוסף לערבות ההדדית שיש בעם ישראל. ערבות שגם בזמן מחלוקות פנימיות קשות לא עוזבת אותנו, ברוך השם. גם על אזורנו לא פסחה התופעה המבורכת, והשבוע התפרסם כי נתרמה הכליה ה-1000 באמצעות עמותת "מתנת חיים". אתם קולטים את משמעות הדבר? אלף אנשים תרמו כליה כדי להציל אדם שלא הכירו, מתוכם יש תשעה נציגים לעיר לוד! תשעה מלאכים. תשעה שגרירים של חסד, רחמנות וצדקה בלתי נתפשים. ואלו שמותיהם: הרב דודי אברמוביץ - שגם הבן שלו תרם כליה, אורי כהן, חננאל פריש, ליאור בנישטי, אליהו נתן, שלומית נהיר וידידיה צוקרמן. מאז שתמונת התורמים שלפניכם צולמה, לפני כשבועיים וחצי, הצטרף תורם נוסף לרשימת צדיקי יסוד עולם: צור רענן. ברשימה יש גם עובד עיריית לוד שתרם כליה - איתן לוי. הביטו בתמונה: כולם בריאים ושלמים, עוסקים בספורט ועושים מילואים. אין ספק שיש משהו מיוחד בעיר שלנו. אווירה של נתינה ועזרה הדדית. אנו ממוקמים בעשירייה המובילה בישראל לתרומת כליות.

בוחנים לב ותורמים כליות. הלודאים בראש רשימת התורמים!

בימים של נגיף שלא מבחין בין אנשים, ובימים של סערות פוליטיות קשות מנשוא, חשוב לזכור, שלפני ואחרי הכול, כולנו אחים. זו הזדמנות להזכיר שרונית דנינו, תושבת העיר לוד, זקוקה בדחיפות לתרומת כליה, ומחכה לאיש או לאשה שיהיו מוכנים לסייע לה בתרומה הגדולה הזאת, שהיא מצילת חיים ממש. הפיצו את סיפור הפלא הזה בעם ישראל, כדי שנמצא עוד כמה תורמים צדיקים, שיצילו בע"ה עוד חיים!

ראש העיר רמלה, מיכאל וידל, אשר עם כניסתו לתפקיד, יזם את פסטיבל "רמלה – עיר עולם", שהולך ומשתבח משנה לשנה, שמח לחדש את פתיחת החגיגות, לאחר השנה האחרונה בה הן הוגבלו מסיבות מובנות. אבל לצד החגיגות והפסטיבלים, ממשיך וידל בעשייה ובשיפור פני העיר רמלה. וידל נראה כשהוא רכוב על טרקטורון שצובע את הכבישים, במהלך ריבוד הרחובות משה דיין ועמיחי. וידל הבטיח לתושבי העיר לקרצף ולרבד את כל כבישי העיר המשובשים, במסגרת תוכנית הפיתוח ברמלה. עפ"י התכנית השנתית, במהלך שנת 2021, רשימה ארוכה של רחובות יעברו שדרוג בהתאם למיפוי העירוני. העבודות לחידוש התשתיות הישנות וביצוע שיפורי בטיחות וסימוני דרך, נותנות מענה בטיחותי ראוי לתושבים. מסכם ומבקש ראש העיר רמלה: "אם נתקלתם בעבודות בכביש, היו סבלניים, כי יש מי שעובד למענכם, ובקרוב זה ישתלם לכולם!".

מיכאל וידל: עת לחגוג ועת לרבד כבישים

ברוך דיין האמת: כל כך עצוב וסמלי, שדווקא ביום א' השבוע, פחות מחודש לאחר שמקס ומוריס בישרו לכם שהוא הכניס ספר תורה חדש לבית כנסת, וביום בו התקיימו חגיגות המימונה, ליווינו למנוחת עולמים את אחד מוותיקי העיר. אדם ענק, מדור המייסדים של לוד ויקיר העיר, רפאל אביטל ז"ל, שהיה ממובילי רוח העשייה וההתנדבות, והקרין מאישיותו הלבבית על העיר לוד, כאיש חסד, נעים הליכות, איש משפחה למופת, אוהב התורה וארץ ישראל, סמל ודוגמא לאהבת האדם. סיפורו של רפי אביטל הוא סיפורה של יהדות מרוקו, של עלייתה לישראל ושל קליטתה בה, שלא הייתה חפה מטעויות, פגמים וקשיים. זהו גם סיפור של מדינה בהתהוותה, של העיר לוד בהתחדשותה ושל אדם שכל חייו תרם למדינה ולחברה הישראלית - ציוני אמיתי!

אבידה גדולה למשפחה ולעיר לוד: יקיר העיר רפי אביטל ז"ל

רפאל אביטל, או כפי שכונה בפי כל – רפי, כיהן במשך שנים רבות בתפקיד ביטחוני בכיר, סודי ורגיש, ועשה את תפקידו על הצד הטוב ביותר. אך למרות כל עיסוקיו, הוא תרם רבות בפעילותו ההתנדבותית. בין היתר, היה רפי חבר במשך שנים ארוכות במועדון "רוטרי" לוד, ואף שימש כנשיא המועדון. הוא פעל רבות בסיוע למען מעוטי יכולת. בין היתר היה חבר בוועדה העירונית להנצחת זכרם של נפגעי הטרור. עד לאחרונה, היה ידוע רפי אביטל בעיר לוד כמי שתמיד אפשר לפנות אליו בעת צרה, והוא איננו מאכזב. רפי ז"ל היה אבא וסבא טוב ואוהב למשפחתו, דמות מוערכת ובולטת ואיש אהוד על כל תושבי העיר. מסכת חייו העשירה מנציחה מורשת ערכית ציונית, שבוודאי עוד תעבור לדורות הבאים. עם פטירתו, מסר ראש העיר את תנחומיו ותנחומי עיריית לוד למשפחה היקרה, לרעיה פורטונה מזל, ולילדים עמי, אלי, לאה, הדס ומשה. הבן עמי מוכר למרבית תושבי העיר, כאחד מעורכי הדין הוותיקים, הישרים והמצליחים באזור ובמדינה כולה. יהי זכרו של רפאל אביטל ברוך!

זוכרים שמקס ומוריס היו הראשונים שבישרו לכם על פתיחת אולפן הטלוויזיה הראשון באזור – "בי (ברדוגו) לייב"? ובכן, לאחר חבלי לידה קלים וכמה פיילוטים (שידורי ניסיון) מוצלחים, אשר כללו ראיונות עם שרים ואישי ציבור, כמו שר החינוך יואב גלנט ושר המודיעין אלי כהן, שהתרשמו מאוד מהמקצוענות של צוות האולפן -הגיעה טבילת האש הראשונה בפאנל שבועי מעניין ביותר, ששודר ביום ב' השבוע בשידור חי, באמצעות שרתי הווידאו המשוכללים של אולפני "ברדוגו לייב". טובה אבן-חן חדת הלשון, אירחה באולפן המודרני והמשוכלל את נתנאל איזק, המשנה לראש העיר לוד ומקורבו של גדעון סער, ואיתו את עו"ד עבד אל כארים אזברגה - חבר מועצת העיר, עמרי סער - חבר מועצת העיר לוד הנכנס, וכמובן שאי אפשר בלי שועל הבחירות הוותיק - משה בן חמו. הדיון באולפן היה מרתק והועבר בשידור ישיר, ללא עריכה, ובאופן מקצועני וחלק.

טבילת האש עברה בהצלחה: פאנל אולפן "ברדוגו לייב" בפעולה

רק עכשיו, כשהתחילו השידורים החיים, כולם באזור מבינים את הצורך באולפן כזה שהוא ייחודי ובלעדי באזור. בכלל, שידורי הניסיון הזכירו למקס את שידורי הטלוויזיה החינוכית שקדמו להקמת הטלוויזיה הישראלית, אשר נחנכה בשידור המצעד הצבאי של יום העצמאות 1968 מירושלים הבירה. מוריס מתפעל לא רק מאיכות ושכלול האולפן, אלא גם מהעובדה שכולם מפרגנים ותומכים, בניגוד לפרויקטים חדשניים אחרים, שתמיד נמצא להם מתנגדים ומתקנאים. למקס יש את התשובה לכך שכולם תומכים, מחזקים ומפרגנים: בראש הפרויקט עומדים רונן ברדוגו ויאיר קליין הצדיקים והמקצוענים, שפשוט אי אפשר שלא לאהוב אותם. מקס יודע, כשברדוגו עושה משהו, כולם יודעים שהוא עושה זאת במקצוענות מושלמת, תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר. יאיר קליין, צדיק בפני עצמו, עושה עבודה נפלאה ומפעיל את ציוד האולפן החדשני במקצוענות רבה. מקס ומוריס מבטיחים להמשיך וללוות את פרויקט הקמת אולפן הטלוויזיה החדש "ברדוגו לייב".

מקצוען: יאיר קליין

מקס ומוריס שמחים לבשר לתושבי מועצת שדות דן (עמק לוד לשעבר) ולתושבי האזור, כי החל מהשבוע, קו 134 החדש של חברת 'קווים' מבית"ר עילית לכפר חב"ד יחל לפעול באופן קבוע, בתחנות המוכרות של קו 131 • קו זה יועיל מאוד בנגישות לחסידי חב"ד ובפרט לשמחות המתקיימות בכפר חב"ד . ביום חמישי הקרוב קו 134 החדש מבית"ר לכפר חב"ד יחל לפעול באופן קבוע. לנוחיותכם, להלן לוח הזמנים של הקווים: הלוך מבית"ר עילית לכפר חב"ד - א'-ה': 7:30, 19:40, 23:00. יום ו': 14:15. מוצ"ש: 21:25. חזור מכפר חב"ד  לבית"ר עילית: א'-ה': 9:00, 18:00, 23:00. יום ו': 15:45. מוצ"ש: 21:15. נסיעה טובה!

חילופים בצמרת: ברכות לגיל חדד שיחליף את אלוירה קוליחמן בתפקיד סגן ראש העיר

- ונסיים בידיעה שתשמח בוודאי תושבים רבים בלוד: ביום ג' השבוע אושר ברוב קולות המינוי של גיל חדד, יקיר השכונות, שייכנס לתפקיד סגן ראש העיר ויפעל במלוא המרץ, כפי שרק הוא יודע, למען תושבי העיר, ובמיוחד למען תושבי השכונות הוותיקות. גיל יחליף את אלוירה התותחית, שפעלה אף היא במרץ רב למען תושבי העיר. בישיבה חגיגית של מועצת העיר, אושר מינויו של חבר המועצה גיל חדד לכהן כסגן ראש העיר בשכר. בהודעה שהוציא רביבו נאמר: "גיל יחליף במסגרת הסכם הרוטציה שנתחם לאחר הבחירות לעירייה ובעת הקמת הקואליציה, את סגניתי בשנתיים וחצי האחרונות – חברתי היקרה אלוירה קוליחמן, אשר השקיעה ותמשיך להשקיע רבות מזמנה ומרצה לטובת תושבי לוד. אני מודה לאלוירה על החברות והלויאליות, על עבודה נפלאה כסגנית, אשר דלתה הייתה תמיד פתוחה בפני כל. אני משוכנע שעוד תמשיך לתרום למען העיר והתושבים. זו החוזקה שלנו וזו המנהיגות שאני מאמין בה, לדעת לעמוד בנחרצות אחר הסכמים ולכבד את המילה הכתובה ללא סייג. אני מאחל לגיל חברי הצלחה רבה בתפקידו, אליו ייכנס בתחילת חודש יולי 2021, ומשוכנע שהציבור עוד ייהנה מיכולתו וניסיונו המקצועי העשיר, אותו צבר עוד בתפקידו בעבר כמזכיר מועצת העיר".

- מקס ומוריס מצטרפים לאיחולים של ראש העיר ומברכים את כל עם ישראל בשבוע טוב ובברכת יום עצמאות שמח!
 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
חשוב!!!
מירי דרעי | 08:03   11.04.21