יום ראשון, 26 ביוני 2022, כ"ז סיון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

בג"ץ בצו ביניים עצר את כל התהליכים לסיפוח דהמש לרמלה - חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

בג"ץ בצו ביניים עצר את כל התהליכים לסיפוח דהמש לרמלה

ההחלטה החשובה מגיעה בהמשך לעתירה שהגישה עיריית רמלה לבג״ץ נגד החלטת שרת הפנים, איילת שקד, בחודש שעבר, לספח את הכפר דהמש לרמלה, תוך התעלמות מנתונים שהוצגו בדו"ח הוועדה המייעצת שבחנה את הנושא ושמהם עולה בבירור כי סיפוח הכפר דהמש לרמלה הוא פתרון שאינו מתאים גם מבחינה תכנונית וגם מבחינה כלכלית.

נפתחה התערוכה "כנף אדומה" ברמלה - חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

נפתחה התערוכה "כנף אדומה" ברמלה

עשרות תושבים, אמנים וחברי הקהילה ההודית בעיר רמלה הצטרפו לראש העיר, מיכאל וידל ולמנהל מרכז תרבות הודו בתל אביב מטעם שגרירות הודו בישראל, סנהיט בורגם, בפתיחת התערוכה "כנף אדומה", במרכז לאמנות עכשווית בעיר. התערוכה מספרת את סיפורה של  הקהילה ההודית ברמלה ובישראל. 

נחנך מועדון חדש לקהילת אמריקה הלטינית ברמלה - חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

נחנך מועדון חדש לקהילת אמריקה הלטינית ברמלה

ברמלה חיה קהילה גדולה של עולים שעלו ממדינות אמריקה הלטינית בהם: פרו, קולומביה, ארגנטינה ועוד. לאחר תקופה ארוכה בה עלה צורך למועדון ייעודי לקהילה בו יוכלו לפעול ולקיים פעילויות לשמירת המסורת, מקום שיוכלו לשהות בו לסדנאות שונות כמו לימודי ספרדית, מפגש לילדים, פעילויות ספורט, מפגשי גיל הזהב, ערבי כיף, ימי הולדת לילדים ועוד. נחנך המועדון שעתיד עוד לעבור שיפוץ נוסף בתקופה הקרובה.

פעילות סביבתית בגינת "אנוש" ובתיכון אורט מקיף ערבי ברמלה - חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

פעילות סביבתית בגינת "אנוש" ובתיכון אורט מקיף ערבי ברמלה

בגינת בית "אנוש" התקיימה הפעילות החודשית בהשתתפות ילדי ותושבי השכונה , פעילי איכות הסביבה ומתמודדים מבית אנוש. הפעם עסקו בגינה בטיפול שוטף בערוגות העץ, בצביעה וביצירה סביבתית בהדרכתה של רונית גולן ובסיועה של המתנדבת דורית סרור. הפעילות החודשית בגינה פתוחה לציבור הרחב ומתקיימת בכל יום רביעי בראשית כל חודש לועזי. בתיכון אורט מקיף ערבי חנכו השבוע את הפרויקט הסביבתי "מניעים את הגלגל מחדש".

מפגש מעורר השראה בקמפוס נבון ברמלה - חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

מפגש מעורר השראה בקמפוס נבון ברמלה

לאחרונה התקיים מפגש משמעותי ב"קמפוס נבון" במסלול השלטון המקומי, בקורס כתיבה של נייר מדיניות, עם המרצה עו"ד אלון גולדהבר. במפגש הציגו הסטודנטים פרויקט גמר משמעותי, בו כל אחד מהם בחר נושא משמעותי לשיפור בעיר רמלה, תוך תחקיר מעמיק המציג את הקשיים ופתרונות אפשריים.