יום רביעי, 04 באוגוסט 2021, כ"ו אב ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

רמלה מנציחה את זכרו של רב העדה התימנית, מורי יפת חסן בן רבי שלום טירם

טקס קריאת רחוב ע"ש רב העדה התימנית, המקובל הרב מורי יפת חסן בן רבי שלום טירם זצ"ל, התקיים השבוע בשכונת נווה דוד במעמד ראש העיר, בני משפחתו של המנוח, נבחרי ציבור ובכירי העירייה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

הרב יפת טירם, התיישב ברמלה בשנת 1955, עם עלייתו לארץ ישראל, והיה דמות תורנית לכלל הציבור ולא רק לעדת תימן. הרב התגורר בשכונת נווה דוד כל חייו והיה דמות נערצת אהובה ומשפיעה. ביתו היה פתוח לכלל הציבור ורבים ביקשו לראות את פניו בעיר ואף מרחבי הארץ. הרב לא קיבל תמורה כספית לפעילותו התורנית ורעה את צאנו באהבה ובצניעות רבה. 

פעילותו של הרב באה לידי ביטוי במלאכת השחיטה, בפסיקת הלכות, ביישוב סכסוכים, בברכות לכלל, בדרשות תורניות, בהספדים, בנוכחות בשמחות וכל דבר שבקדושה.  הרב ייסד גמ"ח בביתו לכלל הציבור. אין לנו אלא להנחיל לדורות הבאים ולאלו שלא זכו להכיר את הרב את משנתו ומורשתו של הרב למען ילמדו מהי מנהיגות נטולת שררה, אהבת האדם באשר הוא אדם, עשייה רוחנית ללא תמורה. הטקס שהתקיים השבוע התעכב זמן רב בגלל הקורונה. ההחלטה על ההנצחה אושרה בוועדת שמות כבר לפני למעלה משנה.

בטקס נשאו דברים בני משפחתו של המנוח, ראש העיר מיכאל וידל, אשר זכה לברכות על החלטתו להנציח את הרב דווקא במקום אשר מזוהה איתו. הרחוב החדש החליף את רחוב הדר שבשכונת נווה דוד.

בטקס נכחו חברי מועצת העיר, מנכ"ל העירייה רונן עזריה בני משפחת טירם, וכן בני משפחה נוספים ומכרים רבים. על הקטע האומנותי, חברי ההרכב המוזיקלי העירוני.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
ממש מוזר השם לא מלא!!!
הרב שמעון הצדיק | 17:31   21.07.21