יום ראשון, 05 בדצמבר 2021, א' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

מזנקים בחינוך - 74.5% זכאות לבגרות ברמלה

מיכאל וידל, ראש העיר: "אנו מודעים לכך, כי הישגים אלו הם פרי מאמץ והשקעה של הטמעת התכנית האסטרטגית בחינוך שבאה לידי ביטוי לאורך כל השנה. מדובר בהישג יפה ומשמעותי, פרי עמל עירוני, צוותי חינוך, מנהלי בתי ספר ובעיקר תלמידי העיר."

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

הצלחה למערכת החינוך ברמלה. עלייה דרמטית בנתוני הזכאות לבגרות שנה נוספת בה רמלה  חוצה את הממוצע הארצי באחוז הזכאים לבגרות עם 74.5% ובנתוני מצוינות בחינוך

כך עולה מנתוני משרד החינוך ביחס לתלמידים הגרים ברשות. המדובר בעלייה דרמטית ובהישג חינוכי המציג עלייה של 6.9% לעומת תשע"ט (67.6%) ללא החינוך המיוחד. בנוסף להישג זה צועדת קדימה רמלה גם במצוינות בחינוך. עלייה נרשמה גם בתעודות בגרות הכוללות מתמטיקה ואנגלית 5 יח' וזכאות לבגרות מצטיינת

זו שנה נוספת בה חצתה רמלה את הממוצע הארצי באחוז הזכאים לבגרות. מנתוני התמונה החינוכית תש"פ, שפרסם משרד החינוך עולה, כי 74.5%, מתלמידי רמלה הלומדים בעיר  ללא החינוך המיוחד זכאים לתעודת בגרות!  יש להדגיש, כי הממוצע הארצי לתלמידים הגרים ברשות עומד על 74.2%.

המדובר בעלייה דרמטית ובהישג חינוכי המציג עלייה של 6.9%  בזכאות לבגרות בקרב תלמידים הלומדים ברשות (ללא החינוך המיוחד) לעומת תשע"ט (67.6%). בנוסף להישג זה רמלה צועדת קדימה גם במצוינות בחינוך. עלייה נרשמה גם בתעודות בגרות, הכוללות מתמטיקה 5 יח' 6.2% לעומת 5% בשנה החולפת ועלייה נוספת באנגלית 5 יח' 33.8% לעומת 21.5% בשנה החולפת. עוד עולה מהנתונים כי קיימת עלייה גם בזכאות לבגרות מצטיינת עם 4.8% לעומת 2.4% בשנה החולפת. מהנתונים עולה, כי אם כוללים גם את תלמידי החינוך המיוחד הגרים ברשות, אחוז הזכאים לבגרות מרשים אף הוא ועומד על 66.6%.

בעיריית רמלה ובאגף החינוך והנוער, ברכו על ההישגים המעידים יותר מכל על הצבת החינוך במקום הראשון של העשייה העירונית. פרויקטים רבים מושקעים במסגרות החינוך בעיר המעניקים מענה מקצועי וערכי הבא לידי ביטוי באופן דיפרנציאלי עם דגש  מרכזי שלא מוותרים לאף אחד ועל אף אחד!

מיכאל וידל, ראש העיר: "אנו מודעים לכך, כי הישגים אלו הם פרי מאמץ והשקעה של הטמעת התכנית האסטרטגית בחינוך שבאה לידי ביטוי לאורך כל השנה. מדובר בהישג יפה ומשמעותי, פרי עמל עירוני, צוותי חינוך, מנהלי בתי ספר ובעיקר תלמידי העיר."

מנהלת אגף החינוך והנוער נעה בן יוסף ציינה, כי נתוני הזכאות לבגרות הם הכרה ועדות נוספת לקידום מצוינות במערכת החינוך העירונית. בן יוסף: "העיר מקדמת ומייצרת מעטפת חינוכית ערכית, המצעידה את תלמידי העיר להישגים גבוהים. זוהי בשורה לעיר ותלמידיה. אני מודה להנהלת העיר על התמיכה, לצוות אגף החינוך והנוער, למנהלי בתי הספר, למפקחים, למורים, לוועד ההורים העירוני ובעיקר לתלמידי העיר שמאמינים, משקיעים ומגיעים להישגים יפים".

יש לציין, כי נתונים אלו מהווים המשך ישיר להשקעה העירונית בחינוך, גם בשנה בה התמודדה העיר עם אתגרי הקורונה. גורמים במערכת החינוך העירונית סבורים כי עלייה נוספת צפויה עם פרסום נתוני שנת הלימודים תשפ"א.    

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: