יום שני, 17 בינואר 2022, ט"ו שבט ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

אחרי 73 שנה: עצמותיו של חלל צה"ל טוראי מרטין דוידוביץ' ז"ל יובאו מצ'כיה לקבורה בישראל

משלחת מיוחדת של אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון ואגף כוח האדם בצה"ל נמצאת השבוע בפראג, בירת צ׳כיה, על מנת להביא לקבורה בישראל את עצמותיו של חלל צה"ל, טוראי מרטין דוידוביץ' ז"ל. דוידוביץ' נהרג בתאונת אימונים בשנת 1948, במהלך קורס צניחה של הבריגדה הצ'כית, ומאז הוא קבור בבית העלמין היהודי החדש בפראג. למשלחת הצטרף גם רס"ר בן אביטן מרמלה.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בתמונה: המשלחת המיוחדת מישראל הביאה את עצמותיו של חלל צה"ל לארץ.(צילומים- דובר צה"ל). 

לבקשת משפחת החלל, שהוגשה לאגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון ולצה"ל, ובאישור המועצה הציבורית להנצחת החייל יצא המבצע לדרך. המבצע המשותף של צה"ל ומשרד הביטחון תוכנן בקפידה בשלוש השנים האחרונות, בשיתוף נספחות צה"ל בצ'כיה, שגרירות ישראל בצ'כיה ומשרד ההגנה הצ'כי.

ביום ב' 25 באוקטובר 2021, הוצאו עצמותיו של חלל צה"ל טוראי מרטין דוידוביץ' ז"ל והועברו לארון קבורה שיעלה ארצה ביום רביעי. על קברו הישן, במקום הקבר הנוכחי, תוצב אנדרטה שאותה הביאה במיוחד המשלחת מישראל. ביום, 27 באוקטובר, נחת בשדה התעופה הבינלאומי בפראג מטוס חיל האוויר הישראלי עם לוחמים ומפקדים מחטיבת הצנחנים, בניהם רס"ר בן אביטן, המשרת בחטיבת הצנחנים שנשאו את ארונו של טור' מרטין ז"ל. בנמל התעופה בצ'כיה התקיים טקס צבאי בהובלת החזן הצבאי הראשי, סגן-אלוף (מיל') שי אברמסון, ולאחריו טסה המשלחת חזרה לישראל.

למחרת הובא מרטין דוידוביץ' למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, בנוכחות בני משפחתו, שהגיעו במיוחד מארה"ב לישראל. 

רס"ר בן אביטן מרמלה

רס"ר גדוד 890 בחטיבת הצנחנים, רס"ר בן אביטן, בן 37, תושב רמלה נשוי לאשת חינוך ואב לשניים.
בן התגייס לגדוד שמשון ושירת כלוחם ומפקד בחטיבת חי"ר, תפקידו האחרון היה רס"ר בבא"ח כפיר, את תפקיד זה מילא במשך שלוש שנים ולאחר מכן התקדם לתפקיד רס"ר בגדוד 890 בחטיבת הצנחנים. בן משתף: "השירות בחטיבת הצנחנים ובגדוד ממלא אותי בתחושת משמעות ושייכות, חטיבת הצנחנים היא משפחה.  גדוד 890 הוא גדוד מדהים, המורכב מאנשים איכותיים, שעושים כל משימה על הצד הטוב ביותר שלהם".

בן לקח חלק במשלחת חשובה, היסטורית וערכית ומשתף בתחושותיו:  "ההשתתפות במשלחת היא זכות , מדובר בשליחות, להביא את עצמותיו של מרטין דוידוביץ ז״ל לארץ ישראל זו שליחות לאומית. במשימה זו אנו משיבים ארצה את ההיסטוריה של הצנחנים. מצווה גדולה להביא עצמות של יהודי לקבורה בארצות ישראל."

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: