יום ראשון, 05 בדצמבר 2021, א' טבת ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

נחנך רחוב ע"ש ז'אנטה (ז'נה) גרינברג ברמלה

הרחוב החדש נקרא על שם מי שהייתה הגננת הראשונה במעברות עוד בשנות ה-50 ואשת חינוך מהמעלה הראשונה אשר חינכה דורות של רמלאים. ראש העיר מיכאל וידל, בירך וציין לשבח את תרומתה של ז'אנטה לעיצוב מערכת החינוך בימייה הראשונים של המדינה ולמקומם של אנשי החינוך.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

בטקס מרגש שנערך השבוע נחנך ברמלה רחוב  ז'אנטה גרינברג בשכונת "נווה דוד", על שמה של הגננת ואשת החינוך.  אל ישראל עלתה ז'אנטה מרומניה בשנת 1950 בהתחלה לשער עלייה ומשם ישירות לרמלה למעברה א', שם הקימה את גני הילדים הראשונים במעברה ודאגה לכל מחסורם של הילדים כולל 3 ארוחות ביום וכל זה באמצעים דלים וימים של חורף קשה. במהלך הטקס נשאה דברים דברים חברתה, ורדה אלפאנדר, נציגת הגננות אשר סיפרה על דמותה יוצאת הדופן ותרומתה הרבה למערכת החינוך. בסיכום דבריה ציינה כי היא מתרגשת מהמעמד ומעריכה מאוד את העובדה שרמלה בחרה לתת מקום ראוי להנצחת תרומתם של עובדי מערך החינוך. עוד ברכו נכדתה, חנית מלמד אשר סיפרה כי תחום החינוך נשאר במשפחה ורבים מבני המשפחה עוסקים היום במקצועות החינוך.

את דברי המשפחה סיכם בנה, זאב גרינברג שהיה המנהל האגדי של תיכון מקיף, גם עוד בתקופה שראש העיר, מיכאל וידל למד שם וסיפר, כי אמא שלו, ז'אנטה היוותה עבורו כל חייו דמות למופת והערצה. הוא סיפר כי בחרה לעבוד עד גיל 78 ובכל שנות חייה פעלה לקירוב לבבות בין קהילות ועמים בדיוק כמו שהיום רמלה מהווה מודל לחיים משותפים. זאב הודה לראש העיר ולהנהלת העיר על ההחלטה להנציח את אמו.

ראש העיר וידל, בירך את על המעמד וציין לשבח את תרומתה של ז'אנטה לתחום החינוך והוסיף, כי הוא שמח על החלטתו, להיענות לבקשת נציגי המשפחה להנציח את הרחוב על שמה של אשת החינוך ז'אנטה גרינברג.

במהלך הטקס בישר ראש העיר שני עידכונים, האחד כי הוא החליט להעלות לאישור וועדת השמות כי הכיכר החדשה בחיבור הרחובות שמשון הגיבור/ המגדל הלבן, יהיה על שם צוותי החינוך, מתוך הוקרה רבת שנים על פעילותם וכן בישר כי השלט רחוב הנושא את שם הרחוב החדש הינו ראשון מסוגו ברמלה והוא למעשה החלק משפת הרחוב החדשה אשר אימצה עיריית רמלה במסגרתה יבוצע שדרוג המרחב הציבורי בעיצוב אחיד ושפה משותפת בכל העיר.

הטקס נערך במעמד ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, סגנו אברהם ד'זורייב, מנכ"ל העירייה, רונן עזריה, בני משפחת גרינברג ואורחים רבים.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: