יום שלישי, 28 ביוני 2022, כ"ט סיון ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

תושבים רבים מרמלה לא השיבו עדיין למפקד האוכלוסין

באפריל 2022 החל מפקד האוכלוסין השביעי של מדינת ישראל. מפקד אוכלוסין נערך בממוצע אחת לעשור ובו נאספים נתונים באפריל 2022 החל מפקד האוכלוסין השביעי של מדינת ישראל. מפקד אוכלוסין נערך בממוצע אחת לעשור ובו נאספים נתונים דמוגרפיים- חברתיים על כל החברה הישראלית. כשבעה אחוזים מכלל תושבי המדינה ובתוכם כשבעה אחוזים מתושבי רמלה נבחרו להשתתף במפקד האוכלוסין.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

ההשבה הינה חובה בהתאם לחוק פקודת הסטטיסטיקה אך גם זכות להשפיע על העתיד. לפי הנתונים המעודכנים ביותר בלמ"ס, תושבים רבים ברמלה עדיין לא השיבו למפקד האוכלוסין ורמלה למעשה נמצאת בתחתית רשימת הערים בה אחוז התושבים המשיבים למפקד נמוך מאד. מיכאל וידל, ראש עיריית רמלה מסר כי "אני בטוח שנגיע במהירות להיות בין הערים המובילות בארץ באחוז המשיבים למפקד, אני קורא לתושבי העיר להשיב דרך אתר האינטרנט ולקבל שובר מתנה בשווי 75 ₪ למשיבים באתר".

תוצאות המפקד משמשות את מקבלי ההחלטות ואת קובעי המדיניות ברמה הארצית והמקומית לקבלת החלטות מבוססות נתונים המשפיעות על חיינו כמו: פתיחת מסגרות חינוך, פיתוח תשתיות, הקמת גני שעשועים, הקמת בתי חולים, תכנון תחבורה, הקמת מרכזי בילוי ופנאי לבני נוער או לאזרחים ותיקים ועוד. מלבד זאת, נתוני המפקד נגישים גם לשימוש הציבור הרחב ומסייעים לתושבים בתחומים שונים למשל: בקבלת החלטה על מעבר דירה או על פתיחת עסק פרטי ועוד. המפקד הנוכחי הוא המפקד החדשני והדיגיטלי ביותר ובו לראשונה,  יוכלו התושבים הנדגמים להשיב לשאלון באופן דיגיטלי ממחשב באמצעות אתר האינטרנט של המפקד. ההשבה באמצעות האתר היא המומלצת ביותר מפני שהיא חוסכת זמן ומשאבים רבים. רק משתתפים שישיבו דרך האתר יקבלו שובר מתנה בסך 75 שקלים. משך זמן ההשבה על השאלון נע בין עשרים לשלושים דקות בלבד. ההשבה הדיגיטלית תהיה פתוחה לציבור הנדגמים מתחילת המפקד באפריל 2022 ועד לסיומו הצפוי בדצמבר 2022.

ניצן הכהן, מנהל מפקד האוכלוסין: "מטרת המפקד לשקף תמונת מצב מהימנה ועדכנית של תושבי מדינת ישראל, שיתוף פעולה בהשבה על השאלון יסייע להצלחת המפקד ולשיפור איכות החיים של כולנו. קורא לציבור להשיב דרך אתר המפקד באופן דיגיטלי ומאובטח, המידע חסוי ואינו מועבר לאף גורם אחר.  מילוי מקוון של השאלות יזכה את הנדגמים בשובר מתנה בסך 75 ₪".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: