יום חמישי, 30 ביוני 2022, א' תמוז ה' תשפ"ב
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

נפתחה התערוכה "כנף אדומה" ברמלה

עשרות תושבים, אמנים וחברי הקהילה ההודית בעיר רמלה הצטרפו לראש העיר, מיכאל וידל ולמנהל מרכז תרבות הודו בתל אביב מטעם שגרירות הודו בישראל, סנהיט בורגם, בפתיחת התערוכה "כנף אדומה", במרכז לאמנות עכשווית בעיר. התערוכה מספרת את סיפורה של  הקהילה ההודית ברמלה ובישראל. 

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

"כנף אדומה", תערוכת יחיד של מידד אליהו, באוצרותה של ד"ר סמדר שפי עוסקת בנוכחיות ורבדים של תרבות קהילת יוצאי הודו ברמלה, שבה אחת הקהילות הגדולות של יוצאי הודו בישראל.

אליהו יוצר יצירה אישית אינדיבידואלית וחברתית-שיתופית. ומאפשר לתרבות  היהודית-הודית קול וגוון משלה. התערוכה צמחה במקביל לפרויקט סדנאות במרחב הציבורי, במרכזים קהילתיים ובבתי ספר שעורך אליהו ברמלה. והתערוכה מסתמכת  על צילומים, מסמכים, חפצים וזיכרונות שהביאו המשתתפות והמשתתפים.

הצגת "כנף אדומה" ברמלה היא חלק בלתי נפרד ממהות הפרויקט: היא מציפה שאלות על קהילתיות וזהות מקומית, רב תרבותיות וקשר לעיר רמלה. אברהם אליהו ז"ל, אביו של האמן, שהיה איש ציבור, הלך לעולמו לפני חודשים ספורים, במהלך הכנת התערוכה. "כנף אדומה" מוקדשת לזכרו.

(צילום: רון פלד)

ראש העיר, מיכאל וידל אמר: "אני נרגש להיות במעמד הזה, בו נפתחת בעיר רמלה תערוכת אמנות שהקהילה לוקחת בה חלק. אמנות מעשירה את חיינו, ואני אעשה ככל יכולתי להעשיר את חיי התושבים בכמה שיותר אירועי תרבות ואמנות".

ד"ר סמדר שפי, מנהלת המרכז לאמנות עכשווית ברמלה הודתה לראש העיר, על תמיכת העירייה בפרויקט והכרה בחשיבותו : "לולא התמיכה של עיריית רמלה הפרויקט לא היה יוצא לפועל , אנחנו נרגשים עם המגע הקרוב עם התושבים ומזמינים את כולם לקחת חלק בפעילות במרכז".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: