יום ראשון, 02 באוקטובר 2022, ז' תשרי ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

עמותת מטב תומכת בבני משפחה של קשישים הסובלים מדמנציה ואלצהיימר

עמותת מטב בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמלה,  מזמינים את תושבי  והסביבה, להשתתף בקבוצת תמיכה לבני משפחה של קשישים תושבי העיר הסובלים מאלצהיימר ודמנציה.    ההשתתפות במפגשים מתאפשרת כשרות לתושבי העיר ללא תשלום.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

ג'אק שיטרית

רמלודנט באר יעקב

בתמונה: צוות מטב מחבק את לקוחותיו הקשישים

עמותת מטב בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמלה 
מזמינות את תושבי  והסביבה להשתתף בקבוצת תמיכה לבני משפחה של קשישים תושבי העיר הסובלים מאלצהיימר ודמנציה   

ההשתתפות במפגשים היא כשרות לתושבי העיר ללא תשלום  

מספרם של המבוגרים בישראל הסובלים מאלצהיימר או דמנציה מוערך ב כ150,000 , המחלה איננה משפיעה רק על החולה,  אלא בעיקר על בני המשפחה הנדרשים להתמודדות מורכבת הדורשת ידע וכוחות נפשיים. לשם כך, ועל מנת לסייע ולתמוך בבני המשפחה  יזמו בעמותת מטב בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמלה קבוצת תמיכה עבורם. המפגשים מתקיימים אחת לחודש במרכז היום לקשיש "ההגנה" כאשר ההשתתפות במפגשים היא ללא תשלום.

"בקבוצת התמיכה משתתפים בני משפחה לחולים דמנטיים,  שמתמודדים עם מציאות בלתי נתפסת  בה הם מוצאים את עצמם במרכז של עשיה אינטנסיבית ללא הפוגה." אומרת עופרה ברגר מנהלת תחום מרכזי היום במטב. "התמודדות עם טיפול בהורה עם דמנציה גורמת פעמים רבות למשפחה כולה לשנות את מהלך החיים כאשר מניסיון אנו רואים שנטל הטיפול מונח בדרך כלל ברובו על כתפי בן משפחה אחד" . 

הקבוצה מאפשרת למשתתפים לרכוש ידע וללמוד על המחלה ודרכי התמודדות עמה – גם מניסיונם של משתתפים אחרים וגם מאנשי מקצוע שמגיעים לפגישות ותורמים מניסיונם המקצועי . כמו כן, חברי הקבוצה משתפים בסיפורם האישי ולומדים מאחרים  על פתרונות אפשריים שיכולים להיות יעילים גם עבורם. 

ליאור שטרסברג - מנכ"ל עמותת מטב

אודות מטב  

עמותת מטב הוקמה ב-1958 והיא הארגון הגדול והוותיק בישראל המתמחה בפיתוח ובמתן שירותים לאזרחים ותיקים. למטב מעל 50 סניפים ברחבי הארץ מקריית שמונה בצפון ועד אילת בדרום, והיא  מעסיקה מעל 22,000 עובדים המעניקים שירות ליותר מ- 35,000 לקוחות. 

מטב מתמחה בפיתוח וניהול שירותים לאוכלוסייה המבוגרת ולבני המשפחה המטפלים בהם, ביניהם: שירותי סיעוד וטיפול אישי בבית, העסקת עובדים זרים עבור זכאי גמלת סיעוד , סיוע וייעוץ בשעת משבר, ניהול 22 מרכזי יום, 19 קהילות תומכות, בתי דיור מוגן, מועדונים חברתיים, שירותי ייעוץ בנושא פתרונות דיור לגיל השלישי, ניהול  והפעלת מערך של מעל 6,000 מתנדבים להפגת הבדידות בקרב מבוגרים , שירותי לווי והשגחה בבתי החולים ועוד.   בנוסף לאלה, מטב מספקת מגוון של שירותים לילדים ולנוער בסיכון ולאנשים עם מוגבלויות, בין היתר, ניהול השירות לאומנה בצפון הארץ בשיתוף עם משרד הרווחה. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: