יום ראשון, 02 באוקטובר 2022, ז' תשרי ה' תשפ"ג
לפרסום חייגו: 08-9255158

חדשות רמלה ברמלוד נט באר יעקב

חדשות רמלה

רמלה של אחדות-יהודים וערבים למדו מנהיגות דרך הספורט: "לכולם יש כוח לחולל שינוי"

20 בני נוער - יהודים וערבים - השתתפו בקורס מנהיגות צעירה, שערך ארגון "החלוץ - חינוך דרך ספורט" ברמלה, וזכו לפגוש את קפטנית נבחרת ישראל לשעבר בכדורסל לימור מזרחי. "כל אחד יכול להנהיג", מסביר רכז "החלוץ" עומר ליבנת.

פורסם בתאריך:    מאת:


נכתב על ידי

מערכת רמלוד נט ובאר יעקב

העולם מעמיד בפנינו הרבה מאוד אתגרים, במישור האישי ובמישור החברתי. ישנם כאלה ההולכים בתלם, אך ישנם גם אחרים אשר מתבוננים על העולם בעיניים בוחנות. "החלוץ - חינוך דרך ספורט" שם לעצמו מטה למצוא את המנהיגים הבאים בחברה, ועושה זאת דרך מגרשי הספורט.

20 בני נוער - יהודים וערבים - השתתפו בשבוע האחרון בקורס מנהיגות צעירה, שערך הארגון ברמלה. הקורס, בשיתוף נורית שרביט ודורית נבון ממשרד התרבות והספורט, מנהל אגף הספורט בעיריית רמלה נסים רון, רכזת הספורט העירונית שנית כהן-אלמליח והמרכז לקידום ספורט הנשים בישראל - "אתנה", בן שישה מפגשים ורוצה להנחיל בילדים שהם אלה שיכולים לקחת יוזמה ולשנות דברים אם רק יאמינו בעצמם. מטרת הקורס היא פיתוח מנהיגות ספורטיבית בקרב בני נוער והילדים יקבלו במהלכו כלים למנהיגות ועזרה לזולת בחיי היום-יום, כשהשאיפה היא שהם השתלבו לאחריו בתור עוזרי מאמן במסגרות ספורטיביות שונות.

האורחת בקורס הייתה לימור מזרחי, קפטנית נבחרת הנשים בכדורסל בעבר ומי שזכתה בשלל אליפויות בליגת העל ואף העפילה עד לגמר היורוליג עם הקבוצה הפולנית גדיניה. מזרחי הרצתה בפני הילדים על מנהיגות נשים בספורט.

במהלך ההרצאה שהעבירה, מזרחי דיברה על מנהיגות נשים בספורט ועל החשיבות ליותר נשים כמאמנות, שופטות ויותר במשרות בכירות,. כל זאת על מנת לגרום להגדלת מספר הספורטאיות ולהשפעה חיובית, אשר קריטית, לנושא שוויוניות המגדר, ניהול והנהגת הספורט בישראל.

רון יוכטמן, רכז "החלוץ" בקורס, התרשם מהרצון של הילדים ללמוד ולהעשיר את עצמם: "יש לנו נוער מעולה וצריך להמשיך ולטפח אותו. המטרה היא לנסות ולעזור לו לרכוש כלים כדי שיהפוך לאדם טוב יותר ובעל רצון לקדם את עצמו והחברה".

דורית נבון, מפקחת החינוך גופני במחוז ת"א: "קורס מנהיגות צעירה בספורט, בדגש על חיים משותפים ומגדר, מתקיים כפיילוט ראשוני בעיר רמלה בתמיכת משרד התרבות והספורט. המטרה היא להעצים בני נוער ולהפוך אותם לסוכני שינוי בכל הקשור לחיים המשותפים למגדר, והכל דרך ובאמצעות הספורט. מתוך קבוצה כזו אנו מקוים לגלות את מנהיגי הספורט והחברה לעתיד".

עומר ליבנת, רכז 'החלוץ - חינוך דרך ספורט': "לכל אחד מאיתנו יש את הכוח לחולל שינוי ולהנהיג, וזה מה שאנחנו רוצים להטמיע לילדים במהלך הקורס. אצלנו קודם כל חשוב להיות בן אדם על המגרש ורק לאחר מכן מגיע הניצחון. הפיילוט הראשוני נראה נהדר ונקווה שהוא גם יצמח בפריסה ארצית".

בארגון "החלוץ - חינוך דרך ספורט" המתמחה בספורט חברתי לילדים ונוער, מפעילים מסגרות רבות בפעילות ספורט מגוונת בכל רחבי הארץ עם אלפי ילדים ובני נוער כאשר הדגש הינו לעודד ולקדם חינוך לתרבות ספורט הוגנת ושוויונית תוך הקפדה על ערכים ליצירת חברה מכבדת, הוגנת ומחבקת המחברת בין אנשים ומחזקת את הקהילה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
עבודה מהבית
cohendavid | 20:07   04.09.22